Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Indie

Georgia Green prowadzi Biuro Podróży Samotnych Serc, które powoli buduje swoją markę. Miała nadzieję, że ten biznes okaże się cudowną przygodą, ale rzeczywistość jest bardziej prozaiczna. Praca w branży turystycznej ma niewiele wspólnego z wylegiwaniem się na egzotycznej plaży. Georgia nie znajduje czasu dla Bena, w którym jest zakochana, dla przyjaciół, rodziców ani dla siebie samej. Niespodziewanie musi wyjechać służbowo do Indii i incognito wziąć udział w wycieczce singli ze złamanym sercem. Magia Tadż Mahal, chaos Bombaju, kolorowe Bollywood, złote plaże Goa – może dzięki tej podróży coś w jej życiu się zmieni. Indie to liczne niespodzianki i nie zawsze można mieć wszystko pod kontrolą. BRIDGET JONES Z PLECAKIEM W KOLEJNEJ PODRÓŻY

Informacje dodatkowe o Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Indie:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2017-02-15
Tłumaczenie: Maria Zawadzka

Kup książkę Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Indie

Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Indie - opinie o książce

Podróże kształcą. Mają ogromny wpływ na życie ludzkie. Gdy człowiek czuje, że monotonia wkrada się w jego codzienność, ma szansę wyrwania się z jej sideł właśnie za sprawą podróży w ciekawe miejsce. Wracamy pełni energii, wypoczęci, gotowi do przyjęcia od losu wszystkiego, czym zapragnie nas obdarzyć. Podróżujemy samotnie, we dwoje bądź większą grupą. Wybieramy dalsze bądź bliższe miejsca, w które chcemy się udać. Wszystko zależy od naszych możliwości i potrzeb duszy, serca. Jeszcze nie słyszałam, aby na terenie naszego kraju dostępne były usługi Biura Podróży Samotnych Serc. Szkoda, gdyż, jak po lekturze możemy się przekonać, jest to bardzo dobry pomysł na biznes, z którego wielu za pewne skusiłoby się skorzystać. Georgia Green to kobieta po przejściach. Tuż przed ceremonią ślubną została porzucona przez narzeczonego. Chcąc uleczyć zaistniałą w sercu ranę, zdecydowała się na wyjazd do Tajlandii, gdzie poznała fantastycznych ludzi, z którymi nawiązała trwały kontakt. Mało tego. Po powrocie do domu postanawia, wraz z nowymi przyjaciółmi, zakłada Biuro podróży samotnych serc. Ma ono na celu zaleczenie ran powstałych na wskutek rozstania z partnerem. Ben, mężczyzna z marzeń Georgii, jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko wyjawić swoje uczucia. Jednak zamiast tego, Green decyduje się zachować je dla siebie i poczekać, aż to on pierwszy zrobi krok. Dziewczyna w swój biznes wkłada całe serce oraz absolutnie wszystkie siły. Kosztem pracy zaniedbuje najbliższych. Kiedy w internecie zaczynają pojawiać się niepochlebne opinie na temat wycieczki, jaką biuro organizuje, właścicielka postanawia wyruszyć do Indii, aby naocznie przekonać się jaki jest problem, dlaczego do sieci wpływają negatywne opinie. Ten niespodziewany wyjazd wiele zmieni w życiu Georgii. Pomoże zrozumieć parę kwestii i wziąć sprawy w swoje ręce, przestać czekać. Katy Collins już po raz drugi zaprasza czytelników w podróż. Tym razem do ubogich Indii, które, dzięki Georgii, rozbłysną uśmiechem, radością. Ta młoda kobieta niesamowicie trafnie jest porównana do Bridget Jones. Na każdym kroku napotyka sytuację, z której pragnie wyjść z gracją przypisywaną damie, lecz niezmiernie rzadko ponosi pożądany efekt. Znacznie częściej zachowaniem wprowadza śmiech w towarzystwo, w jakim się aktualnie znajduje. Bardzo zabawna, przyjemna i lekka opowieść o kobiecie, która chce wiele osiągnąć, nie wie jednak, że przez wysoką ambicję zaczyna tracić coś cenniejszego. Rodzinę oraz przyjaciół. Autorka stworzyła interesującą rzeczywistość dla swoich bohaterów, w którą z przyjemnością zagłębią się kobiety w różnym wieku. Ta pozycja rozbawi Was i pozostawi ciepło w sercu na długi, długi czas.
Avatar użytkownika - ania0134
ania0134
Przeczytane:2017-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pamiętacie moją recenzję poprzedniej części "Biura Podróży Samotnych Serc"? Jeżeli tak to doskonale wiecie, że pisałam o trafności określenia "Bridget Jones z plecakiem". Sięgając po kolejną część obawiałam się, że autorka nie utrzyma tak wysokiego poziomu. Na szczęście i w tym przypadku mogę powiedzieć, że porównanie do Bridget Jones jest aktualne! Główna bohaterka po raz kolejny wpakuje się w spore kłopoty, z których będzie musiała się wygrzebać. Sprawi jej to o wiele więcej problemu niż poprzednim razem... Georgia wybiera się do Indii w sprawach służbowych, choć w głębi serca czuje, że taka zmiana miejsca jest jej niezwykle potrzebna. Kolejny raz przejdzie wewnętrzne zmiany, które są niezbędne do poprawnego funkcjonowania. Georgia zaczęła powoli popadać w pracoholizm i już prawie straciła całą swoją kobiecość, spontaniczność, energię i chęć do życia. Na szczęście wyprawa do Indii zmienia wszystko! Dla autorki książki należą się ogromne brawa, ponieważ stworzyła książkę, która uczy i bawi - a takie są najlepsze. :) Jest to literatura idealna dla kobiet na wolne wieczory. Niech nie zwiedzie Was tytuł! W końcu nie po tytule oceniamy książki... Dzięki uprzejmości autorki możemy dowiedzieć się kilku ciekawostek o różnych rejonach Indii, o tradycjach, świętach czy po prostu codziennym życiu. To bardzo dobrze świadczy o autorce, która musiała poświęcić sporo czasu na przygotowanie takich informacji. A dzięki temu my, czytelnicy, jesteśmy jeszcze bardziej zachwyceni treścią. :) W drugiej części przygód Georgii znajdziemy jeszcze więcej dobrego humoru, oryginalnych miejsc, niezapomnianych przygód i wiele innych. Polecam książki pani Katy Colins i bardzo się cieszę, że wkrótce ukaże się kolejna część - "Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek: Chile. Czekam z niecierpliwością. :)
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-12-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka przygodowa, zabawna i wywołująca wiele śmiechu scenkami życia z Indii. Prosta, lekka, łatwa i przyjemna. Ta pozycja umili wieczór nawet wybrednym czytelnikom. Do tego fajny klimat z azjatyckiego państwa, dający namiastkę tego, co możemy w Indiach otrzymać. Na długi, niedzielny wieczór lektura w sam raz.

Avatar użytkownika - Anja__
Anja__
Przeczytane:2019-11-23, Przeczytałam,
Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Tajlandia
Katy Colins0
Okładka ksiązki - Biuro Podróży Samotnych Serc Kierunek: Tajlandia

A GDYBYŚ MIAŁA DRUGĄ SZANSĘ… BY ODNALEŹĆ SIEBIE? Zamiast upinać welon i iść do ołtarza, Georgia spędza swój wielki dzień, zastanawiając się, dlaczego...