Chris Kyle to najbardziej niebezpieczny snajper w dziejach amerykańskiej armii i Navy SEALs. Iraccy rebelianci wyznaczyli za jego głowę nagrodę. Pentagon potwierdził, że Kyle ma na koncie więcej niż 150 trafień. Żołnierze GROM-u nie tylko byli jego towarzyszami broni, ale nauczyli go też, czym jest Żubrówka. Chris Kyle był chłopakiem z Teksasu, gdy dołączył do SEALsów. Nie trzeba było długo czekać, aby okazało się, że na linii frontu młody kowboj radzi sobie równie dobrze jak na rodeo. W tej pełnej adrenaliny książce, o której mówiły media na całym świecie - od CNN do TVN24 - opowiada o swoim udziale w misji w Iraku i wspólnych akcjach z Polakami z GROM-u. Pół miliona egzemplarzy sprzedanych w USA w trzy miesiące! Książka, która strąciła ze szczytu listy bestsellerów „New York Timesa” biografię Steve'a Jobsa. Książka zawiera opisy wspólnych AKCJI z GROM-em.

Informacje dodatkowe o Cel snajpera. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-07-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-1725-6
Tytuł oryginału: American Sniper.The authobiography of the most lethal sniper in U.S military history
Tłumaczenie: Michał Romanek
Ilustracje:Magda Kuc

Kup książkę Cel snajpera. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii

Cel snajpera. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii - opinie o książce

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Biblioteka,
Jako snajper - idealny. Jako człowiek - buc. Czytając czułam, że mam do czynienia z wyszkolonym, dobrze działającym i niezawodnym żołnierzem. Ale również czułam, że jako człowiek ma zbyt wybujałe ego i lubi traktować ludzi z góry. Takie mam przeczucie. Może wojna doprowadziła do zbytniego wyzwolenia agresji? Albo po prostu ludzie z Stanów mają fioła i dla nich walka, broń i przemoc to codzienność, nie wiem. Po prostu rozumiem, że żołnierz walczy na wojnie, ale nie rozumiem, że taki człowiek wchodzi do baru i naparza faceta, który szturchnął go ramieniem, bo ten zajmuje cały połać baru.
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2018-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2018,

O dziwo, jak na byłego żołnierza, to ksiażka jest naprawdę dobrze napisana. Jest podanych sporo technicznych szczegółów, ale opisy te nie przytłaczają. Nie interesują mnie rodzaje broni ani szczegółowe wyposażenie amerykańskiego wojska, jednak historia mnie wciągnęła, zwłaszcza, że od czasu do czasu, przedstawiany jest punkt widzenia żony autora.  Niestety, podejście samego autora do życia oraz walki, nie do końca mi odpowiada.

Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback