Okładka - C#. Praktyczny kurs. Wydanie III

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2016-06-10
Dodał/a książkę:helion

Programuj w C#!

• Zanim zaczniesz programować, czyli podstawowe koncepcje i uruchomienie programu
  • Elementy języka, czyli od typów danych do zmiennych, operatorów i instrukcji
  • Programowanie obiektowe, czyli obiekty, klasy, dziedziczenie i cała reszta
C# należy do rodziny obiektowych języków programowania. Co to oznacza? Otóż znajduje się on w doborowym towarzystwie Javy, C++ i wielu innych języków, za pomocą których można tworzyć wspaniałe aplikacje, ale jednocześnie jest od nich odrobinę łatwiejszy. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z programowaniem, szybciej uda Ci się go opanować, a jeśli jest to dla Ciebie któryś kolejny język, zrozumienie jego składni i reguł nie powinno sprawić Ci większych trudności — szczególnie jeśli do nauki wykorzystasz tę książkę.

Ten znakomity praktyczny podręcznik pozwoli Ci przećwiczyć używanie i sposób działania wszystkich elementów C# — różnych typów danych, zmiennych i operatorów, instrukcji i tablic. Zobaczysz, jak korzystać z pętli i jak zachowują się obiekty. Poznasz najróżniejsze rodzaje klas, opanujesz wygodne korzystanie z dziedziczenia i nauczysz się obsługiwać błędy. W dalszej części książki znajdziesz zaawansowane zagadnienia programowania obiektowego i odkryjesz, jak projektować aplikacje z interfejsem graficznym. Krótko mówiąc, po starannym wykonaniu ćwiczeń będziesz w stanie zaprojektować i zbudować własną aplikację z użyciem języka C#!
  • Typy danych, zmienne i instrukcje sterujące
  • Tablice i pętle
  • Klasy i obiekty
  • Dziedziczenie
  • Obsługa błędów i wyjątków
  • System wejścia-wyjścia
  • Polimorfizm i interfejsy
  • Klasy zagnieżdżone i typy uogólnione
  • Aplikacje z interfejsem graficznym

Stwórz własną aplikację w języku C#!