Opis ksiązki
Kup Teraz

Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Kuan Yewa

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Data wydania: 2013-11-22
Kategoria: Polityka
ISBN: 978-83-63993-77-1
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę:czytam
Lee Kuan Yew to człowiek-instytucja w polityce międzynarodowej. Doradza prezydentom i premierom największych państw. Z mądrością, zdrowym rozsądkiem i elegancją pokazuje jak dziś można spojrzeć na zmieniający się układ globalnych zależności. Jak znaleźć swoje wyjątkowe miejsce w świecie politycznych interesów, kiedy się jest małym krajem w sąsiedztwie dużych i wpływowych? Lee Kuan Yew pisze o Singapurze, ale jego refleksje mają wymiar uniwersalny. Mecenasem pierwszego polskiego wydania książki jest Citi Handlowy.

„W ciągu minionego półwiecza miałem zaszczyt spotkać wielu światowych przywódców; od żadnego jednak nie nauczyłem się tyle, co od Lee Kuan Yewa, pierwszego premiera, a potem duchowego przywódcy Singapuru” – pisze legendarny Henry Kissinger we wstępie do książki „Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach wielkiego mistrza Lee Kuan Yewa”.

Z kolei Sławomir S. Sikora, prezes Citi Handlowy, w przedmowie do polskiego wydania analizuje wypowiedzi tego męża stanu pod kątem naszego kraju „Przekładając filozofię Lee Kuan Yewa na nasz rynek, nie sposób nie zgodzić się z poglądem, że dla rozwoju gospodarczego państwa ważne jest, aby zachęcać międzynarodowe firmy do inwestowania w Polsce. Warto również zauważyć, że wiele polskich przedsiębiorstw ma duży potencjał do tego, aby działać i podbijać zagraniczne rynki.”

Jak będzie wyglądał świat w nadchodzących dziesięcioleciach? Lee Kuan Yew mówi o tym w prosty i klarowny sposób. Gospodarka Chin może prześcignąć Stany Zjednoczone. Te będą się bronić ale nie znaczy to, że dojdzie do konfrontacji. Co z resztą świata? Powinna się uczyć od Amerykanów przedsiębiorczości oraz zorientowania na sukces. A co z Polską? Może, podobnie jak Singapur, stać się państwem-tygrysem, jeśli dobrze zrozumiemy lekcję Wielkiego Mistrza.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów