Budda. Podróż ku oświeceniu

Uczta literacka zawierająca każdy smak z bukietu ludzkich doznań

Oto ponadczasowa sutra osobistego rozwoju duchowego. Deepak Chopra ożywia Buddę tuż przed Twoimi oczyma. Wydobywa go z zamglonej przestrzeni czasu, na nowo przyodziewa w ciało z krwi i kości, a jednocześnie nie ujmuje niczego z mityczności istoty oświeconej.

Dziś Budda jest dla nas symbolem pokoju i radości. Jego życie było jednak pełne burzliwych i porywających wydarzeń, mocno zabarwionych miłością, seksem, morderstwem, stratą, walką i rezygnacją. Budda, wyprowadzając nas ze skalistego terenu ziemskiego padołu i doprowadzając na sam wierzchołek świata duchowego, ostatecznie pomaga zrozumieć prawdziwą naturę życia i nas samych. Ta książka nie tylko jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto jest zainteresowany podwalinami buddyzmu; to także porcja świetnej literatury -- porywającej, urzekającej i jednocześnie niesamowicie inspirującej.

Ta historia to rzeczywistość zmieszana przez wieki z fikcją. Opowiada o księciu, który stał się żyjącym bóstwem. Młody człowiek żyjący w królestwie ojca, z dala od zła i cierpienia pochodzącego ze świata zewnętrznego, odkrywa w końcu gorzką prawdę o tym, że starość, śmierć i ból są nieodłączną częścią życia. Zdradzony przez najbliższych, książę Siddhartha wyrusza w symboliczną podróż, która zmieni świat, a prawdy dzięki niej objawione będą wywierać swoje piętno w każdym zakątku naszej planety do dnia dzisiejszego.

Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.
Budda Zapierające dech w piersiach arcydzieło. Powieściopisarstwo w najlepszym wydaniu. Nie mogłem się od niej oderwać. Po przeczytaniu tej książki mam wrażenie, jakbym spotkał Buddę osobiście i jakby był on w każdym z nas, w każdym, kto poszukuje wielkości we własnym wnętrzu. Ta powieść bez wątpienia stanie się dziełem klasycznym.
Wayne Dyer, autor książki Potęga intencji. Zmień sposób postrzegania rzeczy, a rzeczy same się zmienią

Informacje dodatkowe o Budda. Podróż ku oświeceniu:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2009-02-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324619559

Kup książkę Budda. Podróż ku oświeceniu

Budda. Podróż ku oświeceniu - opinie o książce

Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia
Deepak Chopra0
Okładka ksiązki - Dostatek. Klucz do spełnienia, bogactwa i poczucia szczęścia

Bogactwo jest niespełnionym marzeniem wielu ludzi. O sposobach osiągania celu, jakim są wielkie pieniądze i życie w obfitości, napisano sporo książek....

Deepak Chopra0
Okładka ksiązki - Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia? Metoda Chopry na trwałą utratę wagi, świetne samopoczucie i lekkość duszy

Bestsellerowy autor i ikona wschodniej medycyny, jeden z najbardziej wpływowych przywódców duchowych - Deepak Chopra - mówi: Zmień...