Bursztynowy Anioł

Poznajcie Aśkę – pozytywnie zakręconą studentkę ekonomii, której złośliwy los co rusz rzuca kłody pod nogi. Zakończenie kilkuletniego związku, zawalone egzaminy, uciążliwa praca... Dobrze, że pod ręką są przyjaciółki, na które zawsze można liczyć i pogadać dosłownie o wszystkim. I jeszcze kolega o dziwnie brzmiącym imieniu, który udzieli wsparcia w każdej sytuacji. Co ona by bez nich zrobiła? Niespodziewanie w życiu Asi następuje zwrot o 180 stopni: pojawia się idealny mężczyzna, dzięki któremu jej szara rzeczywistość zaczyna przypominać bajkę. Przystojny, bogaty, dżentelmen w każdym calu... Czyżby to był wymarzony książę? A może dziewczynie pisany jest ktoś inny? I co ze znienawidzonymi studiami i aktorstwem, które od zawsze było jej pasją? Po prostu przeczytajcie! Bursztynowy Anioł to napisana od serca historia o miłości, ponadczasowej przyjaźni, szukaniu własnej ścieżki, a także zwykłych codziennych problemach i trudnej sztuce dokonywania wyborów. Porwie każdą młodą czytelniczkę – rozbawi, wzruszy, a może i zainspiruje do zmian we własnym życiu.

Informacje dodatkowe o Bursztynowy Anioł:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-02-27
ISBN: 978-83-65676-64-1
Język oryginału: Polski

Kup książkę Bursztynowy Anioł

Bursztynowy Anioł - opinie o książce

Tylko strach może powstrzymać marzenie... Z czego powinna składać się dobra powieść? Z bohaterów szytych na miarę? Z rewelacyjnego pomysłu na fabułę? Z perfekcyjnie skrojonej akcji? Z idealnie połączonych wątków? To wszystko prawda. Jest jednak jeszcze jeden składnik, bez którego dobra powieść nigdy nie powstanie : emocje. Autorką Bursztynowgo Anioła jest Anna Tabak, twórczyni bloga annatabak.pl. Anna pochodzi z Podkarpacia, od kilku lat mieszka w Krakowie z mężem i synkiem. O miłości do książek mówi tak: Nie wyobrażam sobie dnia bez ciekawej lektury. Książki to mój sposób na odpoczynek, na naukę, na podróżowanie, na refleksję, na... Książki są dobre na wszystko! Bursztynowy Anioł jest dla autorki czymś więcej niż zwykłą powieścią ; jest spełnieniem marzeń o pisaniu. I tu pojawia się pytanie: czy mamy prawo oceniać czyjeś marzenie? Jeżeli ma ono wpływ na innych ludzi, to nawet musimy! Nie będę ukrywać, że fabuła tej historii wydała mi się na początku taka... zwyczajna. Ciekawa, lekka (idealna na ciepłe wieczory), ale zwyczajna. Aśkę, studentkę ekonomii już na pierwszych stronach powieści rzuca chłopak. Cóż innego pozostaje bohaterce, jak tylko przeleżeć i przepłakać kilka dni? Ma do tego święte prawo ; przecież jej serce mocno krwawi, wszystko wydaje się beznadziejne i pozbawione sensu. Mija jednak czas rozpaczy i Asia wraca do świata żywych. No i się zaczyna! Wyjazd, który można nazwać mianem "zapominacza". Nowi znajomi płci męskiej. Pierwsza praca i... stare studia, na których studentka wcale nie chce być. Takie typowe perypetie młodej kobiety, w zasadzie dopiero uczącej się dorosłego życia pełnego decyzji, pułapek, rozczarowań, ale i uśmiechu, radości, nadziei i odpowiedzialności. Może to zabrzmi dziwnie, ale dla mnie to wszystko grało drugoplanową rolę. Komu więc przypadła w udziale główna? Otóż emocjom. Wbrew pozorom, wcale nie jest łatwo opisać takie stany jak smutek, żal, rozgoryczenie, radość, nadzieję, wreszcie miłość tak, aby poruszyć serce czytelnika. Ani się to udało. Momentami czułam to, co główna bohaterka. Łączyłam się z nią w smutku i uśmiechałam się do niej w tych jej lepszych chwilach. Czasami byłam na nią zła. Tak cholernie zła, że nie dostrzega pewnych "spraw". Gdybym była jej przyjaciółką, pomachałabym jej ręką przed oczami i zapytała, czy jest ślepa, czy tylko udaje?! Ci, którzy są już po lekturze Bursztynowgo Anioła pewnie wiedzą o co, a raczej o kogo mi chodzi :-) Powieść przeczytałam bardzo szybko. Dużym atutem jest prosty (nie licząc ekonomicznych zagadnień :-) ) język, sporo różnych zdarzeń w życiu bohaterki i, oczywiście, jej nie tylko sercowe dylematy. Jeżeli na początku myślałam, że to zwykła historia, teraz już wiem, że ona jest niezwykła w swej prostocie. Ania dokonała rzeczy wielkiej, bo stworzyła przyjemną powieść pełną życiowej mądrości, z której wnioski wyciągną nie tylko osoby wykraczające w dorosłość. Według mnie, BARDZO udany debiut, który w niczym nie ustępuje powieściom starych wyjadaczy. Polecam wszystkim i każdemu z osobna :-)
Aśka marzy o wielkiej miłości, zaręczynach i zamieszkaniu z chłopakiem. Jest dobrej myśli i wie, że ten wyjątkowy moment nadszedł. Jednak rzeczywistość jest brutalna, a jej marzenia w mgnieniu oka zostają roztrzaskane. Chłopak z nią zrywa, rodzina nie docenia, a znienawidzona praca i studia nie napawają optymizmem. Lecz nic straconego, bo na horyzoncie pojawia się bogaty i przystojny mężczyzna, jednak głupie zauroczenie może pozbawić Aśkę prawdziwej miłości, bo uczucia skrywają się tam, gdzie się ich najmniej spodziewamy. ,,Bursztynowy Anioł" to debiut Anny Tabaki i jestem zauroczona lekkością pióra oraz klimatem, który otula całą powieść. Aśka jest dziewczyną żywiołową. Najpierw robi, a dopiero później myśli. Jak się pewnie domyślacie, nieraz wpakowało ją to w kompromitujące sytuacje. Dla niej były to momenty żenujące, ale zapewniam Was, że uśmiech będzie często gościł na waszych twarzach. Oczywiście potrafi być także irytująca i zbyt płaczliwa, lecz jest sympatyczną dziewczyną, która ma dwójkę równie cudownych przyjaciółek. Watek przyjaźni jest mocny i bardzo mi się podoba, że autorka poświęciła mu tyle czasu. W książce spotkacie kilku interesujących mężczyzn, lecz tylko dla jednego stracicie głowę. Jednak nie zdradzę Wam, kto jest tym szczególnym chłopakiem, bo poznanie go jest prawdziwą przyjemnością i chciałabym abyście sami mogli doświadczyć tej frajdy. Akcja jest zawrotna, czasami nawet za szybka, ponieważ niektóre istotne momenty zostały zakończone zbyt gwałtownie. Pojawiło się również kilka zbiegów okoliczności, do których podeszłam z przymrużeniem oka. Historia mnie nie zaskoczyła, ale podczas lektury doskonale się bawiłam, prawdziwy relaks dla duszy i ciała. Aśka z upływem czasu zmienia się. Wieloletni związek nie wpłynął na nią pozytywnie, dlatego z ciekawością i dumą śledziłam jej drogę ku dorosłości i odkrywaniu samej siebie. Idealna książka dla młodzieży. ,,Bursztynowy anioł" to historia o prawdziwej przyjaźni, utraconej miłości oraz walce o zaprzepaszczone marzenia. Poszukiwanie swojej drogi w życiu w wykonaniu Aśki to zabawne doświadczenie, lecz miłość jest cudownym dopełnieniem i rozczulającą serce przygodą. A wszystko to rozgrywa się na tle urokliwego Krakowa, malowniczych widoków i jeszcze wielu wspaniałych miejsc, które pozostawię Wam do odkrycia. Cieszcie się tą książką i chłońcie pozytywną energie, bo tego w tej powieści nie brakuje! 4+/6
Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2017-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
"Co można zrobić dla kogoś, kogo się kocha i zupełnie się to spieprzyło? Podarować mu to, do czego najmocniej tęskni, oczywiście". Napisanie mądrej, poruszającej bardzo ważne tematy i zarazem lekkiej oraz śmiesznej powieści obyczajowej, nie jest wcale łatwym zadaniem. Zestawienie ze sobą odpowiednich proporcji emocji, jakie pisarz musi zawrzeć w fabule, by książka zarówno inspirowała, jak i stawała się zalążkiem do szerokiego spektrum refleksji to naprawdę ciężka praca. Myślę, że "Bursztynowy anioł" należy właśnie do tego typu książek - wzrusza i bawi, a do tego każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Anna Tabak pochodzi z Podkarpacia, od kilku lat mieszka w Krakowie. Absolwentka finansów i rachunkowości, która lubi czytać, wylegiwać się na kanapie i jeść czekoladę. Ma słabość do cytatów, obrazów, fotografii. Szczęśliwa mama swojego synka i żona świetnego faceta. "Bursztynowy anioł" to jej debiut literacki, którego fragmenty publikowała na swoim blogu. Asia to zwyczajna studentka ekonomii, która zostaje nagle porzucona przez swojego wieloletniego chłopaka dla którego poświęciła marzenie o aktorstwie. Bohaterka nie znosi kierunku, który studiuje, a rodzina nie daje jej potrzebnego wsparcia. Niespodziewanie życie Asi ulega zmianie, gdy poznaje idealnego mężczyznę, niemal księcia z bajki oraz zdobywa nowego przyjaciela, swoją pokrewną duszę. Bohaterka dzięki temu zaczyna zmieniać swój stosunek do wielu spraw. "Bursztynowy anioł" to ciepła i optymistyczna opowieść o perypetiach dwudziestokilkuletniej, młodej dziewczyny, której problemy i zawirowania życiowe dotknęły niemal każdą kobietę, która będzie czytała tę książkę. To powieść skierowana głównie do czytelniczek, jednak nie ograniczałabym ich przedziału wiekowego do jakichkolwiek widełek, gdyż rozterki Asi są bliskie każdej z nas - dwudziestolatce, trzydziestolatce itd. Autorka dotyka bowiem takich uniwersalnych tematów, jak prawdziwa miłość, przyjaźń, dążenie do realizacji marzeń, skala poświęcenia się dla innych, zazdrość i życiowe błędy. Dotyka w sposób poważny, ale także wywołując na twarzy uśmiech - swoistą otoczkę, która historię Asi czyni lekkostrawną, pozbawioną niepotrzebnego patosu i moralizatorstwa. Najważniejszym elementem tej powieści jest to, że każdy, niezależnie do wieku, znajdzie w niej coś dla siebie. Motywem przewodnim debiutu Anny Tabak jest miłość, której autorka ukazała rożne oblicza. Pierwszej miłości, zamienionej na przyzwyczajenie, która zbyt często po jakimś czasie się wypala. Miłości intensywnej, pełnej namiętności, która również szybko płonie i równie szybko gaśnie. Jest także w tej książce miłość oparta na pokrewieństwie dwóch dusz, miłość, którą czasami ciężko dojrzeć przez pryzmat przyjaźni. Wszystkie te uczucia dotykają Asi, której to podczas czytania tej książki, bardzo mocno kibicowałam w tym, aby w końcu dojrzała to, co najbardziej wartościowe w jej życiu. Cała kreacja psychologiczna bohaterki - nieco zwariowanej, nieco pechowej, ale przy tym dobrej i uczciwej dziewczyny, wywoływała we mnie dość często pozytywne uczucia. Wątek jej niespełnionego marzenia, o który w końcu zaczęła walczyć, kupił mnie natomiast w całości. Debiut Anny Tabak opowiada o tym, co w życiu każdego z nas najważniejsze - o prawdziwej miłości, o bezwarunkowej przyjaźni i o urzeczywistnianiu własnych marzeń. To niezwykle optymistyczna lektura, pełna zwariowanych życiowych perypetii, okraszonych sporą dawką humoru. Książka przy lekturze której uwierzyłam, że wszystko jest możliwe.
Avatar użytkownika - monika12628
monika12628
Przeczytane:2018-04-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cudowna,życiowa, wciągająca, ciekawa

Deadline na szczęście
Anna Tabak0
Okładka ksiązki - Deadline na szczęście

Wydaje ci się, że wiesz, czego pragniesz? Możesz się zdziwić, gdy złośliwy los powie: ,,sprawdzam!" Ewa, ambitna menedżerka, nie waha się ani sekundy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;