Boża ladacznica

Data wydania: 2006
ISBN: 83-922452-4-5
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Boża ladacznica
Jako dziecko Carla van Raay doznała traumy, która na trwale zaciążyła na jej życiu. Nosząc w sobie ciężar tych przeżyć, uciekała od świata, szukała bezpiecznego schronienia. Klasztor wydawał się właściwym miejscem. Carla spodziewała się, że znajdzie w jego murach miłość i zrozumienie. Zamiast tego została wplątana w gęstą sieć bezdusznych norm - zakazów i nakazów. Bliska obłędu po prawie dwunastu latach zdecydowała się zrzucić habit i wrócić do "normalnego" życia. Pospieszne małżeństwo i rozwód pozostawiły ją wraz z córką bez środków do życia. Pobyt w klasztorze nie wyposażył jej w wiele praktycznych umiejętności. W wieku trzydziestu czterech lat podjęła zawód, który powszechnie uchodzi za najstarszą profesję świata - została prostytutką. Rodzaj powołania, jakie odnalazła w roli "bożej ladacznicy", z pewnością nie u wszystkich znajdzie akceptację. Cóż, życie rzadko kroczy prostymi ścieżkami. Zwłaszcza życie "nieświętych". Jestem wdzięczna losowi za wszystko, co mi przyniósł - tylko dzięki przeżytym cierpieniom mogłam obudzić się i odnaleźć siebie. Carla van Raay, BBC News Seria "Żywoty nieświętych" ukazuje prawdziwe historie ludzi po przejściach, ludzi, którym daleko do ideału świętości. Można powiedzieć: samo życie, ale jak błyskotliwie opowiedziane. Inne tytuły z tej serii to: Diler, Glina, Gracz, Drag queen.
Recenzja
candylove27 Linia koment
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,

Molestowana przez swojego ojca, a także łaknąca większej uwagi ze strony matki, przeszła przez okres dorastania. Żyjąca w ciągłej świadomości swojej porażki życiowej, odnalazła Jezusa, a później wstąpiła do zakonu FCJ. Ale to nie było proste. Musiała się podporządkować, wyciszyć swoje emocje, a także znosić często dziwne kary swoich przełożonych.

Stenka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Mam mieszane uczucia po przeczytaniu. Podtytuł trochę mnie zmylił. Wyznania zakonnicy, która został prostytutką" - spodziewałam się jakiś ekscesów w zakonie, ale nic bardziej mylnego. Wyznania raczej byłej zakonnicy, która porzuciła pracę nauczycielki i wybrała "zawód" prostytutki, porzuciła męża, córkę i nie ma sobie nic do zarzucenia.
monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Autobiograficzna opowieść, w której poznajemy główną bohaterkę jako zakonnicę, a także jako całkowite jej przeciwieństwo...
madziap Linia koment
Przeczytane:2016-07-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,