Opis ksiązki
Kup Teraz

Celtowie

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1987-01-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-218-0633-3
Liczba stron: 193
Dodał/a książkę:SlasheE
Przeglądając annały historii starożytnej obszaru śródziemnomorskiego, potykamy często w IV i II w. p. n. e. informacje o Celtach, nazywanych w języku Rzymian Galami, a w świecie greckim Galatami. Kim byli owi Celtowie, jakie przypada im znaczenie historyczne i co mają nam jeszcze dzisiaj do powiedzenia?...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
SlasheE plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,12 Książek 2015,
Chyba dopiero, kiedy otrzymałam książkę w bibliotece zorientowałam się, jak bardzo jest stara... przeraziło mnie to trochę i jak się potem okazało dość słusznie.
Język dość ciężki, jak dla zwykłego czytelnika. Obawiam się, że osoba po wyższych szkołach znacznie lepiej poradziłaby sobie z przyswojeniem treści jako takiej.
Oczywiście nie przekreśla to tej książki w zupełności. Dużym plusem jest na pewno to, że autor przytoczył bardzo wiele faktów historycznych. Dość bogato opisał początki Celtów, skąd się wywodzili, ekspansję, liznął temat kultury. Opisał rzeźby, naczynia, biżuterię, atrybuty rycerzy. Rozwinął również temat wyglądu monet oraz to z czego powstawały. Autor skupił się bardzo na grobach charakterystycznych dla Celtów oraz dość szczegółowo opisał w jaki sposób chowano nie tylko rycerzy, ale również normalnych ludzi. Uważam, że gdyby nie trudny do zrozumienia język jakim posługiwał się autor to zdecydowanie byłaby to bardzo dobra książka. Pomimo kilku aspektów, które niekoniecznie są przydatne jeśli ktoś chce poznać Celtów, to jednak została zachowana jakaś chronologia i zbliża czytelnika do zapoznania się z ich kulturą. Niestety na ich temat nie ma zbyt wiele i trzeba się nacieszyć tym, co jest.
Pomimo trudnego języka uważam, że sama zawartość książki zasługuje na dobrą trójkę.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów