Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku

Polscy seksuolodzy, dr Andrzej Depko i dr Sylwia Jędrzejewska, cieszą się wyjątkowym zaufaniem kobiet. Na tyle wyjątkowym, że zdecydowały się powierzyć im swoje najintymniejsze fantazje erotyczne. Kilkadziesiąt prawdziwych zwierzeń polskich kobiet pokazuje, jak nieskrępowaną mają wyobraźnię, ale także, jak niezaspokojone są ich potrzeby.

W rozmowie z Sylwią Jędrzejewską Andrzej Depko tłumaczy, skąd się biorą ukryte pragnienia, o czym świadczą, jak szukać ich zaspokojenia, jak wpływają na związek z partnerem, czy warto zamieniać erotyczne marzenia w rzeczywistość i po co nam w ogóle fantazja w łóżku.

Informacje dodatkowe o Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-05-25
Kategoria: Popularnonaukowe
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku

Przez wieki jedynym, suwerennym miejscem do pielęgnowania erotycznej wrażliwości, zarazem niedostępnym dla mężczyzny, była wyobraźnia kobiety, kreująca różne fantazje, sny, marzenia. W fantazjach świat stawał się piękniejszy, wolny od rygorów kształtujących kobiecą seksualność.

Seks to przecież nie tylko ciało i zmysły. To również wyobraźnia erotyczna, którą rozwijamy dzięki marzeniom i fantazjom.

Chciałabym, chciała...: O czym Polki marzą w łóżku - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-07-01, Mam,
Książka ta jest odpowiedzią na obecną audycję radiową w TOK FM. Dr Andrzej Depko prowadził ją razem z Ewą Wanat. Audycja realizowana była przez pięć lat, począwszy od 2007 roku. Jej owocem było to, że kilkaset kobiet z Polski podzieliło się z seksuologiem swoimi fantazjami. Są one główną treścią książki. Jest to pierwszy w polskiej literaturze obraz fantazji seksualnych polskich kobiet. Książka jest wyjątkowa pod względem tematu i kompozycji. Autorzy podzielili nadesłane fantazje Polek zgodnie ze skalą Beauforta, która tradycyjnie określa stopień siły wiatru. W tym przypadku oznacza dosłowność i intensywność zebranych w danym dziale fantazji. Dodatkowo każdy rozdział kończy wywiad autorów, z którego możemy dowiedzieć się o faktach na temat podłoża i znaczenia tych fantazji. Czy fantazje są marzeniami, które chcemy wprowadzić w życie? Fantazje erotyczne są normalnym fenomenem ludzkiej psychiki. Są czymś, co składa się na ludzką seksualność. Na tematykę fantazji wpływa wiele czynników, takich jak wychowanie, tradycja kulturowa, religia czy pozycja kobiet w społeczeństwie. Świadomość własnej seksualności polskich kobiet się zmienia, widać to bardzo wyraźnie. Fantazje te ewoluują, Polki stają się coraz bardziej wyzwolone seksualnie. Jedna z autorek fantazji pisze, że książki tej potrzebują nie tylko kobiety, aby zrozumieć, że to co dzieje się w ich głowach jest normalną rzeczą - potrzebują jej także mężczyźni. Jest to dla nich podpowiedź, co partnerka może od nich oczekiwać. Niektóre z tych fantazji są naprawdę unikatowe i przez to potrafią zapaść w pamięci. Jak pokazują badania powstałe po zebraniu wiadomości, w fantazjach najczęściej przewija się motyw nieznajomego partnera. Spora grupa kobiet przywołuje także byłego i obecnego partnera. Nie tak częstym, ale obecnym motywem jest prostytucja i gwałt. Dlaczego kobiety na ten temat fantazjują? w Książce odpowie nam Andrzej Depko. Książka przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi. Jest ciekawą propozycją dla utrzymania harmonii w związku i poznania samego siebie.
Avatar użytkownika - malwina10405
malwina10405
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka pokazuje, że nie tylko mężczyźni mają fanazje seksualne i chcą czerpać przyjemność z seksu. Niby mamy XXI wiek, ale w  Polsce takie stwierdzenie może jeszcze niejedną osobę szokować. Dla mnie to nic dziwnego. Czy ta pozycja jest potrzebna? Może jako pojedyncza książka większej różnicy nie czyni, ale jako jedna z wielu dzieł o podobnej tematyce ma szanse nieco uświadomić czytelników.

Forget Me Not
Julie Soto