Bóg się rodzi

Do książki dołączona jest płyta z tradycyjnymi kolędami z różnych zakątków Europy.

Informacje dodatkowe o Bóg się rodzi:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-60225-55-4

Kup książkę Bóg się rodzi

Bóg się rodzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Asiaa
Asiaa
Przeczytane:2013-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
Święto Trzech Króli natchnęło mnie do sięgnięcia po otrzymaną niedawno książkę „Bóg się rodzi”. Jest to opis poszczególnych, najważniejszych dni adwentu oraz okresu Świąt Bożego Narodzenia i karnawału. W nastrój prawdziwych Świąt wprowadzają nie tylko ciekawie objaśnione znaczenia symboli takich jak szopka, kolęda, czy gwiazda betlejemska ale także doskonałe ilustracje będące dziełem Józefa Wilkonia. Autorzy w prezentowanym albumie zebrali najważniejsze informacje dotyczące ówczesnych i pradawnych zwyczajów świątecznych. Przybliżają zwyczaje znane i nieznane. Czy poza wolnym miejscem przy stole i zakazie szycia znacie inne wróżby i zakazy związane z 24 grudnia? Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej sięgnijcie po tą książkę. Możecie poznać przepisy na typowe ciasta świąteczne wybranych państw europejskich. Czy wiecie na przykład, że angielski Christmas Pudding przygotowuje się aż przez 2 miesiące? Trzeba zatem zacząć bardzo wcześnie, żeby zdążyć z ciastem na świąteczny stół. Do książki dołączona jest również płyta z kolędami w różnych językach. Naprawdę szczerze zachęcam do jej przeczytania. Książka ta pomaga zatrzymać się przy tym co najważniejsze. Ukazuje prawdziwy sens Świąt Bożego Narodzenia, który niestety w ostatnich czasach został trochę zagubiony pośród wielkiego sprzątania, gonitwy po sklepach i stosie prezentów gwiazdkowych. „Bóg się rodzi” napisana jest bardzo ciekawym językiem. Chętnie będę do niej wracać w czasie każdych Świąt, aby nie zatracić ducha okresu bożonarodzeniowego. Książka ta może być idealnym prezentem pod choinkę. Ja zawsze ciepło będę myśleć o osobie, od której dostałam ten wspaniały prezent.