Okładka książki - Calico Joe

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: elibri

Poruszająca opowieść o dzieciństwie, rodzinie, konflikcie, winie i jej przebaczeniu.

W roku 1973 jedenastoletni wówczas Paul Tracey był naocznym świadkiem nieczystego zagrania, którym w trakcie meczu jego ojciec, Warren, miotacz drużyny baseballowej New York Mets, trwale okaleczył gwiazdę drużyny Cubs, Joe'go Castle, z premedytacją ciskając mu piłką w głowę.

Mija trzydzieści lat. Na wieść, że ojciec umiera na raka, wracają wspomnienia tamtej tragedii sprzed ponad ćwierć wieku. Paul uznaje, że najwyższy czas ustalić, co się naprawdę wydarzyło na stadionie baseballowym w pamiętnym 1973 roku. Zawozi chorego ojca do Calico Rock w Arkansas, gdzie mieszka Joe Castle, żeby skonfrontować winowajcę z jego ofiarą. Wóz albo przewóz - podadzą sobie po latach ręce albo nie.

Avatar użytkownika - Ainka
Ainka
Przeczytane:2014-06-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Baseball to nie jest sport o którym wiem dużo i przez to trochę trudno było mi czytać tą książkę.
Góra bezprawia
John Grisham0
Okładka ksiązki - Góra bezprawia

Samantha Kofer, młoda adwokatka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę w wielkiej korporacji prawniczej w Nowym Jorku...

Testament
John Grisham0
Okładka ksiązki - Testament

Ekscentryczny miliarder zapisuje całą niebotyczną fortunę swojej nieznanej nieślubnej córce. Jego liczne byłe żony i potomstwo usiłują za wszelką cenę...

Top 5 książek
Złodziejka książek