KIEDY TO PRZYDARZY SIĘ TOBIE...

PORADY OD KOBIETY, KTÓRA WYGRAŁA Z RAKIEM PIERSI!

Gdy u Andrei zdiagnozowano raka piersi, chciała dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o tej chorobie. Pożerała wszystkie możliwe książki i artykuły na ten temat. Internet stał się jej drugim domem - to tam szukała porad i wskazówek, dzięki którym chciała odnaleźć wewnętrzny spokój. Nic jednak nie przygotowało jej na to, czego dopiero miała doświadczyć na skutek przejścia operacji, chemio- oraz radioterapii.

Nie wiedziała, jak radzić sobie z dojmującym bólem i złym samopoczuciem. Nie sądziła, jak ogromne zmęczenie będzie odczuwała - nie miała też pojęcia, jak należy je redukować. Nikt jej nie powiedział, w którym momencie powinna się spodziewać początku wypadania włosów. Andrea potrzebowała wtedy konkretnego, kompleksowego poradnika: takiego, który nie tylko w szczery i empatyczny sposób pokazałby, czego należy oczekiwać w tym trudnym czasie, ale przede wszystkim który pokazałby nadzieję na lepsze jutro.

Boska bez włoska to odpowiedź Andrei Hutton skierowana do kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi. To szczery i ciepły poradnik okraszony subtelnym humorem i mnóstwem inspiracji, w którym Andrea dokładnie wyjaśnia, czego należy się spodziewać w trakcie leczenia i po nim, a także pokazuje, jak sobie radzić ze specyficzną emocjonalną karuzelą, na którą mimowolnie wsiadają chore kobiety.

TO KSIĄŻKA, DZIĘKI KTÓREJ W KOŃCU PRZESTANIESZ SIĘ BAĆ...

---

Andrea Hutton - autorka książek, profesjonalna mówczyni, ekspertka od wellnessu. Wygrała z rakiem. Jej teksty, dotykające tematu raka piersi oraz wellness u kobiet, ukazują się m.in. w ,,The Washington Post", ,,Women's Health" oraz w ,,Psychology Today". Pomaga chorym na raka piersi kobietom zrozumieć, jak radzić sobie z tą straszną chorobą, aby rozwinąć w nich poczucie kontroli nad życiem i własnym zdrowiem.

Informacje dodatkowe o Boska bez włoska. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecość i nie zwariować:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2016-10-07
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Boska bez włoska. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecość i nie zwariować

Boska bez włoska. Jak przetrwać terapię raka piersi, zachować kobiecość i nie zwariować - opinie o książce

Avatar użytkownika - WybebeszamyBooks
WybebeszamyBooks
Przeczytane:2016-10-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Rak to trudny temat. Nie odkrywam tym stwierdzeniem niczego nowego. Rak piersi - te dwa słowa wywołują w każdej kobiecie niepokój. Dreszcze przechodzą ciało. Następuje badanie piersi, głęboki wdech, wydech i nerwowy uśmiech. Praktycznie "Boska bez włoska" to praktyczny poradnik dla każdej z nas. Nieważne, czy chorujemy, czy też pląsamy ze zdrowym uśmiechem. Andrea Hutton z lekko wisielczym humorem, czasami z ironią przybliża nam życie Dziewczyny z Rakiem. Krok po kroku opisuje kolejne etapy leczenia, zmiany zachodzące w ciele i słowa pułapki, które kryją w sobie o wiele więcej niż początkowo sądzimy. Książka podzielona jest na 10 działów, które posiadają kilka podrozdziałów. Stopniowo zgłębiamy temat. Hutton udało się przedstawić go w sposób przystępny. Nie razi przygnębieniem, a kostucha nie szepcze nam do ucha. Wszelkie łzy pokrywa sarkastyczny uśmieszek, chociaż czasami i on ustępuje miejsca na rzecz powagi. Jednak autorce udaje się utrzymać sympatyczny klimat. Pisze bez zadęcia, od serca. Jest to nieomal rozmowa matki z córką lub przyjaciółki z przyjaciółką. Poznajemy odpowiedzi na fundamentalne pytania: Jak wyglądają badania? Jakie są skutki uboczne leków? A także znajdujemy odpowiedzi, wskazówki i liczne porady. Mastektomia - za i przeciw. Boska bez włoska, czyli jak się nosić z chorobą. Po leczeniu - jednak nie wszystko wraca do normy. Każdy podrozdział kończy się uroczym zestawieniem, które zawiera w skompresowanej formie wszystko, co chciała przekazać autorka. Taki przepis na właściwe działania. Kobieco Hutton mierzy się z problemem kobiecości. Niczego nie ukrywa. Z urzekającą prostotą wypunktowuje: - jak będziemy się czuć, - czego można się spodziewać przed, w trakcie i po chorobie oraz - gdzie szukać pomocy. Pisze o odpowiednim doborze stanika i perukach. Skupia się na elementach, które czynią nas kobietami, dodają pewności siebie i stanowią nieodłączną część naszej codzienności. Jednocześnie nie zaprzecza faktom. Rak to choroba, która z pewnością zniszczy nasze ciało. Ale ciało to element żywy, gotowy do przebudowy, chętny do działania i walki. Wszędzie tam, gdzie naukowe i życiowe fakty, znajduje się również nadzieja. Nie musi używać łzawych formułek. Jako kobieta doświadczona pisze z pewnością siebie, widzi cel, który chce osiągnąć. Pragnie nas uświadomić i odpowiednio ukierunkować. Pragmatycznie opowiada o sprawach, które wciąż mają w sobie coś z tabu. Z wyczuciem Hutton cechuje niezwykłe i wyjątkowe wyczucie. To kobieta, którą zaczęłam lubić już po kilku pierwszych stronach, a podziwiać po kilku rozdziałach. "Boska bez włoska" to książka dla każdej kobiety - poruszająca ważne tematy, a jednocześnie nie wpędzająca w dzikie przerażenie. Niosąca bagaż doświadczeń, ale nie zapominająca o małych przyjemnościach i radości z życia. Napisana z humorem, świetnym stylem i lekkością - pozycja jakich mało na rynku. Mogę tylko szczerze polecić!