"„Kiedy patrzę na całość swojej posługi, to widzę, że Opatrzność przewidziała moją misję w Kościele. Każdy poprzedni etap przygotowywał mnie do następnego. Bóg pozwolił mi być spełnionym” (abp Henryk Hoser). Książka "Bóg jest większy" to rozmowa dwóch bliskich sobie ludzi Kościoła: biskupa i człowieka świeckiego – o doświadczeniu życiowym Księdza Arcybiskupa, o sile zła i mocy Boga, o bioetyce i rodzinie w czasach zmian kulturowych zachodzących w naszym społeczeństwie. „Na wywiad namawiałem ks. abpa Hosera od kilku lat, będąc pewnym, że to, co ma do przekazania, sposób, w jaki potrafi mówić o Panu Bogu, powinno być poznane przez ludzi, którzy szukają dobra i sensu. (...) przekonałem się, jak bardzo Bożym człowiekiem jest Ksiądz Arcybiskup. Zawsze, całą swoją postawą, wierny obranemu przez siebie zawołaniu biskupiemu (Maior est Deus – Bóg jest większy), kieruje oczy ku Panu Bogu, przekonując, że w Nim jest siła i przyszłość, sens i zrozumienie. To człowiek ogromnie doświadczony, człowiek środka i równowagi, o błyskotliwym intelekcie i subtelnym poczuciu humoru. Dlatego perspektywa, z jakiej Ksiądz Arcybiskup może patrzeć na Kościół powszechny i Kościół w Polsce, jest wyjątkowa. Niezwykle przy tym ujmuje jego ciepło i otwartość, a także zdolność do przyjaźni, jaką potrafi obdarzyć wiernych” (prof. UW dr hab. Michał Królikowski, z Przedmowy)."

Informacje dodatkowe o Bóg jest większy. Rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski:

Wydawnictwo: Apostolicum
Data wydania: 2013-06-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7031-883-3

Kup książkę Bóg jest większy. Rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski

Bóg jest większy. Rozmawiają abp Henryk Franciszek Hoser SAC i Michał Królikowski - opinie o książce

Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2015-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Wspaniały wywiad-rzeka z kapłanem, który w Bogu pokłada największą nadzieję.