Opis ksiązki
Kup Teraz

Boży przemytnik

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-04-04
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7492-157-2
Liczba stron: 252
Dodał/a książkę:JulitaC
Recenzja - Boży przemytnik

Boży przemytnik to pasjonująca autobiografia Brata Andrew, człowieka odważnego i niezwykłego.

 

Andrew wychował się w typowej holenderskiej wiosce jako syn kowala. W młodości przeżył piekło wojny w holenderskich Indochinach. Po tym doświadczeniu nawrócił się i został powołany przez Chrystusa do głoszenia Ewangelii w krajach, które stanowiły wówczas Związek Radziecki i jego imperium. W ten sposób w życiu Brata Andrew rozpoczęła się przygoda Bożego przemytnika Biblii do państw komunistycznych, historia niepodobna do historii kogokolwiek z nas.

 

W upadku komunizmu wielką rolę odegrały czynniki gospodarcze i polityczne. Ale równie ważna była działalność garstki zwyczajnych ludzi, a początkowo nawet tylko jednego człowieka — którzy także mieli swój znaczący udział w zmianie biegu historii. O takim zwyczajnym człowieku mówi właśnie ta książka.

 

Książka tłumaczona na wiele języków i wznawiana 16 razy, stała się prawdziwym bestsellerem wśród literatury chrześcijańskiej. Patronat nad książką objęło Radio Chrześcijanin. 

Recenzja
katechetka Linia koment
Na półkach:

Komunizm jako radykalny system ideologiczny postulował uspołecznienie własności prywatnej oraz nastawienie gospodarki na zaspokojenie potrzeb obywateli. Jednym z elementów ideologii komunizmu było promowanie ateizmu. W owych ciężkich czasach potrzeba było ludzi, którzy bez względu na najtrudniejsze nawet przeszkody wzniosą się ponad przymus, pozostając tym samym wiernymi ideałom. Książka „Boży przemytnik” opowiada o bracie Andrew, który pokonał traumę związaną z piekłem wojny w holenderskich Indochinach, by z upodobaniem oddać się wielkiemu dziełu ewangelizacji

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów