Brat Roger. Założyciel Taize

Data wydania: 2007
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-24-00852-0
Dodał/a książkę:Szczepanik
Nowe – oparte na edycji angielskiej, zaktualizowanej w 2005 roku – wydanie książki, której polski przekład był wielokrotnie wznawiany. Niezwykłe życie założyciela wspólnoty Taizé opisane przez Kathryn Spink jest zilustrowane jego własnymi wspomnieniami, w których dzieli się on bardzo osobistymi refleksjami związanymi z dzieciństwem, domem rodzinnym i początkami wielkiego dzieła. Książka opisuje rodzenie się i rozwój idei będącej na wiele lat przed II Soborem Watykańskim zaczynem dzieła ekumenizmu i w miarę upływu czasu przyciągającej do Taizé coraz szersze kręgi entuzjastów. Tę niezwykle interesującą opowieść dodatkowo ubarwia bogaty materiał zdjęciowy. Książka niezbędna do zrozumienia fenomenu Taizé i osoby tragicznie zmarłego 16 sierpnia 2005 roku brata Rogera. Kathryn Spink jest autorką wielu biografii (m.in. autoryzowanej biografii Matki Teresy z Kalkuty), które stały się światowymi bestsellerami i były tłumaczone na blisko dwadzieścia języków. Urodzona w Himalajach, dzieciństwo spędziła w brytyjskich ambasadach w Bonn i Wiedniu. Po studiach z języków nowożytnych w St. Anne’s College w Oksfordzie wstąpiła do policji i przez kilka lat walczyła z przestępczością na ulicach Londynu. Z takim doświadczeniem bez trudu wędrowała po Indiach, Afryce Południowej, mieszkała w blokowiskach Moskwy i w namiotach nomadów w Algierii, poszukując materiałów do pisanych przez siebie książek.
andr Linia koment