Był sobie chłopiec

Ekranizacja tej kultowej powieści (w filmie wystąpił między innymi Hugh Grant) była jednym z największych przebojów kasowych ostatnich lat. Trzydziestosześcioletni Will mieszka w Londynie i nie ma stałej pracy. Wiedzie beztroskie życie i interesuje się samotnymi matkami, które wydają mu się łatwą zdobyczą. Udaje, że ma syna i dołącza do grupy kobiet samotnie wychowujących dzieci. Dzięki temu poznaje Marcusa - dziwacznego dwunastolatka, który zmaga się z problemami w szkole i w domu. Z ich spotkania wynika coś nieoczekiwanego. Niezwykle żywe postacie, barwne dialogi, humor i ciepło czynią tę książkę piękną i mądrą opowieścią o tym, co w życiu ważne i cenne.

Informacje dodatkowe o Był sobie chłopiec:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
ISBN: 83-08-03885-9

Kup książkę Był sobie chłopiec

-Barany!-prychnął Marcus.- Beee!
-Czemu tak mówisz?
-Mama powtarza, że ci, co się tak tłoczą, są jak barany i nic nie robią samodzielnie.

-Barany!-prychnął Marcus.- Beee!
-Czemu tak mówisz?

Był sobie chłopiec - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Książka błyskotliwa, z poczuciem humoru, pełna ciepła. Zmusza, aby zastanowić się nad sensem istnienia i nad tym, że człowiek nie może obyć się bez istnienia innego człowieka, że pragnie zarówno brać, jak i dawać. Pokazuje, że posiadanie dzieci oprócz obowiązków i zmartwień, pomaga stać się człowiekiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzięki tej książce spojrzałam zupełnie inaczej na mężczyzn. Moim zdaniem tytuł powinien nosić nazwę: było sobie chłopców dwóch. A to dlatego, że 36-letni Nick czasami sam myśli i zachowuje się jak chłopiec. Nie dojrzał, bo nie musiał i nie chciał. A 12-letni Marcus jest nieprzystosowany do życia. Został wychowany, a raczej ukształtowany przez posthipisowską matkę. To ona wpoiła mu niechęć do większości spraw, którymi żyją jego rówieśnicy. Przez co jest prześladowanym przez rówieśników dziwakiem. Spotkanie dwóch niedojrzałych osób okaże się wzajemnie zbawienne. Ale korzystne także dla pozostałych bohaterów książki - bo pozostali też są na swój sposób niedojrzali.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Świetna opowieść o dorastaniu dwóch różnych "chłopców". Lekka, przyjemna, a niekoniecznie łatwa. Porusza trudne tematy o rodzinie i miłości. Jak dla mnie super.
Tak to jest, jak się zacznie czytać książkę nie sprawdziwszy, czy już się jej nie czytało. Zwłaszcza wtedy, gdy książka jest przeciętna i w pamięci nie utkwiła. Dopiero gdzieś w połowie coś mi zaświtało, że znam, niestety. Ocena podtrzymana. (Ocena: 3/6)
Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2019-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 2019 book,

Książka lepsza od filmu. Przynajmniej zrozumiałam więcej po jej przeczytaniu niż to co w filmie.

Avatar użytkownika - arven1989
Przeczytane:2014-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Przeczytane,
Długa droga w dół
Nick Hornby0
Okładka ksiązki - Długa droga w dół

Dowcipna i poruszająca powieść Nicka Hornby'ego o życiu i śmierci, przyjaźni i zagubieniu, miłości i bólu, i o tym, że nawet z najgorszych tarapatów można wyjść cało....

Funny Girl
Nick Hornby0
Okładka ksiązki - Funny Girl

WYCZEKIWANA Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NOWA POWIEŚĆ AUTORA BESTSELLEROWYCH KSIĄŻEK WIERNOŚĆ W STEREO I BYŁ SOBIE CHŁOPIEC   Osadzona w Londynie lat 60....