Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego.

Uwaga.
Smok Wawelski poszukiwany.
Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest.
Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze!

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek zwiedzają Polskę:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-03-27

Kup książkę Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Bolek i Lolek zwiedzają Polskę - opinie o książce

Avatar użytkownika - janielka
janielka
Przeczytane:2017-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Uwaga. Smok Wawelski poszukiwany. Wyszedł z domu i nikt nie wie, gdzie jest. Bolek i Lolek już spakowali plecaki. Nie bój się i wyrusz z nimi na poszukiwanie Smoka. Kto wie, jakie przygody czekają was po drodze! Kultowi bohaterowie najbardziej znanej bajki na tropie Smoka Wawelskiego. Zwiedzaj Polskę z Bolkiem i Lolkiem! „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę” to nowa propozycja dla dzieci Wydawnictwa Znak. Jak wszyscy wiemy Bolek i Lolek to kultowe postacie z kreskówek, które zna chyba każdy. Od tych starszych do najmłodszych. Są to postacie jak dla mnie, które odnajdują się wszędzie. Serial o dwóch chłopcach powstał w 1962 roku i w zasadzie są oni znani do dzisiaj. Pamiętam jak razem z braćmi, oglądaliśmy parę tych zwariowanych chłopaków w „Wieczorynce”. Później już jako dorosła kobieta podsunęłam film o Bolku i Lolku mojej córce i co okazało się to strzałem w dziesiątkę. Polubiła tych dwóch urwisów. Potem przyszła pora na syna (różnica wieku 10 lat), no cóż ….. Bolek i Lolek znowu okazali się hitem. No dobrze rozpisałam się o filmie, a tu przecież ma być recenzja książki. Po otrzymaniu paczki najpierw zasiadłam sama do książki. No i co obejrzałam ją surowym okiem bibliotekarza i stwierdziłam, super kupiłabym do biblioteki. Książka zabiera dzieciaki w różne miejsca w Polsce, w poszukiwaniu smok wawelskiego. Odwiedzają najważniejsze miasta i zakątki naszego pięknego kraju. Podróż rozpoczyna się w Krakowie, gdzie pod pomnikiem smoka znajdują tajemniczy list z mapą. Ida tropem pokazanym na mapie, przy okazji zwiedzają nasz piękny kraj. Ponieważ ja pochodzę z Mazur, oczywiście zaraz sprawdziłam, czy chłopcy zawitali w moje strony. Byli nad jeziorem Bełdany. Odwiedzili też Kazimierz Dolny, Lublin czy Gdańsk. Nie zapomnieli również o naszym stary dębie Bartku. Z każdej historyjki możemy się czegoś dowiedzieć o danym miejscu, nie jest to rodzaj przewodnika, ale zgrabnie wpleciona jakaś charakterystyczna część danego miejsca. Gdańsk Neptun, który zgubił swój Trójząb. Puszcza Białowieska – oczywiście żubr. Potem podsunęłam książkę mojemu dziesięciolatkowi. Na pierwszy osąd poszły ilustracje. No ba, ilustracje są super, bardzo kolorowe, duże i ciekawe. Potem przeczytaliśmy pierwszą historyjkę, no i już dalej poszło. Ciekawość czy znajdą zwyciężyła. Książka przeczytana od deski do deski. Ciekawość zaspokojona. No i chyba o to w tym wszystkim chodzi, prawda. Książka ma zaspokajać ciekawość, uczyć nowych rzeczy, zainteresować. Moje dziecko odwiedziło kilka nieznanych mu miejsc. Przeczytało książkę z zainteresowaniem. Ja czytałam razem z nim i powiem szczerze, że podobało mi się. Mama z Michałem polecają Bolka i Lolka.