Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie

Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7773-633-3
Dodał/a książkę:czytam
W czerwcu 1940 r. obywatele Wielkiej Brytanii przygotowywali się na nieuchronny atak ze strony Niemiec. Oddziały Hitlera zajęły w niedługim czasie terytorium Holandii, Belgii i Francji. Brytyjczycy wiedzieli, że wkrótce to oni będą musieli stawić czoło inwazji. Książka pt. Bitwa o Anglię to zapis ustnych relacji z okresu, gdy Wielka Brytania znalazła się najbliżej utraty niepodległości w całej swojej historii.

Zawiera niezwykłe relacje naocznych świadków – pilotów, żołnierzy, strażaków, członków cywilnej obrony przeciwlotniczej i zwykłych mieszkańców – uzyskane z ogromnych zasobów Archiwum Dźwiękowego Imperial War Museum. Wszystkie opowieści składają się na wyjątkowy i fascynujący opis oblężenia Wielkiej Brytanii.
speedi Linia koment
andr Linia koment
piotr-w Linia koment
Okładka - Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie Psychologia zła. Jak Hitler omamił umysły
Joel E. Dimsdale
Okładka - Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie Robert Lewandowski. Fantastyczna dziewiątka
Słomiński Maciej
Okładka - Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie Legendy warszawskie
Marta Dobrowolska-Kierył
Okładka - Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie Cristiano Ronaldo. Sztuczki, triki i bramki
Tomasz Bocheński, Tomasz Borkowski
Okładka - Bitwa o Anglię. Zapomniane Głosy. Świadkowie Lionel Messi. Sztuczki, triki i bramki
Tomasz Bocheński, Tomasz Borkowski