Opis ksiązki
Kup Teraz

Blaski życia

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2013-09-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788363014650
Liczba stron: 170
Dodał/a książkę:jusia
Codzienność przynosi nam dziesiątki zmartwień i problemów. Trudno wyłuskać spośród nich drobne radości przydające życiu blask. A może to właśnie one są prawdziwym kluczem do szczęścia? Blaski życia to kolejny tom cieszących się ogromną popularnością felietonów Katarzyny Miller. Tym razem autorka pokazuje jak, z pozoru proste chwile, wydarzenia, rzeczy, mogą nadać naszemu życiu sens.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Natalia_Katarzyn plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-22, Na półkach: Przeczytałem,2014 (52 książki),Z biblioteki,
Jak pewnie wiecie Katarzyna Miller jest absolutnie moją ulubioną psycholożką i uwielbiam jej książki oraz felietony. Blaski życia to kolejny ich zbiór tejże, jakże ciekawej kobiety;]

Z okładki publikacji dowiadujemy się, że codzienność przynosi nam dziesiątki zmartwień oraz problemów i czasem trudno wyłuskać z niej drobne radości nadające życiu blask. A może to właśnie one są kluczem do szczęścia? Katarzyna Miller przekonuje, że czasem warto przyjrzeć się chwilom, które są pozornie proste i zwyczajne oraz delektować się nimi i czerpać z nich prawdziwą radość, a także siłę.

Katarzyna Miller podbiła moje serce jakimś takim ciepłem i optymizmem, który sprawia, że doceniam swoją zwykłą szarą codzienność i przypominam sobie o tym, że każda chwila - nawet ta bardzo trudna, jest potrzebna. Poza tym mam wrażenie, że ta kobieta ma w sobie dużo dystansu do siebie oraz poczucia humoru, co sprawia, że i ja przypominam sobie, iż warto je mieć. Zarówno Blaski życia, jak i inne książki Katarzyny Miller (np. Bajki rozebrane) sprawiają, że odkrywam w sobie coś nowego i mam wrażenie, że dana książka jest skierowana właśnie do mnie. Moim zdaniem to sztuka napisać tak książkę, żeby czytelnik mógł ją odebrać bardzo personalnie, a pani Miller niewątpliwie ją opanowała. Na przeczytanie aktualnie czeka Porozmawiajmy o seksie, ale musi się ono grzecznie ustawić w kolejce, bo mam przed nim przynajmniej dwie książki do przeczytania.

Podsumowując

Blaski życia to zbiór felietonów, o tym co spotyka nas codziennie, a czego czasem nie doceniamy, a już nie wyciągamy z tego wniosków. Katarzyna Miller z właściwym sobie urokiem przypomina nam, że nasza rzeczywistość każdego dnia potrafi nam przynieść coś, co możemy przekuć na naszą siłę.
gosia_gosia16 Linia koment
Przeczytane:2016-10-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów