Bramy raju

Czwarty tom nowej sagi autorki bestsellerowych „Kwiatów na poddaszu”. Przez trzy tomy sagi rodu Casteelów śledziliśmy trudne, tragiczne życie Heaven Leigh. Kiedy wydaje się, że w końcu, mimo przeciwności losu, Heaven – wyzwolona od demonicznych wpływów swoich dwóch ojców – ma szansę osiągnąć stabilizację u boku Logana, oboje małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki i podjąć wyzwanie losu. Czy będzie ono równie trudne? Tak się wydaje. Annie, zdominowana przez Tony’ego Tatterotona, tęskni za rodziną ze strony matki, a zwłaszcza za swoim przyrodnim bratem Lukiem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Kiedy – jak niegdyś jej matka – odkrywa tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Czy jej uczucie do Luke’a Casteela juniora zdoła przezwyciężyć odwieczną klątwę rodu Casteelów… czy zdoła przemóc zdradę, intrygę, mroczną tajemnicę?

Informacje dodatkowe o Bramy raju:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-02-17
ISBN: 978-83-7961-156-0

Kup książkę Bramy raju

"Żadne pieniądze i żadna profesjonalna medyczna opieka nie są w stanie zastąpić ludzkiej troski."

Bramy raju - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-04-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Uwielbiam jej książki
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
IV część sagi. Narratorką jest w niej już córka Heaven. Poznajemy tu jej historie. Losy rodziny są mocno uwikłane a błędy popełnione w młodości rodza konsekwencje na kolejne pokolenia. Super lektura.
Avatar użytkownika - Moneczka3
Moneczka3
Przeczytane:2016-06-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kolejny tom o rodzinie Casteel. Córka Heaven musi zmierzyć się z mrocznym sekretami rodziny. Dość przewidywalna książka z powtarzający mi się motywami z poprzednich serii.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Heaven, Logan i ich córka, wracajac z przyjęcia urodzinowego Fanny, mają wypadek samochodowy. Oczywiscie powodem jest alkohol... Po śmierci rodziców Annie z urazem kręgosłupa trafia do szpitala, gdzie ku jej zdumieniu odwiedza ją Tony! Roztacza przed nią wizję opieki w swej posiadłosci i dziewczyna się daje omotać. Nie dość, że pielęgniarka wynajęta przez Tony'ego okazuje się złośliwą jedzą (kąpie dziewczynę we wrzatku, daje jej środek na przeczyszczenie), to jeszcze Tony wpycha się jej do łóżka! Kiedy Annie czuje się już nieco lepiej i wybiera na wycieczkę do ogrodu (przy okazji odkrywa że Troy żyje), Tony wpada we wściekłość, zabiera jej wózek inwalidzki i więzi ją w pokoju odurzajac środkami nasennymi. Troy powiadamia o sytuacji Fanny i Luke'a, którzy siłą zabierają ją do swojego domu.
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :),
Przez trzy tomy sagi rodu Casteelów śledziliśmy trudne, tragiczne życie Heaven Leigh. Kiedy wydaje się, że w końcu, mimo przeciwności losu, Heaven - wyzwolona od demonicznych wpływów swoich dwóch ojców - ma szansę osiągnąć stabilizację u boku Logana, oboje małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się z dramatycznym dziedzictwem matki i podjąć wyzwanie losu. Czy będzie ono równie trudne? Tak się wydaje. Annie, zdominowana przez Tony'ego Tatterotona, tęskni za rodziną ze strony matki, a zwłaszcza za swoim przyrodnim bratem Lukiem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Kiedy - jak niegdyś jej matka - odkrywa tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Czy jej uczucie do Luke'a Casteela juniora zdoła przezwyciężyć odwieczną klątwę rodu Casteelów... czy zdoła przemóc zdradę, intrygę, mroczną tajemnicę?
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-07-09, Ocena: 3, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Czytając "Bramy raju" nie można nie dostrzec podobieństwa do "W oku cyklonu". W obu książkach pojawia się motyw kalekiej dziewczyny na wózku, więzionej wbrew swojej woli. "Bramy raju" to żałośnie słaba kontynuacja sagi rodu Casteelów. Po śmierci Heaven i Logana w wypadku samochodowym, ich córka Annie jest sparaliżowana i trafia do rezydencji Tony'ego Tattertona, który coraz bardziej pogrąża się w swoim szaleństwie i nieustannie myli ją z babką - Leigh i matką. Wątki kazirodcze w książkach Andrews dominują, ale tu przebiły wszystko i są zwyczajnie niesmaczne i obleśne. Plusy to przemiana Fanny oraz postać Troy'a, który wreszcie przestał użalać się nad sobą.

Po raz czwarty znalazłam się w świecie rodziny Casteelów i Tattertonów odkywając ich mroczne sekrety.

Tym razem to Annie, córka Heaven jest narratorką w powieści. Jej poukładane życie legnie w gruzach, gdy rodzice zginą w wypadku samochodowym a ona sama odniesie poważne obrażenia. Trafi pod opiekę Tony'ego,który zobowiązuje się zaoopiekować swoją wnuczką, jednak czy jest to pomoc bezinteresowna czy Tony ma w tym jakiś swój cel? Tego nie zdradzę.

Ten tom spodobał mi się bardziej niż poprzedni. Ciężko było się oderwać, polubiłam Troya to bardzo sympatyczna postać i było mi go szkoda,że tyle już wycierpiał. Lubię klimat autorki taki tajemniczy, mroczny a urojenia Tony'ego mnie przerażały. Okropną bohaterką była też pani Broadfield.Sama nie chciałabym, żeby zajmowała się mną taka pielęgniarka. Ta kobieta była chyba nawiedzona. Natomiast miło zaskoczyła mnie przemiana Fanny,która denerwowała mnie w poprzednich częściach tu widać natomiast jak bohaterka zmieniła się,zaczęła zastanawiać się nad swoim życiem.

Książka ma przesłanie, że nie należy się poddawać w trudnych sytuacjach i zawsze trzeba walczyć. Już zaczęłam czytać ostatni tom i szkoda mi będzie rozstać się z bohaterami.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2018-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Kiedy wydaje się że wszystko zaczyna układać się jak najlepiej, Heven i Logan giną w wypadku samochodowym. Jej osierocona córka, Annie Casteel Stonewall, musi zmierzyć się ze skutkami wypadku i zdziedzictwem matki. Tony Tattertona zabiera ją do siebie i odcina ją od rodziny i przyjaciół. Kiedy odkrywa tajemniczy domek ukryty za labiryntem, przeszłość zaczyna ją osaczać. Pomaga jej Troy, Luke i ciocia Fanny. Troy odkkrywa jedna ztajemnic....

Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane 2015,
Mroczny las
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - Mroczny las

Kiedy Willoe De Beers już wie, kim naprawdę jest, sprzedaje rodzinny dom w Karolinie Północnej i wyprowadza się do Palm Beach, aby zamieszkać tam ze swoją...

A jeśli ciernie
Virginia C. Andrews0
Okładka ksiązki - A jeśli ciernie

Kontynuacja "Kwiatów na poddaszu" i "Płatków na wietrze". Dalsze losy rodzeństwa, które spędziło dzieciństwo zamknięte na strychu przez okrutną matkę....