Okładka - Błazenada

Błazenada

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2011-01-24
Dodał/a książkę:helion

Autorka zamieszkuje za granicą. Wzrastała jednak w realiach socjalizmu i była świadkiem zmian wywołanych upadkiem tego systemu. Wychowana głównie na literaturze o okresie II wojny światowej próbowała ratować się w życiu pełnym optymizmem. Nie rozpieszcza czytelników wyłącznie humorem i morałami, ale poddaje warunki polskich realiów głębokiej analizie społecznej. Jej krytycyzm przejawił się z czasem w sposób twórczy w zjadliwej satyrze. Niniejszy tomik jest karykaturą ludzkich postaw, przywiązań i zachowań w oparciu o obserwacje poczynione w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku, wydaje się jednak, że niektóre prawdy pozostają niezmiennie aktualne.
Samo otoczenie człowieka podlega systematycznym przemianom, ale co z jego cechami charakteru? Podstawowe potrzeby ludzkie są ciągle takie same, zmieniły się tylko formy i możliwości ich szybkiego zaspokajania. Czy biblijna belka we własnym oku nie okazuje się, tak jak poprzez tysiąclecia, niezauważalna i dzisiaj? Czy jesteś zdolny przyznać się do własnych niedociągnięć, czy też bardziej będziesz skłonny odnaleźć we fraszkach wady swojego sąsiada?
Kpić albo nie kpić - oto jest pytanie!