Chłopaki Anansiego

Bezczelnie śmiała i oryginalna nowa powieść, traktująca o mrocznym proroctwie, dysfunkcjonalnych rodzinach i tajemniczych podstępach (oraz o pewnej limonce).
Chłopaki Anansiego to najnowsze dzieło literackiego maga Neila Gaimana, ulubieńca popkultury. W Chłopakach Anansiego autor powraca do mitycznych krain, opisanych jakże błyskotliwie w bestsellerowych Amerykańskich bogach.
Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancy'ego (Anansiego), pajęczego boga, własnie w Amerykańskich bogach. Chłopaki Anansiego to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze.
Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę, przyczepiała się na dobre. Na przykład kiedy nazwał Grubego Charliego ,,Grubym Charliem". Nawet teraz, w dwadzieścia lat później, Gruby Charlie nie może uwolnić się od tego przydomku, krępującego prezentu od ojca - który tymczasem pada martwy podczas występu karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu życie.
Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec. I nagle życie Grubego Charliego staje się aż nazbyt interesujące. Bo widzicie, jego ojciec nie był takim zwykłym ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniającym porządek świata, tworzącym bogactwa z niczego i płatającym figle diabłu. Niektórzy twierdzili, że potrafił oszukać nawet Śmierć.

Informacje dodatkowe o Chłopaki Anansiego:

Chłopaki Anansiego - opinie o książce

Avatar użytkownika - Agaba
Agaba
Przeczytane:2015-06-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Fantastyka,
Jakże niezwykłym zwierzęciem jest rozgwiazda? Kiedy oderwą jej jedną nóżkę to ona odrasta. A czy gdy podzielimy na pół to odrośnie druga połowa? Gruby Charlie - główny bohater powieści jest synem Anansiego - boga pająka, do którego z niejednym innych bogów ma jakąś urazę. Charles Nancy - bo tak brzmi jego nazwisko jest okropnie przewidujący; nie ubi się wychylać, ma nudną pracę, której nie znosi i szefa, którego nienawidzi i się boi. Charlie boi się właściwie prawie wszystkiego. Ot, taki typ człowieka. Charlie ma narzeczoną Rosie która namawia go by narzeczony zaprosił ojca na ich ślub. Ale Gruby Charlie nie lubił swojego ojca. Uważał, że ten przynosi mu wstyd. Wiele osób to zna. Niejeden człowiek musiał się wstydzić za rodzica ale Gruby Charlie wstydził się bardzo często. I nagle okazało się, że ojciec Charliego umarł i nawet za sposób w jaki umarł jego ojciec Charlie się wstydzi. Po zasypaniu grobu ojca (bo Charlie na pogrzeb nie zdążył) na stypie dowiaduje się, że ojciec był bogiem i że on, Charlie ma brata. I to brata bliźniaka. Ale jak to możliwe, że nie pamięta? Musi pamiętać ale jednak nie wie o jego istnieniu. Co najdziwniejsze by go spotkać mus poprosić pająki... Gruby Charlie pewnego wieczoru po wypiciu całej butelki białego wina wyrzuca z domu małego pająka i na odchodnym mówi, by przekazał jego bratu, by ten go odwiedził. Sam nie wie po co i ile problemów dopiero się zacznie... W jego domu pojawia się Spider - brat. Jakim sposobem? - nie wiadomo. Jedno, co Charlie wie to to, że jego obecność sprawi wiele kłopotów. Choć nie wie, że aż tyle kłopotów... A są podobni do siebie jakby dwie rozgwiazdy, które niegdyś były złączone ale po rozdzieleniu zaczęły żyć własnym życiem. Może to prawda... Neil Gaiman jak zawsze popisał się swym kunsztem literackim. Powieść czyta się rozważając każde słowo. Jego postacie są tak żywe, że zamykając oczy widzę je oczami wyobraźni a także wydarzenia, w których biorą udział. Fantastyka miesza się z humorem i grozą i razem występujące w książce uzupełniają się dzięki czemu nie ma ani jednego słowa niepotrzebnego. To po prostu Gaiman. Taki ja zawsze. Nieprzewidywalny.
Avatar użytkownika - TangoAndWaltz
TangoAndWaltz
Przeczytane:2014-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Gaiman Neil,
Kwintesencja życia biurowo-wielkomiejskiego.
Powieść niebanalna i nader ciekawa. ,,Chłopaki Anansiego" taka właśnie jest - oryginalna i mocno intrygująca. Chociaż za piórem tego autora osobiście nie przepadam, to ten tytuł z miejsca przypadł mi do gustu. W tej powieści udowodnił, że potrafi pisać dobrze, z werwą i humorem. I ma naprawdę niezłe pomysły. Oby więcej podobnych historii. Polecam!
Uwielbiam sięgać po książki autora który nigdy nie rozczarowuje. Tak też i w tym wypadku było. Chociaż przyznaję że przez pierwsze parę stron szło mi dość opornie ale gdy się już wczułam nic nie mogło mnie powstrzymać ;) Polubiłam obu braci do tego stopnia że czuję lekkie rozczarowanie że to już koniec, chciałoby się więcej stron
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-08-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Książka zapowiadał się ciekawie, jednak nieco rozczarowała..nuda
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-23, Mam,
Bogowie podobali mi się oardzoj.. Jednak ta ksiazka takżę warta jest przeczytania.. JAk wszystko Pana G. ;)
Avatar użytkownika - pawel_okulewicz
Przeczytane:2016-03-27, Przeczytałam, Mam,
Drażliwe tematy
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Drażliwe tematy

Nowy zbiór opowiadań autora „Amerykańskich bogów” i "Nigdziebądź". Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje...

Księga Cmentarna
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Księga Cmentarna

Na aukcji internetowej w ebay.com za prawo do umieszczenia na nagrobku swojego imienia i nazwiska pewien internauta zapłacił 3 383 USD. Nagrobek zaś pojawia...