Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu

Najpiękniejsze polskie wiersze, które działają jak łaskotki

Designerskie wydarzenie roku w kategorii książek dla dzieci!

Chichotnik to cudowna, kolorowa podróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, wygłupów, radości i żartu!

Poznajcie przemąrzałego Stefka Burczymuchę, Grzesia Kłamczuszka i jego ciocię, jeże, które chciały się ostrzyc na... jeża, i wielu innych zwariowanych bohaterów w pozytywnie zakręconej, kolorowej oprawie.

Barbara Gawryluk zebrała najlepsze, ponadczasowe klasyczne wiersze dla dzieci (Konopnickiej, Fredry), dodała świetne utwory współczesne (Agnieszki Frączek, Marcina Przewoźniaka), nie zapomniała o perełkach Brzechwy czy Chotomskiej. Dorota Nowacka ożywiła kolorami, Elżbieta Wasiuczyńska przeczytała, pomyślała i sięgnęła po papier, nożyczki, pędzelek, klej i... Powstały obrazkowe cuda, które zachwycają, przykuwają uwagę dzieci, rodziców i dziadków, hipnotyzują swoją trójwymiarową magią.

NAJ - tak można by scharakteryzować tę książkę. NAJlepsi twórcy poezji dla dzieci w NAJlepszym autorskim wyborze Barbary Gawryluk i NAJlepszy, wielokrotnie nagradzany duet ilustratorsko-graficzny Elżbiety Wasiuczyńskiej i Doroty Nowackiej.

Chichotnik, czyli Księga śmiechu i uśmiechu to świetny przykład klasyki w nowej odsłonie, której strona graficzna zachwyci i małych, i dużych czytelników.

Informacje dodatkowe o Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-10-27

Kup książkę Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu

Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu - opinie o książce

Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2016-11-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Posiadam, Przeczytane,
Z sentymentem wspominam czasy, gdy rodzice czytali mi bajki na dobranoc. Nigdy nie zapomnę dnia, gdy zadebiutowałam jako czytelnik i na głos odczytałam mój ukochany wiersz autorstwa Marii Konopnickiej pt.: "Stefek Burczymucha". Dziś, gdy sama rzadko sięgam po wiersze dla dzieci, znalazłam powód, by choć na chwilę wrócić do wspaniałych lat mojego dzieciństwa. A wszystko dzięki najnowszej pozycji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. "Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu" to zbiór najsłynniejszych wierszy rodzimych poetów, który przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i tym nieco starszym czytelnikom. Kto z nas nie zna historii Pawła i Gawła, co "w jednym stali domu" i nie słyszał o panu Hilarym, który wszędzie szuka swoich okularów? Ci znani i lubiani przez Was bohaterowie, powracają w zbiorze Barbary Gawryluk w otoczeniu nieco mniej popularnych postaci. Dzięki "Chichotnikowi" poznacie m.in. Świnkę, która chwaliła swojego synka, i Bobry, które mówią: "Dzień Bobry", czy Kundla, który wyjechał w odwiedziny do rodziny. Bohaterowie wierszy bawią i uczą, a autorzy tych tekstów udowadniają nam, że literatura jest ponadczasowa i łączy pokolenia. Gdyby nie Barbara Gawryluk, która dołożyła starań, by w tym zbiorze ukazały się właśnie te wiersze dla dzieci, nie moglibyśmy dziś w zaledwie jednej książce z uśmiechem na ustach czytać o przygodach Zosi Samosi, Samochwały, Kłamczuchy, Grzesia kłamczucha, kanapowego Lenia, ogrodnika z Lądka, więźnia na skuterku, dwóch Jeży, Kornika i Mola, Kury, która wyjechała w góry, mojego bohatera lat dzieciństwa - Stefka Burczymuchy i wielu innych, zabawnych postaci, które od lat są dla kolejnych pokoleń dzieci, źródłem śmiechu i radości. Ten zbiór nie byłby jednak tak wyjątkowy, gdyby nie wkład Elżbiety Wasiuczyńskiej, która wykonała z papieru ilustracje do wszystkich wierszyków. Te wspaniałe, różnokolorowe obrazki od pierwszych chwil przyciągają naszą uwagę i stanowią nieodłączny element przedstawianych w wierszach treści. Takie papierowe dzieła sztuki, może i Was, Drodzy Rodzice, zachęcą do tego, by stworzyć ze swoimi pociechami własne ilustracje do ulubionych wierszy z tego zbioru. Nigdy wcześniej nie miałam w rękach tak wyjątkowej książki. "Chichotnik" niemal od pierwszej chwili podbił moje serce. Bogato ilustrowany zbiór wierszy dla dzieci to znakomity pomysł na prezent dla naszego malucha, do którego będzie mógł wracać nawet po osiągnięciu pełnoletniości. Książka sprawdzi się znakomicie jako pierwsza "czytanka", a formą i treścią zachwyci nawet najbardziej wymagających rodziców. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka, więc jeśli choć na chwilę chcecie wrócić do błogich lat wczesnej młodości, szczerze zachęcam Was do lektury "Chichotnika". Ot, dla kilku chwil śmiechu przy lekturze przygód naszych bohaterów z dzieciństwa.