Opis ksiązki
Kup Teraz

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-265-0451-8
Liczba stron: 64
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i  innych
Książka zawiera 8 zabawnie ilustrowanych bajek o charakterze satyrycznym, przeznaczonych zarówno dla dzieci (5-7-letnich), jak i dla dorosłych. Ich autorem jest Artur Andrus, znany piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer, redaktor radiowej „Trójki”, poeta, autor książek, tekstów piosenek, komentator "Szkła kontaktowego" i Mistrz Mowy Polskiej.

Napisane przez niego bajki w satyryczny sposób przedstawiają cechy i przypadłości ludzkie i zawierają przesłanie czytelne dla obu grup odbiorców.

Do książki jest dołączona płyta z bajkami nagranymi i częściowo przez Autora, a częściowo przez Piotra Bałtroczyka – dziennikarza, poetę, piosenkarza, konferansjera, satyryka, prezentera telewizyjnego i radiowego.
Recenzja
izus90 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Bzdurki to zbiór ośmiu bajek, w których spotkamy skaczące smoki, Czerwonego Kapturka, który już nie jest Czerwonym Kapturkiem, bo w międzyczasie został żoną Zielonej Czapki, Kręcinosa i Wiercipiętę, którzy znaleźli idealnie pasujące do siebie urocze żony, Kurę, piszącą pazurem świetne rymowanki, którymi uratowała rodzinę, gromadkę siostrzeńców i bratanków Wujka Zepsujka i Ciotki Grzechotki, Jaśnie Wielmożną Tak Nie Można z jej mężem Spoko Spoko i córką Sandrą Jolantą, Jolantą, Dziadka Niejadka i biednego Misia Fryz

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
zuzankawes plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,Artur Andrus i Piotr Bałtroczyk to mieszanka wybuchowa, a jeśli do tego spotykają się razem, wówczas do czynienia mamy z mieszanką zabójczą, która siłą rzeczy musi eksplodować. „Bzdurki czyli… Bajki dla dzieciiinych”, to książka dla dzieci, dziecinnych i wszystkich innych, która jest efektem pracy umysłu Artura Andrusa, który kryje w sobie mnóstwo niespodzianek. Znany był już dotąd z występów na scenie kabaretowej, ze śpiewania (też z sukcesami, choć śpiewa jakby mu koń na ucho nadepnął, a jednak jest to śpiew miły dla słuchacza, niczym trel słowiczy), konferansjerki, występów radiowych. Teraz do długiej listy swoich osiągnięć, dodał pisanie bajek. Bzdurek jak się patrzy, bzdurek takich, że aż miło.


„Bzdurki…” to osiem bajek, a każda z nich to bzdurka, a nawet duża bzdura, którą i słucha się i czyta przyjemnie.


Nie wszystkie są równe. Jedne śmieszą bardzo, inne średnio, choć w zdecydowanej przewadze znajduje się grupa podwyższonego ryzyka, czyli bajki, które mogą doprowadzić do wybuchu niekontrolowanego śmiechu.


Są to zatem zacne historyjki. Krótkie i wesołe. Andrus przeszedł sam siebie, tworząc opowieści, które rozbawią zarówno małe dzieci, jak i dorosłe dzieci. Są śmieszne, w stylu Andrusowym, z jego specyficznym poczuciem humoru,  zabawą słowem i przyśpiewkami, które zjednały mu dziesiątki fanów. Odpadłam słuchając rymowanek dentysty, o dentyście i dla dentysty. Po wysłuchaniu takiej bzdurki, nie sposób już kiedykolwiek wystraszyć się przedstawiciela tego fachu.


Wersja papierowa książki kusi piękną oprawą, a sama książka jest opatrzona zabawnymi ilustracjami Zbigniewa Dobosza. Aż chce się oglądać, spoglądać i przeglądać. I śmiać do rozpuku. Wersja audio czytana przez panów Andrusa i Bałtroczyka wywołuje efekty uboczne. Ból brzucha i chichot całej rodziny, przechodzący w dziki rechot.


Bzdurki bzdurne nie są. Niosą ze sobą naukę, która pomoże dzieciakom ogarnąć otaczający świat i nieco go zrozumieć. Uczą i bawią. Oczywiście na wesoło. Polecam je na każdą porę dnia. Od świtu, po zmrok. Rano zarażą optymizmem i świetnym humorem. Wieczorem wprowadzą w dobry nastrój przed snem, dzięki kapitalnym tekstom, kapitalnym obrazkom i kapitalnej interpretacji (zwłaszcza Bałtroczyka). Barwne opowieści z nietypowymi postaciami, dopełniają sukcesu :Bzdurek…”.


Dopatrzyłam się jednak jednego minusa. Bajki w niektórych miejscach będą niezrozumiałe dla dzieci. Wtedy uśmiechać się będą owi tytułowi inni. Ale to mało istotne. Każdy znajdzie coś dla siebie. I mały i duży i średni. I właśnie dlatego polecam, zwłaszcza że odbiorca jest uniwersalny. Tym razem stwierdzenie, że jak coś jest dla wszystkich, to w rzeczywistości dla nikogo nie sprawdza się.


Emilka74 plusminus Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zainteresowana...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
amalka Linia koment
Przeczytane:2014-06-02, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
izus90 Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów