Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza

Romans historyczny z intrygą w tle. Starożytny Rzym, walki gladiatorów i gorąca miłość.

Lepida Pollia, bogata i apodyktyczna rzymska pani, kupuje dla zabawy judajską niewolnicę Theę. Nie spodziewa się, jakie skutki przyniesie spełnienie tego kaprysu. Wkrótce okazuje się, że obie kobiety darzą namiętną miłością jednego mężczyznę. Relacje kobiet są coraz bardziej zacięte.Thea pragnie znaleźć szczęście u boku kochanka, ale żeby osiągnąć swój cel, musi stawić czoła przeciwnościom losu. W jej życiu mnożą się polityczne rozgrywki, komplikacje i intrygi, brutalne niczym spektakle w Koloseum.

Informacje dodatkowe o Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-07-29

Kup książkę Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza

Cesarzowa Rzymu. Kochanica cesarza - opinie o książce

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2015-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,

Powieść historyczna to bez wątpienia jeden z najbardziej wdzięcznych i zarazem intrygujących gatunków literackich. Oto bowiem w ramach tejże opowieści może znaleźć się niemalże absolutnie wszystko, od romansu, poprzez zbrodnię, wielką politykę i wojnę, a na komedii skończywszy.., oczywiście pod warunkiem iż wszystko to rozgrywa się przed wiekami.. Żadna inna gałąź literatury nie stwarza  tyluż okazji i możliwości do opowiedzenia o tak wielu kwestiach i  sprawach jednocześnie, nie tracąc przy tym nic ze swojej atrakcyjności i przystępnej formy dla odbiorcy.. I jeśli do tego akcja tejże powieści rozgrywa się w czasach najodleglejszych - a zatem najbardziej tajemniczych i ciekawych -  np. w starożytności, to  uczta literacka w tym przypadku po prostu musi być wyśmienita:)! I oto kilka dni temu trafiła w moje ręce właśnie taka książka, która na czas lektury zabrała Mnie w niezwykłą  i piękną zarazem podróż do starożytnego Rzymu.. Książka ta nosi tytuł "Kochanica cesarza", zaś jej autorką jest Kate Quinn.

Powieść tej amerykańskiej autorki zabiera Nas do najświatlejszych czasów Imperium Rzymskiego, któremu to nie potrafił oprzeć się cały ówczesny świat. Główną bohaterką tej historii jest żydowska niewolnica - Teja. Ta młoda dziewczyna służy swojej rzymskiej właścicielce - Lepidzie Polii, która to jest bogatą, rozkapryszoną i znudzoną wszelakimi rozrywkami obywatelką Rzymu. Pewnego dnia Lepida zabiera swoją niewolnicę na walkę gladiatorów do rzymskiego Koloseum, i tam oto Teja po raz pierwszy spotyka niezwykle odważnego i mężnego gladiatora - Ariusza. Pomiędzy obojgiem rodzi się szczere uczucie, które jednak nie ma prawa zaistnieć w ówczesnych społecznych realiach .. Ponadto pojawia się ten oto kłopot, iż Ariusz wywiera ogromne wrażenie także  na Lepidzie, która nie cofnie się przed niczym, by go mieć tylko dla siebie.. Wiedziona zazdrością o uczucia niewolnicy, Lepida sprzedaje ją do domu publicznego.. Od tej chwili rozpoczyna się niezwykła tułaczka  Teji, która to zaprowadzi ją na dwór samego Cesarza Domicjana..

"Kochanica Cesarza" to wbrew pozorom nie tylko i wyłącznie barwna opowieść romansowa z historią w tle. Owszem, miłość i walka o to uczucie są tutaj najważniejsze, jak i również ukazane w bardzo ciekawy i intrygujący sposób. Jednak książka ta ma do zaoferowania sobą o wiele więcej, gdyż wraz ze śledzeniem emocjonujących losów Teji, poznajemy także realia i piękno tamtego dawnego świata. To nie tylko codzienne życie niewolnicy i bogatych Panów, ale także i gladiatorów, polityków, a nawet i rodziny cesarskiej. I to właśnie dzięki temu książkę tę się nie tylko czyta, ale wręcz chłonie wszystkimi zmysłami, tak by choć przez chwilę poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę tam byli.. To emocjonująca historia pełna przygody, wzruszeń, namiętności i tęsknoty za dawno utraconym już starożytnym światem, której wprost nie można się oprzeć..:)

Fabuła tej powieści zawiera wszelkie niezbędne składniki do tego, by zaintrygować i przekonać do siebie nawet najbardziej wymagającego czytelnika. Oto bowiem poznajemy piękny, tajemniczy i niezwykły świat Imperium Romanum, który już sam w sobie jest niezwykle interesujący. Ponadto zostaje Nam przedstawiona tutaj główna bohaterka tej historii, która od pierwszych stron budzi Naszą ciekawość, sympatię, współczucie, i z perspektywy której to poznajemy ów magiczny świat Rzymu.  Wraz z nią przeżywamy mnóstwo przygód, tych dobrych i tych jak najbardziej negatywnych, podczas których to Nasze serce bije w przyspieszonym rytmie. Wreszcie doświadczymy prawdziwej miłości, wielkiej zdrady i spektakularnego finału, który rozbudza Nasz apetyt na więcej. I wszystko to podane jest pod postacią pięknego języka, który w idealny sposób oddaje klimat tamtej epoki.

Książka ta jest niezwykle mądrą i przekonującą opowieścią o przewrotności ludzkiego losu, który czasami każe Nam doznawać największych i najdramatyczniejszych upokorzeń, by w ostateczności doświadczyć najprawdziwszego szczęścia. W tym przypadku jest nim miłość młodej niewolnicy do odważnego gladiatora, naprzeciw to której stanął niemalże cały ówczesny świat. To bardzo pokaźna dawka emocji, od których nie sposób nie uciec i nie poddać się ich sile. Łzy pojawiające się naprzemiennie z uśmiechem, to stały motyw lektury tej powieści. Tak naprawdę bowiem jest to uniwersalna historii o miłość skazanej na porażkę od samego początku, która to jednak przezwycięża wszystkie przeszkody i triumfuje. I wielką siłą tej powieści jest właśnie to, iż zawarta tu prawda o życiu  jest tak bardzo uniwersalna i aktualna w każdej epoce, od starożytności po współczesność. Teja to taka sama dziewczyna jak każda z Nas..

"Kochanica cesarza" to pozycja, którą można oceniać poprzez dwa kryteria: powieść obyczajową i opowieść historyczną.  Od razu muszę zaznaczyć, iż obie stoją na bardzo wysokim poziomie. I tak oto lektura tej książki gwarantuje Nam mnóstwo wzruszeń, których to dostarcza Nam główna bohaterka - Teja. Trudno oprzeć się ich sile, gdy czytamy o jej miłości do Ariusza jak i również poddaniu woli i żądzy okrutnego Cesarza Domicjana. To dramatyczne, bolesne i tragiczne losy młodej kobiety, której życie nie  oszczędza przez wszystkie rozdziały tej opowieści. Odnajdziemy tu także zazdrość, zawiść i podłość ludzi, którzy zrobią wszystko by stanąć na drodze do szczęścia niewolnicy.. Miłość odgrywa tutaj kluczową rolę i z pewnością stanowi ona siłę napędową tej historii, która po prostu porywa i fascynuje w każdym calu:)

Równie mocna wrażenie wywołują realia historyczne tej opowieści, których to nie powstydziłby się niejeden specjalista od starożytności, To barwny, szczegółowy i kompletny portret starożytnego Rzymu za rządów Domicjana. To świat wielkiej polityki, krwawych rozrywek, bezdusznego podziału klasowego, niesprawiedliwości i przepychu w stopniu niemalże nie do zniesienia. Autorce w doskonały sposób udało się oddać ducha oraz klimat tamtej epoki i tamtego świata, który jest widoczny w każdym słowie, geście, opisie codziennego życia Rzymian.. Czytając tę książkę nie musiałam nawet wytężać za nadto swojej wyobraźni, gdyż obrazy tego wyjątkowego miasta rysowały się same przed moimi oczyma..:) I nie sposób nie wyrazić tutaj podziwu dla Kate Quinn, która opowiada o minionych wiekach jak nikt inny..

Silną stroną tej opowieści są jej bohaterowie, wśród których pierwsze skrzypce grają Teja, Ariusz, Lepida i Domicjan. Dwoje pierwszych to bez wątpienia postacie ze wszech miar pozytywne, które polubiłam już od pierwszych stron lektura. Ona jest bardzo inteligentną, rozsądną i zaradną kobietą, która potrafi znaleźć wyjście niemalże z każdej sytuacji. Do tego jest niezwykle silną niewiastą, która nie poddaje się nawet najbardziej dramatycznym i bolesnym ciosom od losu.. Ariusz jest z kolei dzielnym, mocarnym i wyjątkowym mężczyzną, który świetnie posługuje się bronią w walce, ale tak naprawdę nienawidzi tego kim jest, i co robi na arenie. To człowiek bardzo wrażliwy, uczuciowy i dobry z natury, do którego to nie sposób nie czuć sympatii.. Jeśli chodzi o Lepidę, to jest chyba najbardziej wyrazista i zarazem ciekawa postać tej opowieści, którą cechuje zawiść, zazdrość i skłonność do najgorszych czynów względem innych ludzi. To mówiąc kolokwialnie "zła kobieta", która prowadzi wciąż różnego rodzaju knowania i intrygi, nie licząc się przy tym z niczym innym, aniżeli własnymi pragnieniami.. I wreszcie Cesarz Domicjan, którego chyba tak do końca nie potrafiłam "rozgryźć". Geniusz i szaleniec w jednym, który potrafi bezinteresownie pomóc drugiemu człowiekowi, jak i równie łatwo skazać go na śmierć. To człowiek o wielu twarzach, z których to każda jest inna, i chyba coraz to bardziej niepokojąca.. I muszę przyznać tutaj z pełną szczerością, iż każdy z tych bohaterów jest niezwykle intrygujący i ciekawy, przez co poznawanie jego życia jest naprawdę pasjonującym zajęciem..:)

"Kochanica Cesarza" to piękna, wzruszająca, pasjonująca i klimatyczna opowieść o miłości w epoce starożytnego Rzymu, która to nie miała prawa zaistnieć w tamtym świecie. Dlatego też w pierwszej kolejności polecam tę książkę wszystkim miłośniczkom romantycznych historii, w drugiej zaś wszystkim fanom opowieści o starożytności. Każda z tych grup będzie w pełni usatysfakcjonowana tą lekturą, zaś po jej ukończeniu będzie wyczekiwać kontynuacji z równie wielką niecierpliwością,  jak ja..:)

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-12-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Sieć Alice
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Sieć Alice

Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle. Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie. Reese Witherspoon Dwie wojny, dwie kobiety...

Kod róży
Kate Quinn0
Okładka ksiązki - Kod róży

Wciągająca opowieść o szpiegostwie i niesamowitych kobietach, które pod warstwą szminki i koronki ukrywały prawdę, łamiąc szyfry w tajnym ośrodku Bletchley...