Biblia na Pierwszą Komunię Świętą. Przyjąłem Jezusa

Czas przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej jest również szczególnym czasem odkrywania słowa Bożego. Ta piękna Biblia, bogato ilustrowana i złocona, zaprasza dzieci do poznania ksiąg Starego i Nowego Testamentu. Opowiada o nadzwyczajnych historiach, w których przejawia się działanie Boga i opisuje wyjątkowe osoby, które przeżyły wielką przygodę wiary. Przybliżając osobę i dzieje Jezusa z Nazaretu, pozwala odkryć, że Bóg jest zawsze z ludźmi, że przyszedł na ziemię, by okazać nam swoje miłosierdzie i nas zbawić. Niniejsza Biblia została przygotowana z myślą przede wszystkim o dzieciach pierwszokomunijnych, choć mogą po nią sięgać także młodsi i starsi wiekiem wierni. Przedstawiono w niej kluczowe wydarzenia z obu Testamentów: od stworzenia świata po działalność pierwszych chrześcijan. Nie brakuje w niej również niezbędnych komentarzy, potrzebnych do tego, by młodzi czytelnicy mogli zrozumieć i przyjąć otwartym sercem zawarte w Piśmie Świętym Boże orędzie.

AUTORZY: ks. François Campagnac, proboszcz i dziekan w Sens, odpowiedzialny za duszpasterstwo młodzieży i formację biblijną; ks. Christophe Raimbault, dr teologii, absolwent Francuskiej Szkoły Biblijnej i Archeologicznej w Jerozolimie, wykładowca Biblii w Instytucie Katolickim w Paryżu; Fabienne Py-Renaudie, dr historii religii, prowadzi badania nad Biblią i dziejami świętych, pisze książki dla dzieci z tej tematyki.

Odbiorcy:
- dzieci, które pragną poznać historie biblijne i odkryć, że Bóg jest Miłością
- rodzicie, dziadkowie i bliscy, którzy chcą towarzyszyć swoim pociechom w zgłębianiu słowa Bożego.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- w prosty, dostosowany do percepcji dziecka sposób przybliża najważniejsze wydarzenia i główne postacie ze Starego i Nowego Testamentu
- objaśnia, jak wyglądał świat w czasach biblijnych (poglądowe ilustracje, komentarze, słownik, mapy)
- uczy, jak czytać Pismo Święte
- stanowi zajmującą lekturę dla całych rodzin.

Informacje dodatkowe o Biblia na Pierwszą Komunię Świętą. Przyjąłem Jezusa:

Biblia na Pierwszą Komunię Świętą. Przyjąłem Jezusa - opinie o książce

Pojazdy
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pojazdy

Kolorowa, ilustrowana książeczka dla dzieci. Dzięki niej mały czytelnik pozna różne środki lokomocji....

Giant Dictionary
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Giant Dictionary

Chambers Giant Dictionary offers two books in one: an up-to-date and easy-to-use dictionary with many entries supplemented by thesaurus text. The two texts...