Okładka książki - Blondynka w Meksyku

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: figlarna24

BLONDYNKA W MEKSYKU – placki z kukurydzy, pieczone świerszcze i czekolada, najostrzejsze papryki świata, Aztekowie, piramidy w Mieście Bogów i Pierzasty Wąż. Seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie.

Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-11-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 ksiazek, Mam,
Kolejna przygoda ze sombrero na głowie.
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2014, Mam, Przecinki,
Ciekawostki z historycznego i teraźniejszego Meksyku oraz śliczne zdjęcia.
Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2014-05-11, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2014, Dzieje włóczykijów,
Spodziewałam się relacji z wyprawy do Meksyku, a tu klops. Połowę tekstu tej (i tak niewielkiej) książeczki zajmują informacje z dziedziny historii i mitologii kraju, które można znaleźć w publikacjach naukowych. Pozostała połowa zawiera ciekawe anegdotki z podróży, można się nawet pośmiać. Na poziomie językowym trochę razi (przynajmniej mnie) jakaś taka infantylna maniera autorki. Podsumowując: można poczytać w tramwaju.
Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2014-03-15, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Wyobraźcie sobie panią Jadzię albo Zosię. Może być sąsiadką, albo koleżanką z pracy. Pani Jadzia (albo Zosia) właśnie wróciła z egzotycznej podróży. Tym razem wybrała się Meksyku. Pełna emocji opowiada o tym, co wywarło na niej największe wrażenie: o nowoczesnym dworcu autobusowym wyglądającym niczym futurystyczna poczekalnia na kosmodromie, o metrze z wagonami tylko dla kobiet, o życzliwości i otwartości tamtejszych ludzi, o przedziwnych potrawach i o tym co zrobić gdy papryka była za ostra. Opowiada o strojach, obyczajach i legendach, za nic sobie mając ,,obowiązkowe" punkty wycieczki, które każdy turysta musi zobaczyć. Od czasu do czasu wspomaga się zdjęciem albo dowcipnym rysunkiem. Słuchając takiej relacji raczej nie przygotujesz się do egzaminu z geografii, być może nawet nie dowiesz się wiele nowego (jeśli akurat jesteś obeznany z tematem), a przecież będziesz słuchać z nieudawanym zainteresowaniem. Taka jest właśnie opowieść Beaty Pawlikowskiej ,,Blondynka w Meksyku". Nie znajdzie w niej czytelnik ani rozbudowanych opisów, ani dygresji, ani rozpraw o sytuacji politycznej w regionie. Nie ma co liczyć na opisy muzeów i zabytków. Nie ma ich tam, bo i po co? Takie informacje bez trudu wyszukasz w pierwszym z brzegu przewodniku albo w Internecie. Czytając ,,Blondynkę w Meksyku" dostaniesz za to coś cenniejszego - usłyszysz gwar meksykańskiej ulicy, śmiech kobiet i krzyki dzieci, poczujesz zapach tacos i gotowanej fasoli. Ani się spostrzeżesz jak przemierzając z autorką ruiny Tenochtitlan przeniesiesz się w czasie do świata Azteków, ich mitów, legend i obyczajów. Niewielka książeczka, według dzisiejszych standardów niemalże broszura, urzeka szczerością i bezpretensjonalnym stylem. Nic więc dziwnego, że wciągający reportaż znanej podróżniczki ,,łyknęłam" za jednym zamachem. Ani się obejrzałam a już dotarłam do ostatniej strony żałując, że to już koniec. Opinia pochodzi z bloga: http://polekturze.blogspot.com/
Blondynka w Brazylii
Beata Pawlikowska 0
Okładka ksiązki - Blondynka w Brazylii

Nowa seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne...

Kocham Cię. Moc dobrych myśli
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Kocham Cię. Moc dobrych myśli

Moc pozytywnego myślenia. Świat jest dobry kiedy patrzysz na niego dobrymi oczami. Bo to, co się w nim dzieje, jest odbierane przez ciebie przez pryzmat...

Top 5 książek
Złodziejka książek