Okładka - C# 6.0. Leksykon kieszonkowy

C# 6.0. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: brak danych
Dodał/a książkę:helion
C# został zaprojektowany jako obiektowy język programowania z kontrolą typów. C# w wersji 6.0 jest dojrzałą technologią, narzędziem, dzięki któremu można efektywnie pisać bezpieczny, przejrzysty i wydajny kod. Język ten z założenia ma być prosty w stosowaniu, niekiedy jednak programista potrzebuje pomocy: trzeba szybko coś sprawdzić, upewnić się co do przyjętych rozwiązań, przypomnieć sobie rzadziej używaną konstrukcję.

Niniejsza książka jest zwięzłym i praktycznym kompendium. Zawiera dokładnie to, co powinna — bez nudnych wywodów i niepotrzebnych dywagacji. Może posłużyć jako podręcznik do nauki C# lub jako poręczna ściągawka, pozwalająca na szybkie odnalezienie odpowiedzi. Jeśli tylko znasz podstawy programowania w Javie, C++ lub w poprzednich wersjach C# i chcesz bez większych problemów przystąpić do programowania w C# 6.0, to trzymasz w ręku właściwą książkę.

W leksykonie przedstawiono:
  • podstawy języka C#,
  • zagadnienia zaawansowane, w tym przeciążanie operatorów, typy uogólnione i ograniczenia, wyrażenia lambda, domknięcia i inne,
  • stosowanie technologii LINQ w pracy na kolekcjach danych,
  • wiązania dynamiczne i funkcje asynchroniczne,
  • wskaźniki, atrybuty, dyrektywy preprocesora i wiele innych zagadnień.

Przekonaj się, jaki jest C# — nowoczesny, prosty, efektywny!

Joe Albahari jest autorem kilku książek o programowaniu w języku C#. Jest twórcą LINQPad-a, popularnego narzędzia do prototypowania zapytań LINQ.
Ben Albahari pracował w firmie Microsoft, gdzie był szefem wielu ważnych projektów. Jest współtwórcą serwisu Auditionist, obsługującego wirtualne castingi dla aktorów w Wielkiej Brytanii.