Cejrowski - biografia

Wojciech Cejrowski. Jako nastolatek walczył z systemem komunistycznym. Za udział w protestach po zamordowaniu Grzegorza Przemyka milicja wyłamała mu wszystkie palce u rąk. Wiele lat później - w wolnej Polsce - został skazany za publiczne krytykowanie pijanego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. Mimo takich doświadczeń nadal odważnie wyraża swoje poglądy. Bohater prawej części prawicy, wcielony diabeł dla wszystkich postępowców. Radykalny antykomunista i równie nieprzejednany krytyk demokracji. Polski patriota i żarliwy katolik o... żydowsko-hiszpańskich korzeniach. Podróżnik, komik, performer. Biznesmen i autor bestsellerowych książek politycznych i podróżniczych, których łączny nakład przekroczył milion egzemplarzy. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego życia publicznego. A jednocześnie człowiek, który przez 20 lat wyjątkowo skutecznie chronił swoją prywatność przed wścibstwem prasy brukowej i dociekliwością poważnych dziennikarzy. Kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? I ilu ich jest?! Ta książka zawiera odpowiedź. Grzegorz Brzozowicz, autor Oto biografia, która nie powinna się ukazać, choć musiała. Oto bohater książki, który podbił serca milionów czytelników, widzów i słuchaczy, mimo że kiedyś został skazany na medialne nieistnienie. Oskarżany za swe poglądy i nietolerancję, pokazał nam jak należy być otwartym i tolerancyjnym wobec innych kultur. W książce zobaczymy przedsiębiorczego i zaradnego człowieka, który wszystko zawdzięcza sobie. Zdolności do barwnej gawędy zazdroszczą mu wszyscy. Że jest trudny w kontakcie? Nobody’s perfect! Tadeusz Zysk, wydawca

Informacje dodatkowe o Cejrowski - biografia:

Cejrowski - biografia - opinie o książce

Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2016-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie 12 książek 2016,
Po książkę sięgałam z obawą że autor nie sprosta zadaniu. Bo jak tu opowiadać o postaci tak charakterystycznej, barwnie grającej stylem wypowiedzi? Niemożliwe! A jednak! Autor tak wspaniale oddał klimat książek Wojciecha Cejrowskiego ze przez chwile zapominałam że to nie on sam snuje opowieść. Ponadto W.C. zostaje pokazany z kilku stron swojej osobowości. Inteligentny, bezkompromisowy, ze zmysłem do interesów, odrzucony na wiele lat przez show biznes za światopogląd. A czy to postać pozytywna czy też nie, autor wprost nie ocenia. W końcu dostaliśmy rozum i wolną wolę.
Avatar użytkownika - witoldmeik
witoldmeik
Przeczytane:2016-04-26, Przeczytałem,
Jestem wielbicielem ksiazek podrozniczych,wiec cenie W.Cejrowskiego jako autora.trudno zgodzic sie z jego pogladami,ktore czesto sa na dosc niskim poziomie,jak ten,ze Pan Wojtek nie cierpi literatury rosyjskiej,po tym co ten kraj nam zrobil.Jak mozna nie cenic takich mistrzow jak Tolstoj,Dostojewski,Czechow i wielu innych.
Avatar użytkownika - agulas_88
agulas_88
Przeczytane:2015-08-17, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku,
Ciekawa biografia opowiadająca o losach jednego z najbardziej kontrowersyjnych ludzi w Polsce - Wojciecha Cejrowskiego. Autor przedstawia ciekawe historie z życia tego podróżnika i autora wielu bestsellerowych książek. Warto poświęcić czas na tą lekturę.
Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Niezależnie od tego, czy się z poglądami i poczynanami WC zgadzam czy nie - tak czy inaczej na swój sposób barwna postać WC ciekawi. Jeśli o mnie chodzi, jest to zwłaszcza jego podróżnicza strona. Jednak książka jakoś nie do końca jest tym, czego się spodziewałam. Oczekiwałam podświadomie stylu narracji WC, a tego tu brakowało ze zrozumiałych względów. Ogólnie całość przeczytałam z zainteresowaniem, niektóre fragmenty wciągnęły bardziej, inne niestety mniej albo wcale. Epilog wprawił mnie w zakłopotanie... Coś tu nie zagrało i wyszło lekko sztucznie. Ocena ogólna: pozytywna.
Avatar użytkownika - rysia420
rysia420
Przeczytane:2014-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Niedawno wybrałam się do biblioteki, w nadziei, że uda mi się wypożyczyć którąś z książek podróżniczych W. Cejrowskiego. Bardzo lubię oglądać "Boso przez świat", dlatego też chciałam zakosztować trochę książkowych opowieści, a styl wypowiedzi Pana Cejrowskiego jest dla mnie na tyle urzekający, że nie pominęłam żadnego odcinka programu. Krąży plotka, że WC ma niedługo pojawić się w Wadowicach, więc w moich stronach zainteresowanie owym Panem bardzo się zwiększyło, a więc książki z biblioteki "wyszły" jak świeże bułeczki. Przeglądając półki, już bez większego celu; po prostu brałam jak leci; natknęłam się na książkę Grzegorza Brzozowicza ''Cejrowski. Biografia". Myślę sobie, czemu nie? Skoro nie mogę czytać opowieści Pana WC, to chociaż może uda mi się poznać go bliżej. I udało się. W książce opisane są wszystkie ważne wydarzenia, w jakich brał udział WC za młodych lat, wczesne dzieciństwo, pochodzenie, warunki życia w Polsce zajętej przez ruskich. Historia bardzo urzekająca, wiele z niej wyniosłam, bo kto wiedział, że szanowany Pan Wojciech w wieku 5 lat przeszedł operację usunięcia jednego płuca? Albo, że od młodych lat wykazywał dużą umiejętność handlu i zaradność, która w dzisiejszych czasach jest wprost nie do uwierzenia? Książka uzupełniona licznymi fotografiami z różnych okresów życia WC, zdjęciami jego ojca - szanownego Pana Stanisława Cejrowskiego, który był tak ważną postacią w życiu Pana Wojciecha. Zachęcam wszystkich, tych lubiących styl bycia WC, a także (a może zwłaszcza!) tych nie lubiących, aby poznali bliżej historię życia tego fascynującego, wykształconego człowieka, który pomimo, że "czasy się zmieniły", nigdy nie porzucił swoich ideologii.
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2013-12-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2013, Podróżnicze,
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2012-01-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa.
Grzegorz Brzozowicz0
Okładka ksiązki - Goran Bregović. Szczęściarz z Sarajewa.

Nie jest to tylko biografia muzyka, ale w jego historię wpleciona opowieść o kraju, którego już nie ma. Autor przez pięć lat mieszkał w Belgradzie – dokładnie...

Forget Me Not
Julie Soto