Boys from Hell

Kiedy w grę wchodzą gorące uczucia, równie parne co teksańskie noce, nie liczą się konwenanse, lecz to, co jest sensem naszego życia.

Do małego miasteczka w Teksasie powraca osiemnastoletnia Anna – córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w oddalonych od domu szkołach z internatem. Wkrótce spotyka na swojej drodze starszego od niej Jaxa – szefa motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osieroconego w wieku sześciu lat opiekuna rodziny. Młodzi kochankowie, oszołomieni namiętnością, początkowo nie dostrzegają chmur gromadzących się na horyzoncie. Czy siła miłości pokona dzielące ich granice i pozwoli na spełnienie marzeń?

Informacje dodatkowe o Boys from Hell:

Boys from Hell - opinie o książce

Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Po chwili przerwy znów sięgnęłam po twórczość pani Agnieszki. "Boys from Hell" opowiada historię dziewczyny (Anna - córka burmistrza) i chłopaka (Jaxa - harlejowca, prowadzącego swój bar), płomienne uczucie i sporo przeszkód na ich drodze do wspólnego szczęścia. Brzmi trochę znajomo, gdyż podobna tematyka pojawiała się we wcześniejszej twórczości ("Jesteś moja dzikusko" "Skazani na ból"), jednak zakończenie nie zawsze jest oczywiste. Jakie jest tutaj? Trzeba przeczytać, zachęcam
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Jestem wielką fanką autorki i zawsze niecierpliwie czekam na jej kolejne dzieło,ale tej książki już był, te postacie,te charaktery.Jak zawsze sposób przedstawienia postaci chwyta za serce,ale... Niby i tym razem jest i inna historia i inaczej,ale trochę szkoda,że jednak przypomina inne wcześniej opisywane historie...
Avatar użytkownika - domiczyta
domiczyta
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, Czytam z Legimi,
Kto mnie zna, ten wie, że uwielbiam relaksować się między innymi przy książkach Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Nic więc w tym dziwnego, że kiedy tylko ukazała się jej najnowsza książka, zasiadłam do lektury i przeczytałam ją niemalże w jeden wieczór. Wprawdzie zdecydowanie bardziej wolę kryminalne oblicze Agnieszki i jej niekwestionowany talent do łączenia wątków sensacyjnych z obyczajowymi i romantycznymi, ale tak naprawdę każdą powieść w jej dorobku przyjmuję z całym dobrodziejstwem inwentarza. Ten typ tak ma i mieć będzie :) ,,Boys from hell" jest dwudziestą piątą powieścią Agnieszki, kolejną po "Skazanych na ból" czy ,,Jesteś moja, dzikusko" z gatunku ,,new adult". Mamy tu zatem dziewczynę i chłopaka, płomienne uczucie i sporo przeszkód na ich drodze do wspólnego szczęścia. Brzmi znajomo? Tak też jest. Historia Anny i Jaxa jest klasycznym przykładem popularnego ostatnio gatunku dla młodych dorosłych, pełnego emocji, zmagań z otoczeniem i poszukiwania własnej drogi w życiu. Anna - dziewczyna z przyszłością, córka burmistrza, nieco outsiderka; Jax - właściciel lokalnego baru, lider jednego z dwóch w okolicach Houston (tak, miejsce akcji osadzone jest w Stanach Zjednoczonych, co nadaje wydarzeniom specyficznego kolorytu i klimatu teksańskiego miasteczka) gangu motocyklowego. Ich ścieżki przecinają się i wszystko wskazuje na to, że wraz z nimi czytelnik, a raczej czytelniczka, przeżyje pełną gamę uczuć - od gorącej miłości, przez zazdrość oraz rozczarowanie i wściekłość. Mamy tu historię bardzo sympatyczną, nieskomplikowaną, idealną na poprawę humoru. Odkładamy książkę z przeświadczeniem, że dobrze jest czasem przeczytać taką bajkę dla dorosłych i uśmiechnąć się do własnych myśli.
Avatar użytkownika - jerzybartoszewicz23
jerzybartoszewicz23
Przeczytane:2017-02-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
Instagram pana z okladki @seejerzy
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2017-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2017, Mam,

Mojego uwielbienia do twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej nie da się nie zauważyć. Z każdą kolejną książką, jaka wpada w moje ręce, jestem po prostu zachwycona. Za każdym razem autorka potrafi mnie czymś zaskoczyć. Nie inaczej było w przypadku Boys from Hell.

Mamy dwoje głównych bohaterów - Annę Scott i Jacksona Cunnama. Ona - niewinna, krucha 18-latka, ale gdy trzeba drapieżna, potrafiąca wyrazić swoje zdanie. Córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywająca w szkołach z internatem. Niezwykła w swojej zwyczajności. Utożsamia się z Anią z Zielonego Wzgórza. Czuje się wyobcowana, niepasująca do otoczenia, ściągająca na siebie kłopoty. On - 25-letni nieokrzesany, szef motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osierocony w wieku sześciu lat, teraz opiekun rodziny, musi porzucić marzenia o studiowaniu astronomii. Pełen kontrastów - władczy, ale i opiekuńczy, lubiący wyzwania, a z drugiej strony taki poukładany.

Pewnego dnia do miasteczka w Teksasie powraca Anna, aby dokończyć naukę przy boku rodziców. W jej życiu niespodziewanie pojawia się Jax. Miedzy nimi wybucha gorąca jak Teksas namiętność. Jednak sielanka nie trwa długo. Na drodze ich miłości pojawiają się liczne przeszkody, z którymi będą musieli się zmierzyć. Czy siła ich miłości będzie w stanie pokonać dzielące ich granice, podziały? I co na to burmistrz?

Jestem tylko twój, moja mała Anno. Czekałem na ciebie, patrzyłem w gwiazdy i szukałem tej jednej jedynej. Ty jesteś dla mnie, a ja dla ciebie, pamiętasz?

Bohaterowie pani Agnieszki jak zwykle wzbudzają sympatię. Z miejsca ich pokochałam. Wraz z nimi przeżyłam całą paletę uczuć - począwszy od gorącej, namiętnej miłości, przez zazdrość po złość. Pełni są młodzieńczego temperamentu, uroku i tego czegoś, czego zawsze szukam w postaciach. Nie tylko główni bohaterowie wyróżniają się, ale i drugoplanowi zasługują na uwagę. Wszyscy są barwni, różnorodni, na pewno nie można powiedzieć, że któryś odstaje od reszty. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie. A co do Jaxa, myślałam i takie miałam wyobrażenie, że jako szef gangu motocyklowego powinien być bardziej brutalny. Ale wtedy chyba bym go tak nie pokochała...

Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w pęd wydarzeń i emocji, niczym szybka przejażdżka harleyem. Ale najważniejszy okazał się przekaz powieści. Bo gdzieś tam, między gorącym romansem, autorka przemyca wartości, które w dzisiejszym, zabieganym, konsumpcyjnym świecie tracimy. Te wartości to rodzinne ciepło i miłość. Tu nasza bohaterka tego nie otrzymała od rodziców. Jest dla nich tylko kolejną z inwestycji. A to przecież oni powinni przekazać dorastającemu dziecku odpowiednie wzorce i wartości rodzinne.

Przedstawiona historia pokazuje, że w obliczu prawdziwego uczucia i walce o szczęście, pozory, nieszczerość i obłuda zawsze przegrają i wyjdą na jaw.

Pomyślał, że pozory mogą mylić i nie jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać. I ta dziewczyna, chociaż wyglądała jak milion dolarów i zachowywała dystans do wszystkich i do wszystkiego, była osobą o ciepłym i spragnionym sercu.

Mamy tu do czynienia z romansem erotycznym, więc i sceny miłosne musiały się pojawić. I jak to u pani Agnieszki bywa, są wyważone, poprowadzone ze smakiem, z wyczuciem. Miejsce, w jakim została osadzona fabuła, a mianowicie w Freeport, nadaje wydarzeniom wyjątkowego klimatu teksańskiego miasteczka. Nie ma przydługich opisów, wszystko jest wyważone, w sam raz. Natomiast zakończenie urzekło mnie i totalnie zaskoczyło. Nie sądziłam, że właśnie tak to się skończy. Jestem usatysfakcjonowana.

Boys from Hell to powieść przesycona emocjami i miłością. Zostałam porwana teksańską namiętnością. Książka sprawiła, że śmiałam się, wkurzałam i wzruszałam - tyle reakcji na raz przy lekturze, to tylko jedna dilerka tak potrafi dawkować. Ciężko było opuścić świat Anny i Jaxa. Gdyby taki Jax pojawił się pod moim domem na harleyu... ani chwili bym się nie zawahała.

Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Przeczytane w 2017,
Książki pani Agnieszki zawierają to co lubię...czyli miłość mężczyzny do kobiety oraz miłość braterska. Pokazuje nam jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości...ale wcześniej czy później jeśli jest to prawdziwe uczucie wygra ono nad naszym rozumem...tak ja uczucie Jaxa do Ann i odwrotnie :)
Anna to córka burmistrza, niezwykle wrażliwa dziewczyna, która przez karierę ojca, wciąż czuje się zaniedbywana przez rodziców, którzy kompletnie nie liczą się z jej uczuciami. Jax to przystojny szef motocyklowego gangu, który prowadzi pub i opiekuje się swoim osieroconym rodzeństwem. Oboje spotykają się na swojej drodze i od tego momentu ich życie wywraca się do góry nogami. Zaczyna ich łączyć niezwykle silne uczucie. Ale czy dwoje ludzi z całkiem innych światów, będą mieli szansę na przetrwanie? Czy burmistrz będzie w stanie zaakceptować wybór swojej córki? Co ich czeka? "Ciągle atakowany przez różne dziwne myśli i obrazy, miał już siebie samego serdecznie dość. Wydawało mu się, że żyje w dwóch światach, w dwóch ciałach, z dwoma niezależnymi umysłami. Z których jeden mówił mu, że ona jest dla niego stworzona i to na nią czekał przez dwadzieścia pięć lat życia, a drugi podpowiadał, że z ich ewentualnego związku będą jedynie wielkie kłopoty." W związku nie chodzi o różnicę wieku, czy też poglądy. Najważniejsze jest uczucie i to co podpowiada nam serce. Jeśli rodzi się uczucie, nie ważne co mówią inni, czy są temu przeciwni, bo to przecież nasze życie i nikt nie przeżyje go za nas. Jeśli głęboko w środku wierzymy, że ta miłość ma sens, to tak właśnie jest. Bo przecież my sami najlepiej wiemy jak przeżyć życie i z kim. Autorka przedstawia nam życie dziewczyny, która jest córką burmistrza. Może sami nie zdajemy sobie z tego sprawy, jak takie życie potrafi być uciążliwe. Wszystko co dzieje się w rodzinie, kręci się wokół niego - burmistrza - gdyż to niezwykle ważna osoba. Ale, co z uczuciami dziewczyny, która nie zaznała nigdy czułości swych rodziców, której każdego dnia brakowało rozmowy z matką? Spróbujcie się postawić na jej miejscu. Bylibyście w stanie tak żyć? Ja zdecydowanie nie, więc doskonale rozumiałam Annę. Dlatego, kiedy w jej życiu pojawił się ktoś, kto się nią interesował, nic dziwnego, że czuła się szczęśliwa. Mamy tutaj doskonały obraz tego, że w życiu nie jest najważniejsza kariera, pochodzenie, czy też to czym się zajmujemy. Najważniejszy jest człowiek i jego uczucia. Bo cóż z tego, że będziemy sławni, rozpoznawalni i bogaci, skoro nie będziemy szczęśliwi? Czy da się tak żyć? Kolejną rzeczą jest to, że nie powinniśmy oceniać człowieka na pierwszy rzut oka, bo to nie jego wygląd świadczy o tym jakim jest człowiekiem. Każdy ma swoje pasje, zainteresowania, swój styl ubioru. To przykre, że ludzie skreślają kogoś, tylko dlatego, że nie podoba im się to, co on robi i jak wygląda. "Nie zdawali sobie sprawy, że czasami moc miłości nie jest na tyle silna, aby pokonać zwykłą ludzką podłość i źle pojmowaną troskę o najbliższych." Autorka napisała kolejną cudowną powieść od której nie mogłam się oderwać. Och, jakże chętnie sama chciałabym spotkać takiego Jaxa w swoim życiu (pomarzyć można). Pomysł na fabułę jak najbardziej trafny, wykreowani bohaterowie nie są przerysowani. I te niezwykłe emocje towarzyszące lekturze, to to, co uwielbiam w autorce najbardziej. Nie ukrywam, że przez ostatnich 10-15 stron płakałam i nie mogłam się uspokoić. Muszę przyznać, że obstawiałam inne zakończenie, więc tutaj Agnieszka Lingas-Łoniewska mnie zaskoczyła. Oczywiście takie zakończenie mi odpowiada. W miłości nie zawsze wszystko jest proste jakbyśmy chcieli. Zawsze pojawią się jacyś wrogowie, chcący zniszczyć coś pięknego między dwójką zakochanych w sobie osób. Czasami potrzebujemy czasu, by zrozumieć, że nie możemy się bronić przed uczuciami do drugiej osoby, że choćbyśmy chcieli ją uchronić to tak naprawdę możemy ją tym tylko skrzywdzić. Nasi bohaterowie zmierzą się z miłością namiętną, z ogromnymi uczuciami oraz z problemami. Czy ich związek przetrwa? O tym przekonajcie się sami. Boys from hell to powieść, w której każda kobieta sama chętnie by się znalazła. Emocje jakie towarzyszą podczas czytania, nie są do opisania. To historia, która uświadamia nam, że miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystko i że w życiu zawsze warto gonić za własnymi marzeniami. Polecam.
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Boys from Hell" jest powieścią idealnie pasującą do modnego ostatnio nurtu New Adult, w którym Agnieszka Lingas-Łoniewska odnajduje się doskonale. Stworzyła fabułę opartą na uczuciu rodzącym się między dwojgiem ludzi z różnych warstw społecznych. ONA - dziewczyna z dobrego domu, z wykształceniem i marzeniami. ON - twardo stąpający po ziemi facet, który żyje z dnia na dzień i rozwija swój biznes. Co wyniknie ze zderzenia dwóch światów? Zarozumiały harleyowiec Jax i marząca o swoim "Gilbercie" Anna mimo różnic, dają się ponieść porywającemu uczuciu i narastającemu pożądaniu. Tylko czy los (i burmistrz) pozwoli im być razem? Czy ich trudna sytuacja pozwoli pokonać przeszkody w byciu razem, pomimo wszystko? Powieść sprawi, że się wzruszycie, wkurzycie a Wasze zmysły zapłoną. Przekonacie się również jak wygląda współczesna wersja bajki o miłości rzemieślnika do księżniczki - gorąco polecam! całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/01/agnieszka-lingas-oniewska-boys-from.html
Avatar użytkownika - justyna929
justyna929
Przeczytane:2017-01-10, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Boys from hell to ujmująca książka o sile miłości, przyjaźni i braterstwa. Pokazuje jak ważne w życiu dziecka, są odpowiednie wzorce i relacje z rodzicami. Udowadnia, że kochać można bez względu na pochodzenie i wiek. Zostajemy zabrani w niezapomnianą podróż, z której długo nie będziemy umieć wrócić. http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/2017/01/agnieszka-lingas-oniewska-zakrada-sie-w.html#disqus_thread
Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2017, Posiadam,
Książka została przeze mnie pochłonięta w jeden dzień. Nie dałam rady się od niej oderwać. Historia, która została tu opisana, jest tak cudowna, że moje serce biło jak szalone, jednak nie obeszło się bez łez. Moim zdaniem, jeżeli przy czytaniu powieści czytelnik śmieje się, płacze i nerwowo kręci w fotelu to znaczy, że książka ta jest wyjątkowa i nie można przejść obok niej obojętnie. I tak właśnie było w przypadku ,,Boys from hell". Pani Agnieszko apeluje do Pani o więcej takich powieści, które tak wypływają na człowieka. ,,Jestem tylko twój, moja mała Anno. Czekałem na Ciebie, patrzyłem w gwiazdy i szukałem tej jednej jedynej. Ty jesteś dla mnie, a ja dla ciebie, pamiętasz?" Anna przenosi się z prywatnej szkoły do publicznej. Jej ojciec, który jest gubernatorem, chce w ten sposób zdobyć poparcie mieszkańców miasta. Córka nie jest z tego powodu zadowolona, bo zmiana szkoły oznacza, że musi ponownie zamieszkać z rodzicami, z którymi ma słaby kontakt. Dziewczyna źle się czuję wśród rówieśników, ponieważ traktują ją inaczej, dlatego że jest córką polityka. Pewnego dnia, gdy wraca ze szkoły przez las, zostaję zaczepiona przez kilku motocyklistów. Z opresji ratuję ją jeden z nich który nie pozwala na takie zachowanie. Jax proponuję jej odwiezienie do domu, na co Anna się zgadza. Mężczyzna, chociaż jest starszy od niej, to bardzo się jej podoba i Anna domyśla się, że z wzajemnością. Anna wie, że ta znajomość nie ma prawa przetrwać. Takie same myśli ma Jax, jednak tan szalony motocyklista nie słucha rozumu a serca. ,,W drodze powrotnej myślał o niej, o sobie i o tym, czy to wszystko ma jakiś sens. Bo co, jeśli wszyscy będą się upierać, że nie ma w tym sensu i nie ma dla nich przyszłości?" Cudowna powieść, która porywa serce i nie chce opuścić mojej głowy. Postacie są tak realne, że bez problemu mogę sobie je wyobrazić. Nie będę ukrywać, że osoba Jacksona jest bardzo męska i pobudza zmysły. Można pomyśleć, że jest to zwykła, prosta historia i już nie raz czytaliśmy podobne. Jednak w ,,Boys from hell" panuję taki klimat, który sprawia, że ta powieść jest inna niż wszystkie. Jak na romans erotyczny przystało, znajdziemy tu sceny miłosne. Są one napisane ze smakiem i wyczuciem. Nic nie dzieje się na siłę, lecz powoli i subtelnie. Jest to wielki plus tej powieści i chyba dlatego zrobiła na mnie tak duże wrażenie. Oczywiście nie można przejść obojętnie i bez słowa przy cudownej okładce książki, która przykuwa wzrok. Motor, pustynia i przystojny mężczyzna. Czy trzeba czegoś więcej? Mam nadzieję, że takich powieści wyjdzie więcej spod pióra pani Agnieszki. Czekam z niecierpliwością, a was zachęcam do zapoznania się z historią Anny i Jaxa.
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam, Pdf/ebook - MAM,
Agnieszka Lingas-Łoniewska po raz kolejny zaspokoiła moje oczekiwania i udowodniła, że zasługuje na miano jednej z najlepszych polskich pisarek. Boys from Hell to chwytająca za serce, niezwykle zmysłowa, nasycona pikantnymi scenami i szalenie romantyczna historia prawdziwej miłości Anny i Jacksona. Ta książka wywoła w Was całą paletę różnorodnych emocji, sprawi, że zapomnicie o rzeczywistości i zatracicie się w lekturze. Polecam. Satysfakcja gwarantowana.

Po książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej sięgam w ciemno. Tu dodatkową zachętą była okładka.

Zaczynam zastanawiać się czy przypadkiem nie zmienia się mi powoli gust czytelniczy. Do niedawna uwielbiałam zaczytywać się książkami tej pisarki. A teraz czuje pewne rozczarowanie. Cała historia jest zbyt przewidywalna. Podobnie jak bohaterowie. Dziewczyna z dobrego domu i chłopak z nieco niższego szczebla społecznego. I oczywiście znalazł się ktoś, kto stanął na drodze ich szczęścia. Było tu dużo emocji, namiętności. Pisarka świetnie opisywała uczucia targające głównymi bohaterami. Ale jakoś nie mogłam utożsamić się z żadnym z nich.

Książka jest dobrym lekarstwem na kiepski humor. Pokazuje, że prawdziwa miłość potrafi pokonać wszelkie przeszkody. Jak ktoś lubi sobie popłakać to też znajdzie do tego odpowiednie fragmenty. Ale jak dla mnie to należy do gatunku przeczytać – zapomnieć. Nie poruszyła mną ani nie wstrząsnęła. Ale fanom ckliwych romansów na pewno przypadnie do gustu.

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2017-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2017 :),

Kiedy w grę wchodzą uczucia, równie parne co teksańskie noce, nie liczą się konwenanse lecz to, co jest sensem naszego życia. Do małego miasteczka w Texasie wraca osiemnastoletnia Anna - córka ambitnego polityka, od najmłodszych lat przebywajaca w oddalonych od domu szkołach z internatem. Wktórtce spotyka na swojej drodze starszego od niej Jaxa - szefa motocyklowego gangu o nazwie Boys from Hell, osieroconego w wieku sześciu lat opiekuna rodziny, Młodzi kochankowie, oszołomieni namiętnością, początkowo nie dostrzegają chmur gromadzących się na horyzoncie...Czy siła miłości pokona dzielące ich granice i pozwoli na spełnienie marzeń?

Avatar użytkownika - damonowa
damonowa
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Chłopak znikąd
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Chłopak znikąd

Przybyłem znikąd.A tam czekała na mnie ona.Czy dam radę pokonać przeszłość i być z moją dziewczyną z ogrodu? Kacper Małkowski, po tym, jak zerwał z Kamilą...

Armin
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Armin

Tajemnice z przeszłości, skrywane pragnienia, podwójne życie i niespodziewane uczucie, które pojawia się w najmniej pożądanym momencie... Oto historia...