Opis ksiązki
Kup Teraz

Cejrowski - biografia

Ocena ( 10 osób )
4.5
Wydawnictwo: Czerwone i czarne
Data wydania: 2010-10-05
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7506-545-9
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:beata150
Wojciech Cejrowski. Jako nastolatek walczył z systemem komunistycznym. Za udział w protestach po zamordowaniu Grzegorza Przemyka milicja wyłamała mu wszystkie palce u rąk. Wiele lat później - w wolnej Polsce - został skazany za publiczne krytykowanie pijanego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Mimo takich doświadczeń nadal odważnie wyraża swoje poglądy. Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Polski patriota i żarliwy katolik o... żydowsko-hiszpańskich korzeniach. Podróżnik, komik, performer. Biznesmen i autor bestsellerowych książek politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. A jednocześnie człowiek, który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? I ilu ich jest?! Ta książka zawiera odpowiedź. Grzegorz Brzozowicz, autor Oto biografia, która nie powinna się ukazać, choć musiała. Oto bohater książki, który podbił serca milionów czytelników, widzów i słuchaczy, mimo że kiedyś został skazany na medialne nieistnienie. Oskarżany za swe poglądy i nietolerancję, pokazał nam jak należy być otwartym i tolerancyjnym wobec innych kultur. W książce zobaczymy przedsiębiorczego i zaradnego człowieka, który wszystko zawdzięcza sobie. Zdolności do barwnej gawędy zazdroszczą mu wszyscy. Że jest trudny w kontakcie? Nobody’s perfect! Tadeusz Zysk, wydawca
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
witoldmeik plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-26, Na półkach: Przeczytałem,
Jestem wielbicielem ksiazek podrozniczych,wiec cenie W.Cejrowskiego jako autora.trudno zgodzic sie z jego pogladami,ktore czesto sa na dosc niskim poziomie,jak ten,ze Pan Wojtek nie cierpi literatury rosyjskiej,po tym co ten kraj nam zrobil.Jak mozna nie cenic takich mistrzow jak Tolstoj,Dostojewski,Czechow i wielu innych.
agulas_88 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2015 roku,
Ciekawa biografia opowiadająca o losach jednego z najbardziej kontrowersyjnych ludzi w Polsce - Wojciecha Cejrowskiego. Autor przedstawia ciekawe historie z życia tego podróżnika i autora wielu bestsellerowych książek. Warto poświęcić czas na tą lekturę.
mircia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,przeczytane,
Niezależnie od tego, czy się z poglądami i poczynanami WC zgadzam czy nie - tak czy inaczej na swój sposób barwna postać WC ciekawi. Jeśli o mnie chodzi, jest to zwłaszcza jego podróżnicza strona. Jednak książka jakoś nie do końca jest tym, czego się spodziewałam. Oczekiwałam podświadomie stylu narracji WC, a tego tu brakowało ze zrozumiałych względów. Ogólnie całość przeczytałam z zainteresowaniem, niektóre fragmenty wciągnęły bardziej, inne niestety mniej albo wcale.
Epilog wprawił mnie w zakłopotanie... Coś tu nie zagrało i wyszło lekko sztucznie.
Ocena ogólna: pozytywna.
rysia420 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-11, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Niedawno wybrałam się do biblioteki, w nadziei, że uda mi się wypożyczyć którąś z książek podróżniczych W. Cejrowskiego. Bardzo lubię oglądać "Boso przez świat", dlatego też chciałam zakosztować trochę książkowych opowieści, a styl wypowiedzi Pana Cejrowskiego jest dla mnie na tyle urzekający, że nie pominęłam żadnego odcinka programu.
Krąży plotka, że WC ma niedługo pojawić się w Wadowicach, więc w moich stronach zainteresowanie owym Panem bardzo się zwiększyło, a więc książki z biblioteki "wyszły" jak świeże bułeczki.
Przeglądając półki, już bez większego celu; po prostu brałam jak leci; natknęłam się na książkę Grzegorza Brzozowicza ''Cejrowski. Biografia". Myślę sobie, czemu nie? Skoro nie mogę czytać opowieści Pana WC, to chociaż może uda mi się poznać go bliżej. I udało się.
W książce opisane są wszystkie ważne wydarzenia, w jakich brał udział WC za młodych lat, wczesne dzieciństwo, pochodzenie, warunki życia w Polsce zajętej przez ruskich. Historia bardzo urzekająca, wiele z niej wyniosłam, bo kto wiedział, że szanowany Pan Wojciech w wieku 5 lat przeszedł operację usunięcia jednego płuca? Albo, że od młodych lat wykazywał dużą umiejętność handlu i zaradność, która w dzisiejszych czasach jest wprost nie do uwierzenia?
Książka uzupełniona licznymi fotografiami z różnych okresów życia WC, zdjęciami jego ojca - szanownego Pana Stanisława Cejrowskiego, który był tak ważną postacią w życiu Pana Wojciecha.
Zachęcam wszystkich, tych lubiących styl bycia WC, a także (a może zwłaszcza!) tych nie lubiących, aby poznali bliżej historię życia tego fascynującego, wykształconego człowieka, który pomimo, że "czasy się zmieniły", nigdy nie porzucił swoich ideologii.
myszaj Linia koment
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
borodziejek Linia koment
Przeczytane:2010-12-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Shi4 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
koral Linia koment
Przeczytane:2010-10-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2013,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2013,
wdowa86 Linia koment
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2013,Podróżnicze,
break
Okładka - Cejrowski - biografia Rodzina
Monika Jaruzelska
Okładka - Cejrowski - biografia Zachłanne na życie
Sławomir Koper
Okładka - Cejrowski - biografia Jak zabijają Rosjanie
Grzegorz Kuczyński
Okładka - Cejrowski - biografia Najbogatsze
Sławomir Koper
Okładka - Cejrowski - biografia Z Nowym Jorkiem na NY
Muszyńska-Chafitz Magdalena
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów