Opis ksiązki
Okładka - Bezwstydna cnota
Kup Teraz

Bezwstydna cnota

Ocena ( 7 osób )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2007
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324129041
Liczba stron: 238
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Grace McCab, znana autorka powieści kryminalnych, przyjeżdza w odwiedziny do siostry. Kathleen jest zrozpaczona. Musi odzyskać prawo do opieki nad synem. A nie stać jej na wytoczenie procesu byłemu mężowi. Zdesperowana decyduje się na upokarzające zajęcie. Grace nie przypuszcza, że tragiczne wydarzenia postawią i ją przed dramatycznym wyborem.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2014 (100),
Uwielbiam thrillery z wątkiem romansu Nory Roberts i ten mnie nie zawiódł. Zdrowo odżywiający się policjant w pogoni za seryjnym mordercą kobiet, zakochuje się w siostrze jednej z ofiar. Grace w pogoni za zemstą uświadamia sobie, że nie pozostaje odporna na jego urok. Świetna książka :)
Alex9 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-20, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,Mam,

Co tak naprawdę wiemy o swoich najbliższych? Wielu powie, że wszystko, przecież w rodzinie nic się nie ukryje, no i wzajemne zaufanie przecież opiera się na prawdzie. Kłamstwo prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw, burząc dotychczasowy ład, więc po co ryzykować? W końcu właśnie bliscy są tymi, którzy mogą pomóc, kiedy pojawiają się problemy z jakimi nie można sobie poradzić. Jednak czasem okazuje się, że ktoś, kto wydaje się nam doskonale znany okazuje się mieć drugie oblicze, takie, w jakie trudno uwierzyć. Jak to możliwe, że wcześniej nie zauważyliśmy żadnego znaku ostrzegawczego? Dlaczego wybrano taką, a nie inną drogę?


Dwie kobiety, różniące się od siebie jak dzień i noc, jedna poukładana, spokojna, mająca idealną rodzinę oraz spełniająca się jako nauczycielka i druga, wcale nie czarna owca, ale będąca zaprzeczeniem tej pierwszej - roztrzepana, idącą nie utartymi drogami, lecz własnymi ścieżkami. Łączyło je to, że są siostrami, a teraz łączy je policyjne śledztwo. Grace McCabe nie zamierza stać z boku i patrzeć jak policja prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Kathleen, chce być jego częścią i pomóc w złapaniu mordercy. Miała pomóc siostrze w trudnych chwilach, jednak nie spodziewała się, że będzie uczestnikiem zbrodniczej rozgrywki, chociaż na co dzień zajmuje się kryminalnymi zagadkami. Jednak co innego być autorem sensacyjnych powieści, nawet tych bestsellerowych, a całkowicie inną sprawą jest prowadzenia śledztwa. Przynajmniej tak uważają detektywi Jackson i Paris, ale czy ktoś jest w stanie powstrzymać Grace, szczególnie w takiej sytuacji? Przecież znała Kathleen jak nikt inny, ale czy na pewno? To co odkrywa Grace odsłania całkiem nieznane oblicze najbliższej jej osoby, jak to możliwe, że nic nie wiedziała o tym co ją dręczyło? Jaki związek z Kathy ma kolejna ofiara? Może też była kimś zupełnie innym niż się wszystkim wydawało? Ile jeszcze kobiet jest jeszcze na liście zbrodni?


Morderca wciąż jest co najmniej kilka kroków przed Grace i detektywami, ale dystans zmniejsza się, jednak wciąż zbyt wolno. Liczy się każdy dzień, godzina, w tej rozgrywce każda stracona szansa powstrzymania zabójcy oznacza śmierć, może czas na niekonwencjonalne działanie? Grace zdaje sobie sprawę z ryzyka, lecz liczy się tylko jedno - ujęcie tego, kto zabił Kathleen. Jednak czy to zdanie podzielają również detektywi prowadzący śledztwo, a szczególnie jeden z nich? Co tak naprawdę kieruje Grace - siostrzana miłość, ból po stracie bliskiej osoby czy świadomość, że Kathy zmieniła się, a ona tego nie spostrzegła?


"Bezwstydna cnota" to opowieść w jakiej kryminalny wątek spleciony jest obyczajowym, ważny jest nie tylko sensacyjny motyw, ale i to co ma miejsce wokół niego. Nora Roberts oba elementy postawiła w centrum swojej historii, tak by czytelnik śledził je. Zagadka kryminalna stanowi oś akcji, a emocje nie tylko ją uzupełniają, ale wprawiają w ruch fabułę, której zakończenie zaskakuje.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Azucena Linia koment
Przeczytane:2016-05-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Romans,
kazejczyk Linia koment
Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
dona Linia koment
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bas1992 Linia koment
Przeczytane:2014-10-29, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
basia02033 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach: Nora Roberts,
Atka0606 Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
agnes85 Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
break
Okładka - Bezwstydna cnota Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Bezwstydna cnota Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Bezwstydna cnota Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Bezwstydna cnota Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Bezwstydna cnota Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów