Biesiada z aniołami

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-74-69531-2
Dodał/a książkę:Szczepanik
Connie Farrel - nowojorska dziennikarka i krytyk kulinarny - leci do Wenecji na drugi miesiąc miodowy. Nie zapowiada się on słodko - miejsce obok Connie jest puste: mąż wystawił ją do wiatru. Ale przecież Wenecja to miasto marzeń! Connie przeżywa ognisty romans z zabójczo przystojnym gondolierem, który przy okazji raczy ją niebiańskimi smakołykami włoskiej kuchni. Jednak czar rychło pryska i zmysłowy sen o Wenecji zmienia się w nowojorski koszmar ze zwariowanym scenariuszem w stylu „Seksu w wielkim mieście”. Sarah-Kate Lynch Zanim zadebiutowała jako pisarka, przez prawie 20 lat była dziennikarką, m.in. w „New Zealand Woman's Weekly” oraz w „New Zealand Herald”. Po wizycie w Irlandii, gdzie pojechała szukać jedynych żyjących krewnych swojej matki, napisała swoją pierwszą powieść „Finding Tom Connor”, której akcja dzieje się w małym irlandzkim miasteczku. Podróż do Irlandii natchnęła ją do napisania kolejnej książki - Błogosławieni, którzy robią ser. Na jej podstawie, a także na podstawie kolejnej książki Nie samym chlebem, będą nakręcone filmy fabularne. Sarah-Kate Lynch mieszka z mężem, Markiem Robinem, reżyserem filmowym w Queenstown, malowniczym miasteczku położonym nad jeziorem w górach na południu Nowej Zelandii. Poza pisaniem książek prowadzi stałą rubrykę w tygodniku „New Zealand Woman's Weekly”.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Nasza bohaterka Connie Farrel wybiera się na swój drugi miesiąc miodowy do Wenecji, wszystko zapowiada się bajecznie, jednak w podróży tej brakuje najważniejszej osoby Connie - jej męża. Wenecja jednak nie pozwala na długo rozpaczać kobiecie nad swoim losem, podsyła jej przystojnego gondoliera, z którym przeżywa romans, jako krytyk kulinarny jest w swoim żywiole mogąc smakować w najdoskonalszych włoskich potrawach, poznawać nowych ludzi...i tutaj nasza podróż po Wenecji brutalnie zostaje przerwana, Connie budzi w szpitalnym nowojorskim łóżku, nie bardzo wiedząc co się stało i zadając sobie pytania; Czy podróż do Wenecji odbyła się naprawdę? Czy otaczające ją osoby żyły tylko w jej śnie, czy może już kiedyś się spotkali? Kim naprawdę jest Connie i kto okaże się jej aniołem?
andr Linia koment
Muminka789 Linia koment