Opis ksiązki
Kup Teraz

Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia

Ocena ( 9 osób )
5.3
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2014-11-05
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788363944667
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:elibri

Moja najnowsza książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.

I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą - w innych sferach życia.

Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.

Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.

Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.

Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję. 

Dla tych, którzy - jak ja - czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas. - REGINA BRETT

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Agneshka plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem, 26 książek 2015,Mam,
Kupiłam tę książkę w bardzo trudnym czasie w moim życiu zawodowym. Byłam zrezygnowana, niespełniona, potrzebowałam wsparcia i ciepłych słów.
Ta pozycja wydawała się idealna. 50 lekcji, które przedstawia autorka mają na celu podbudowanie czytelnika, pokazanie mu, że często droga do kariery wiedzie przez manowce, ma mnóstwo zakrętów i niespodziewanych zwrotów akcji. Mimo tego, nie należy się poddawać, ale wierzyć w marzenia, szanować każdą pracę, wykorzystywać umiejętności i kontakty, jakie zdobywamy w naszej karierze.
To zbiór inspirujących historii, które przytrafiły się autorce lub jej znajomym.
Książka momentami wzrusza, innym razem bawi i uczy.
Pochłonęłam ją w dwa dni!
Mały minus za to, że książka opisuje jednak warunki amerykańskie, a także że nie zawiera gotowego przepisu na sukces zawodowy. Jednak na pewno pomaga w trudnych chwilach i daje nadzieję na to, że jeszcze poczujemy się spełnieni w tej dziedzinie.
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,,
Jest to dla mnie, najlepsza książka Reginy, najbardziej uniwersalna, jej książki są ludziom potrzebne, szerzej o książce napisałam z rozpędu na LC
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2014,Mam,Recenzenckie/Autorskie,Wyzwanie 2014,
W listopadzie ubiegłego roku Wydawnictwo Insignis oddało w ręce czytelników kolejną książkę autorstwa Reginy Brutt. Już po raz trzeci czytelnicy otrzymali 50 lekcji tym razem dotyczących tego w jaki sposób możemy szukać spełnienia zawodowego oraz jak nasz stosunek do wykonywanego przez nas zajęcia wpływa na jakość pracy oraz jej odbiór przez otoczenie.

Autorka na kartach swojej najnowszej książki ukazuje wiele własnych doświadczeń oraz jej wciąż ewoluujące podejście do wykonywanej pracy, które zmieniało się stopniowo z biegiem czasu, wykonywanymi w danym czasie zajęciami oraz nabywanymi na tej drodze doświadczeniami. Nie wstydzi się ona także mówić głośno o popełnionych błędach i chwilach zwątpienia w siebie, których nie brakowało na jej ścieżce kariery.

Pani Regina podkreśla również, że każda choćby nawet w naszych oczach najmniej znacząca praca ma ogromną wartość. Naświetla ona także bardzo istotny fakt, iż każde zajęcie wykonywane z miłością, radością i zaangażowaniem nabiera wyjątkowego wymiaru.

Fakt, że książka ta napisana została prostym językiem w najmniejszym stopniu nie umniejsza jej wartości. Dla wielu czytelników z pewnością okaże się ona źródłem inspiracji oraz uświadomi, że nie tyle samo zajęcie, które wykonujemy, ile sposób w jaki to robimy stanowi o wartości człowieka.

Jeśli w Wasze życie zawodowe wkradła się stagnacja, czujecie, że utknęliście w martwym punkcie lub zabrnęliście w ślepą uliczkę i potrzebujecie motywacji do zmian wyruszcie wraz z autorką na szlak poszukiwania przeznaczonej dla Was ścieżki.

A kiedy już ją odnajdziecie lecz przyjdzie chwila, gdy zdarzy Wam się znów na chwilę z niej zboczyć sięgnijcie ponownie po ,,Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia" - ta książka zawsze przynosi świeże spojrzenie na otaczająca nas codzienność oraz sytuację, w której znajdujemy się w danym momencie.


Za udostępnienie do recenzji dziękuję Wydawnictwu Insignis.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *
Ninbar plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-07, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

Regina Brett napisała książkę dla tych, „którzy przestali kochać to, co robią i dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także w innych obszarach życia”. To książka, która mnie wołała swoją nienachlaną obecnością. Ignorowałam pomarańczową okładkę widzianą na półkach i regałach do czasu, aż ją zauważyłam, kupiłam i przeczytałam. To książka, w której zamieszczone lekcje stanowią wskazówki, jak wprowadzenie z pozoru małoznaczących zmian może podnieść jakość i wpłynąć na komfort życia naszego i ludzi, których codziennie spotkamy. Zamiast tkwić w iluzji i otaczać się skorupami, autorka namawia czytelnika do usłyszenia głosu Boga - jakkolwiek go rozumiemy - i dotarcia do siebie.


Czasem trzeba pożegnać się z tym, kim jesteśmy w naszych wyobrażeniach, by odkryć to, kim naprawdę jesteśmy. Nie skupiać się nad faktem, jaką pełnimy społeczną rolę, ale właśnie kim jesteśmy, my - sami, niepowtarzalni, prawdziwi i wyjątkowi w oczach Boga. W jaki sposób postrzegamy siebie i czym wypełniamy nasze codzienne życie.


Pisarka wskazuje, że po pokonaniu lęku możemy, a wręcz mamy pełne prawo kroczyć z podniesioną głową i być sobą, by jak najpełniej wykorzystać dany nam czas, talent, energię i siłę. Usłyszałam podczas tej lektury wskazówki, które we mnie już kiełkują, wzrastają, a czasem porastają chwastami. Najmocniej zapadło owo przekonanie, że każdy czas, wszystkie zdarzenia są godne uwagi i wdzięczności Bogu za możliwość ich przeżycia.


Czas wytężonej pracy, zabiegania, wypełnionego po brzegi kalendarza, wyjazdów, aktywności, daje poczucie „dziania się” intensywności życia. Kiedy zdarzają się dni, miesiące, lata, gdy odnosi się wrażenie, że nic się nie dzieje, a z każdym dniem grzęźniemy coraz bardziej w marazmie, rutynie, powtarzalności, a czas jakby stanął w miejscu, nie dostrzegamy ruchu. Dopiero z perspektywy czasu można dostrzec, że wtedy zapuszczaliśmy korzenie, wzrastaliśmy wewnętrznie i wrastaliśmy w siebie. To czas najbardziej owocny nie dla świata, który domaga się spektakularnych osiągnięć, ale dla ciebie, czas najbujniejszego owocowania.


Søren Kierkegaarden powiedział: „Bóg zostawił rozkazy dla każdego z nas. My mamy za zadanie je odnaleźć i wypełnić”. Książka Brett opowiada o poszukiwaniu i świadectwach odnalezienia spełnienia. O tym, by nie przeszkadzać sobie go szukać poprzez lęk, umniejszanie swojej wartości, traumy, głęboko zakorzenionych w nas jeszcze z dzieciństwa. O tym, że warto przepracować to, co nas pęta, by odkryć swoje powołanie i czerpać z niego pełnymi garściami.


R. Brett, Bóg zawsze znajdzie ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia, wyd. Insignis, Kraków 2014.


 

agusia97 Linia koment
Przeczytane:2015-11-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
dorotade Linia koment
Przeczytane:2015-06-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
anoola Linia koment
Przeczytane:2015-07-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Mam,
Styrana Linia koment
Przeczytane:2015-03-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
talithakum Linia koment
Przeczytane:2015-07-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
hagaki Linia koment
Przeczytane:2015-03-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów