Chemia fizyczna + CD

Peter Atkins to autor podręczników chemii fizycznej cieszących się największą popularnością na rynku anglojęzycznym (tak angielskim jak i amerykańskim).Najnowsze wydanie jego podstawowego podręcznika Chemia fizyczna w niewielkim stopniu przypomina swój pierwowzór sprzed dwudziestu lat. Nowatorski układ książki, staranny dobór zagadnień specjalistycznych oraz szereg pomysłowych sposobów prezentacji materiałów odróżniają ten doskonały pod względem dydaktycznym podręcznik od wielu innych.Książka składa się z trzech części: Równowaga, Struktura i Przemiana, co dowodzi, że autor zerwał z klasycznym podziałem materiału chemii fizycznej na termodynamikę, elektrochemię itd., wskazując na "służebną" rolę chemii fizycznej, tj. umożliwienia zrozumienia i opisania reakcji chemicznych. Dobór materiału zawartego w podręczniku stanowi kompromis z uwagi na interdyscyplinarny charakter wiedzy fizykochemicznej. Każdy z 30 rozdziałów zaopatrzony jest w zadania: ćwiczenia, problemy rachunkowe oraz teoretyczne.Książce towarzyszy płyta CD-ROM.

Informacje dodatkowe o Chemia fizyczna + CD:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Chemia fizyczna + CD