Wydawnictwo: WSiP
Data wydania: 2004
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 83-02-08883-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Jest to trzecia część podręcznika z cyklu "Biologia. Kształcenie w zakresie rozszerzonym". Obejmuje następujące działy tematyczne (w jednym tomie): - Ekologia i biogeografia, - Ewolucja organizmów na Ziemi, - Biologia stosowana, - Organizm człowieka.Układ treści jest podobny jak w poprzednich częściach: działy zawierają podrozdziały, kończące się pytaniami sprawdzającymi i podsumowaniami; do każdego działu opracowano adekwatne zadania maturalne, które umożliwiają uczniom na bieżąco przyswajać umiejętności niezbędne do zdania matury z biologii. Liczne odwołania do poprzednich części służą nie tylko przypomnieniu odpowiednich wiadomości, ale także ukazaniu powiązań między poszczególnymi dyscyplinami biologii. Zagadnienia ponadprogramowe są zaznaczone jako teksty dla zainteresowanych. Ostatni dział podręcznika, "Organizm człowieka", jest nieco odmienny od pozostałych. Dla uczniów, którzy wcześniej realizowali treści z podręcznika do biologii w zakresie podstawowym, obejmującym głównie wiadomości o budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka, dział ten ma w dużej mierze charakter powtórzeniowy. Dla tych, którzy od początku edukacji w liceum korzystali tylko z podręcznika do biologii w zakresie rozszerzonym, zbiera on wiadomości o człowieku omawiane w poszczególnych działach i uzupełnia w zakresie niezbędnym do zdania matury.W książce zamieszczono także tablice biologiczne oraz polsko-angielski indeks i spis literatury uzupełniającej dla ucznia.
Okładka - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Sztuka i Czas. Od Prehistorii do Rokoka
Barbara Osińska
Okładka - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Pedagogika Wczesnoszkolna
Ryszard Więckowski
Okładka - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Wzbogacanie doświadczeń uczniów klas początkowych w kontaktach ze środowiskiem
Maria Jakowicka
Okładka - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Podstawy eksploatacji maszyn rolniczych WSiP
Józef Kuczewski, Zbigniew Majewski
Okładka - Biologia. Cz.3 Kształcenie w zakresie rozszerzonym. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum. Przez lata walki: zbiór opowiadań
Lesław M. Bartelski, Janina Bogucka-Ordyńcowa, Ludwik Rajewski