Opis ksiązki
Kup Teraz

Błąd komisarza Palmu

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2011-10-03
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-08-04785-9
Liczba stron: 298
Dodał/a książkę:nureczka
Po rozwiązaniu zagadki zabójstwa pani Skrof komisarz Palmu staje przed kolejną tajemniczą sprawą. W dziwnych okolicznościach, po wydanym przez siebie przyjęciu, zostaje znaleziony martwy Brunon Rygseck – milioner i playboy z Helsinek. Pozornie nic nie wskazuje na to, że mogło dojść do morderstwa, ale zeznania kamerdynera ofiary utwierdzają w przekonaniu Palmu, że milionera jednak ktoś zabił. Śledztwo zostaje zamknięte, lecz po równie zagadkowej śmierci krewnego Brunona komisarz znowu wkracza do akcji, trzymając czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nureczka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Prawdziwy rarytas dla miłośników klasycznych powieści detektywistycznych. Kryminał w starym, dobrym stylu: z zagadką, z błyskotliwym inspektorem i jego chwilami niezbyt lotnym pomocnikiem oraz z zaskakującym zakończeniem. Mimo upływu lat książkę czyta się bardzo dobrze. Być może nieco się zestarzała (lecz co najwyżej odrobinkę - tak jak zestarzały się powieści Agathy Christie), ale bynajmniej nie trąci myszką - co najwyżej szacowny wiek nadał jej nieco "smaczku epoki". W przeciwieństwie do współczesnych skandynawskich kryminałów nie jest to powieść mroczna. Wręcz przeciwnie - czytelnik znajdzie w niej wiele ciepła i delikatnego humoru, takiego, który co prawda nie wywołuje salw śmiechu, lecz przywołuje na twarz delikatny uśmiech.
PS. Książkę wydano w Polsce wiele lat temu, pod innym tytułem "Niebezpieczna gra". Nie jestem znawcą fińskiego, ba!, nie znam nawet żadnego znawcy fińskiego, ale wydaje mi się, że obecny tytuł jest znacznie bliższy oryginału - "Komisario Palmun ereydys"
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów