Biały Kieł

Akcja tej słynnej powieści toczy się w XIX wiecznej scenerii północnej części Stanów Zjednoczonych Ameryki, ogarniętych gorączką poszukiwania złota. Na tym barwnym tle rozgrywają się losy wilka (tytułowego Białego Kła), który w brutalnym, wrogim i czyhającym na jego zgubę świecie, podejmuje dramatyczną walkę o przetrwanie. Jego determinacja i wola życia zostaja nagrodzone: po niezwykłych przygodach spotyka szlachetnych ludzi, pośród których odnajduje spokój, radość i sens istnienia. Książka ukazuje piękno i wartość przyjaźni człowieka ze zwierzęciem. Niesie też humanistyczne przesłanie, że podjęta w imię dobra walka ze złem w ostatecznym rozrachunku przyniesie sukces i satysfakcję.

Informacje dodatkowe o Biały Kieł:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Rytm
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7399-171-9

Kup książkę Biały Kieł

Biały Kieł - opinie o książce

„Biały Kieł” to powieść, do której wracam po latach, by przypomnieć sobie coś, co urzekło mnie w dzieciństwie, a teraz zachwyciło jeszcze bardziej. Jack London był wyjątkowym pisarzem, który czerpał inspirację z własnego życia, które było niezwykle bogate w przeróżne doświadczenia. Do najważniejszych jego dzieł można zaliczyć „Wilk morki”, „Martin Eden”, oraz właśnie „biały Kieł”

W książęce autor dosłownie wczuwa się w zwierzę. Próbuje patrzeć na świat zarówno oczami dzikiego wilka jak i udomowionego psa, który przywiązuje się do właściciela. Przejmuje myśli i wszystkie instynkty drzemiące w zwierzęciu, którego natura została zachwiana. W ten sposób przedstawia nam niezwykle wzruszająca historię.

„Biały Kieł” to opowieść brutalna przedstawiające okropne aspekty ludzkiego okrucieństwa. Gwarantuje smutek i ból w sercu kiedy czekamy aż to wszystko się skończy i zastanawiamy się czy skończy się dobrze. Dla wielbicieli czworonogów książka może być trudna, a zarazem wzruszająca i chwilami niosąca ukojenie. Zaś dla pastwiących się nad zwierzętami powieść może być ważną lekcją.

Dla najmłodszych zarówno język jak i treść książki może być zbyt trudna. Starsze dzieci i młodzież mogą w końcu odnaleźć się w klasyce, która ich wciągnie i zachwyci. Dorosły czytelnik zapewne zwróci więcej uwagi na talent pisarski autora. Opisy przyrody i zwierzęcych zachowań to prawdziwe arcydzieło.

Dla każdego natomiast czytelnika bardzo ciekawa będzie tu relacja człowiek-zwierze, przedstawiona chyba we wszystkich możliwych przejawach. Już na samym początku człowiek przedstawiony jest jako ofiara groźnych wygłodniałych wilków. Dostrzegamy spryt i przebiegłość tych stworzeń. Jednocześnie też w dalszej części książki przekonujemy się, że to nie one są najokrutniejsze. Zwierze atakuje by zaspokoić głód nigdy z czystego okrucieństwa. Powieść pozwala zrozumieć co oznacza przywiązanie do człowieka i posłuszeństwo zarówno z obawy przed karą, chęcią przetrwania jak i z prawdziwej miłości.

Książka skupia się także na psychologi. Zwierze które doświadcza tylko zła w swoim życiu samo staje się bezlitosne, ale to samo dotyczy człowieka. Autor pozwala czytelnikowi zastanowić się nad tym dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią kochać. Najprawdopodobniej oni sami potrzebują miłość.

Na uwagę zasługuje piękne wydanie z serii Klasyka literatury światowej. Cudowna twarda oprawa i piękne ilustracje.

Niezwykle wzruszająca powieść Jacka Londona opowiadająca o losach pewnego wilka, który trafia między ludzi, wśród których nie zawsze jest lepiej niż na wolności... ,,Biały kieł" to przygodowa powieść, niosąca w sobie masę wartości. Ukazująca piękno przyrody, ale także różnego rodzaju związki między ludźmi i zwierzętami. Autor umiejętnie wyważa granicę między opisami natury a akcją. Fenomenalnie budzi w czytelnikach pierwotne instynkty. Mówi o rzeczach ważnych w sposób bardzo wymowny i prostotą dociera wprost do serc adresatów. Polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-28, 26 Ksiażek 2013, Mam,
Do Białego Kła zabierałem się już dwukrotnie, bez skutku. Tym razem obiecałem sobie że będzie inaczej. Książka mi się spodobała mimo paru banalnych momentów. Najciekawszy był chyba wstęp o poznawaniu świata, potem gdy autor skupia się na emocjach i " wszyscy żyli długo i szczęśliwie", jest już tylko średnio, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Książka idealnie pasowała by do Patrizio z "Poradnika pozytywnego myślenia", żadnych złych zakończeń.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2016-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Biblioteka,
Call of the Wild
Jack London0
Okładka ksiązki - Call of the Wild

Buck, the magnificent offspring of a St. Bernard and Scotch shepherd dog, lives contentedly on a California estate until he is stolen and shipped northwards...

Maleńka pani wielkiego domu
Jack London0
Okładka ksiązki - Maleńka pani wielkiego domu

Jack London, piewca radykalnego indywidualizmu, przedstawia w "Maleńkiej pani wielkiego domu" zetknięcie trzech silnych osobowości - dwóch na równi...