Opis ksiązki
Kup Teraz

Bitwa o gród Sędziwoja

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-04-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-76741-52-9
Liczba stron: 268
Dodał/a książkę:violabu
Jest rok 999. Cesarz niemiecki Otton III planuje pielgrzymkę do Gniezna, do grobu świętego Wojciecha. Spotkanie młodego władcy z księciem słowiańskim, Bolesławem, nie podoba się jednak wielu niemieckim możnym, na czele z potężnym grafem Ulrichem. Knuje on niebezpieczny spisek, który ma nie dopuścić do zjazdu w Gnieźnie...

Na pomoc cesarskiemu posłańcowi niespodziewanie przychodzą Leszek, Janek oraz Dis. Młody woj ze słowiańskiego grodu Bnin, niemiecki zbieg i księżniczka Wikingów nawet nie przypuszczają, że losy osady i przyszłość zjazdu gnieźnieńskiego zależą teraz od ich odwagi i pomysłowości. A to dopiero początek największej przygody ich życia...

Z książki dowiecie się także, jak wypiekano podpłomyki, co to jest osiekaniec oraz dlaczego to nieprawda, że Wikingowie nosili hełmy z rogami.

Cykl „Kroniki Łowców Przygód” porywa młodego czytelnika w fascynującą podróż w głąb czasu, splatając w oryginalną całość wartką akcję, ciekawych bohaterów i fascynujące tło historyczne.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
violabu plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-07-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012 i wcześniej,Mam,
Z listu do autora:

Dzień dobry Panie Tomaszu.
Jestem mamą 12-latka, który otrzymał na urodziny od kolegi książkę p.t. "Bitwa o gród Sędziwoja". Niestety, syn mój, jako chłopiec nowoczesny i typowy "ścisłowiec" lubuje się w innego typu literaturze, zatem sama wzięłam do ręki ową książkę. Pomimo tego, że adresowana jest do nastolatków, to mnie samą wzciągnęła od pierwszych stron! Dziękuję za tę pozycję! Książka jest rewelacyjna! Napisana zrozumiale, przybliża życie ludzi sprzed ponad 1000 lat i (co interesuje mnie najbardziej) dotyka tematu wprowadzania chrześcijaństwa i zaczątków państwa polskiego. Do tego wspaniałe przepisy na proste dania! Jestem zachwycona książką! Jest "pełna": zawiera szybką akcję, istotę rodziny, wartość przyjaźni, konieczność wybaczania, odwagę nawet u bardzo młodych chłopców, męstwo. Polecam wszystkim. Proszę o więcej. (...) Żywię nadzieję, że uda mi się jednak przekonać synka do Pana książki, bo uważam, że naprawdę warto ją przeczytać.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów