Ch³opcy #3 Zguba. Audiobook

Ocena: 4.95 (20 g³osów)
„Gdzie s± moi Ch³opcy?!”

Pos³uchajmy trzeciej, znakomitej ods³ony przewrotnej historii o Zagubionych Ch³opcach. Tym razem audiobook przyniesie jeszcze wiêcej emocji, szczególnie tym, którzy przepadaj± za urocz± Dzwoneczek. Dowiemy siê o wypadku, który j± spotka³ i o kilkumiesiêcznej ¶pi±czce, w której trwa³a dziewczyna. Po przebudzeniu oka¿e siê, ¿e jej ¿ycie wygl±da teraz zupe³nie inaczej. A mo¿e nigdy nie wygl±da³o tak, jak je pamiêta?

Niecna intryga, przebieg³e postaci i kolejne przygody bohaterów serii Jakuba Æwieka. Pomys³owo poprowadzona historia, w której nic nie jest do koñca pewne i oczywiste. Jaka oka¿e siê prawda? Gdzie podziali siê Zagubieni Ch³opcy, je¶li istniej±?

Nagranie „Ch³opcy. Tom 3. Zguba” to wspania³a zabawa. S³uchacze zaczn± siê zastanawiaæ, czy misterny, budowany przez autora w dwóch poprzednich czê¶ciach serii ¶wiat nie by³ tylko snem Dzwoneczka. A je¶li tak, to jaki udzia³ w tym ma Piotru¶ Pan i tajemniczy Cieñ? Audiobook, podobnie jak pozosta³e czê¶ci „Ch³opców”, ukaza³ siê w znakomitej, docenionej przez s³uchaczy interpretacji Jacka Rozenka.

Informacje dodatkowe o Ch³opcy #3 Zguba. Audiobook:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2014-11-19
ISBN: b.d.
Czas trwania: 7 h 30 min. min.
Czyta: Jacek Rozenek

wiêcej

Kup ksi±¿kê Ch³opcy #3 Zguba. Audiobook

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Ch³opcy #3 Zguba. Audiobook - opinie o ksi±¿ce

Seria "Ch³opcy" swojego czasu urzek³a mnie swoj± wyj±tkowo¶ci±, czarnym humorem, a przede wszystkim barwnymi postaciami. Dlatego z przyjemno¶ci± postanowi³am poznaæ dalsze losy Zagubionych Ch³opców. Ksi±¿ka rozpoczyna siê tym, ¿e Dzwoneczek ulega wypadkowi na motocyklu. Wró¿ka zapada w ¶pi±czkê, a rokowania nie s± najlepsze. Na szczê¶cie mama po kilku miesi±cach wybudza siê, jednak nic nie jest tak, jak powinno. Po pierwsze w szpitalnej sali nie ma przy ³ó¿ku jej ukochanych Ch³opców. Po drugie staje oko w oko z Lubym jej dotychczasowym wrogiem, który udaje jej partnera i zwraca siê do niej imieniem Matylda. Po trzecie, gdy wreszcie udaje jej siê stan±æ na nogi i spotyka swojego Milczka, to okazuje siê on byæ jej terapeut±. Ponadto jego imiê jest do¶æ wymowne, a okazuje siê, ¿e w tej nowej rzeczywisto¶ci mê¿czyzna ci±gle rozmawia. Dzwoneczek jest sko³owana i zagubiona tym, jak ¶wiat zmieni³ siê przez te pó³ roku, gdy ona spa³a. Pocz±tkowo ma wra¿enie, ¿e to jaki¶ chory ¿art, jednak im bardziej próbuje siê odnale¼æ w sytuacji, tym wiêksze ma wra¿enie, ¿e jej najwiêkszy wróg powróci³ i zastawi³ na ni± zasadzkê. Jak wiadomo nasza bohaterka jest prawdziw± twardzielk± i nie zamierza pozwoliæ, gdy kto¶ z ni± igra³, dlatego bierze sprawy w swoje rêce. Ju¿ sama ok³adka sugeruje, ¿e nie jest to typ fantastyki przeznaczony dla m³odszych czytelników. Mam wra¿enie, ¿e styl pisania autora jeszcze bardziej siê wyostrzy³ i czasem odnosi³am wra¿enie, ¿e wulgaryzmy na ka¿dym kroku nie dodaj± smaczku, a wrêcz przeszkadzaj±. Ja oczywi¶cie jako fanka Jakuba Æwieka ju¿ jestem do nich przyzwyczajona, jednak w tej czê¶ci by³o ich dla mnie troszkê za du¿o. Co do samej fabu³y to muszê przyznaæ, ¿e zosta³a bardzo ciekawie poprowadzona. Opowiadania zosta³y napisane z ró¿nych perspektyw, wiêc mamy wgl±d, jak mog³oby wygl±daæ ¿ycie naszych bohaterów. Jednak czasem czu³am siê lekko zdezorientowana, gdy¿ ta czê¶æ jest niezwykle tajemnicza i po prostu zosta³o w niej poruszone wiele ró¿nych w±tków. Mo¿e nie jest to najlepszy tom z tego cyklu, ale oczywi¶cie nie oby³o siê od elementu zaskoczenia i koñcowe rozdzia³y tak mnie wci±gnê³y, ¿e nie mog³am siê oderwaæ od lektury. Akcja pêdzi³a jak dawniej, a charaktery naszych postaci w ¿aden sposób nie uleg³y zmianie. Podsumowuj±c, "Zgubê" czyta³o mi siê ca³kiem przyjemnie, choæ wiadomo nie by³a ona bez skaz. Nie mogê siê doczekaæ, a¿ siêgnê po finalny tom, gdy¿ ten skoñczy³ siê w takim momencie, ¿e po prostu z¿era mnie ciekawo¶æ. Ogólnie polecam zapoznaæ siê z ksi±¿kami tego autora i kierujê to g³ównie do starszych czytelników, gdy¿ ci m³odsi mog± siê zraziæ wulgarnym jêzykiem.
Inna ni¿ dwie poprzednie czê¶ci - bardziej powa¿na, czasami refleksyjna... Ale i tak wspania³a. Jak i reszta twórczo¶ci Jakuba Æwieka.
Recenzja pochodzi z mojego bloga: http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/2016/02/chopcy-zguba-jakub-cwiek.html To ju¿ trzecia czê¶æ mojej ulubionej serii o Zagubionych Ch³opcach i Dzwoneczku. Z jednej strony cieszy mnie fakt, ¿e mog³am poznaæ ich dalsze losy, z drugiej jednak ¶wiadomo¶æ, ¿e zosta³a mi ju¿ ostatnia, czwarta czê¶æ, odbiera czê¶æ tego szczê¶cia... Dlatego tak przeci±gam czytanie, chocia¿ z przyjemno¶ci± poch³onê³abym wszystko jednego wieczoru. Bo jak ju¿ wspomina³am we wcze¶niejszych recenzjach Ch³opców, autor do¶æ wysoko postawi³ poprzeczkê i wbrew powszechnie znanej opinii o coraz to gorszych kontynuacjach, ka¿da kolejna czê¶æ boje na g³owê poprzedni±. Prawdopodobnie tak jest te¿ tym razem. Ile¿ to razy s³ysza³a wcze¶niej o dziewczynach prowokuj±cych mimowolnie a to ubiorem, a to gestem czy niepotrzebnie rzuconym s³owem. Niczym chodz±ce butelki seksualnej nitrogliceryny - nigdy nie wiesz, gdy pierdolnie i zmusi Bogu ducha winnego faceta, by zamieni³ siê w obrzydliwe, perwersyjne zwierzê. Dzwoneczek wybra³a siê w koñcu na zas³u¿one wakacje w Barcelonie. Odpoczê³a, zabawi³a siê na wszelkie mo¿liwe sposoby, ale nic nie mo¿e wiecznie trwaæ, wiêc siê pakuje i rozpoczyna powrotn± podró¿ do Polski. Niestety przez wypadek na motocyklu nie dotrze do domu na czas, a zapadnie w ¶pi±czkê, trwaj±c± pó³ roku. Budzi siê w polskim szpitalu, ale nic ju¿ nie jest takie jak dawniej. Zamiast Ch³opców widzi swojego wroga - Lubego, który podobno jest jej partnerem w interesach, a ona sama ma zupe³nie inne imiê, ¿ycie, historiê ni¿ zapamiêta³a. Co jest prawd±, a co k³amstwem? Kim tak na prawdê jest Luby? Co siê wokó³ niej dzieje? Te i wiele innych pytañ stoi przed Wró¿k±, która ju¿ sama nie jest pewna, czy ¿ycie, które zapamiêta³a nie jest przypadkiem fikcj±. Czyñ swoj± wolê, niech siê stanie prawem - jak mówi³a jedna z ksi±¿ek w bibliotece Haka. Ta czê¶æ jest zupe³nie odmienna, ca³kowicie ró¿ni siê od dwóch poprzednich nie tylko form±, fabu³±, ale i stylem. Nie do¶æ, ¿e w koñcu osobi¶cie poznajemy Piotrusia, o którym wcze¶niej niewiele wiedzieli¶my za spraw± jedynie wspomnieñ Ekipy z Nibylandii, to równie¿ poznajemy zupe³nie inne twarze g³ównych bohaterów, którzy za spraw± spisku nie s± ju¿ tymi samymi Ch³opcami. Mo¿na powiedzieæ, ¿e ta czê¶æ pokaza³a jak do tej pory najbardziej doros³± twarz ka¿dego z nich. I prawdopodobnie przez to ogarnê³a mnie nostalgia, wzmocniona dodatkowo my¶l± o zbli¿aj±cym siê koñcu serii. Po dzieciêcemu niewinny, a to najgorszy rodzaj niewinno¶ci. Jeste¶ taki, bo zwyczajnie nie rozumiesz, ¿e robisz co¶ z³ego. Mo¿esz byæ okrutny, zawistny, egoistyczny, ale dopóki nie wiesz, co to z³e, tak szczerze, g³êboko w sercu nie wiesz, nadal jeste¶ niewinny. Taki w³asnie jest Piotru¶ Pan. To najbardziej przera¿aj±co niewinna osoba w tym i wszystkich ¶wiatach. Nie tylko wy¿ej wymienione czynniki wp³ywaj± na odmienno¶æ tej czê¶ci. To w niej prze¿yjemy ogromny szok. Poznamy Piotrusia, Milczek w koñcu Przemówi, Ch³opcy siê rozstan± zupe³nie nie¶wiadomi istnienia pozosta³ych (mo¿e z wyj±tkiem nieroz³±cznych Bli¼niaków), Dzwoneczek przestanie wierzyæ w istnienie wró¿ek (a tym samym siebie), a jedyn± postaci±, która mo¿e ocaliæ ich wspomnienia, poprzednie ¿ycie jest nie kto inny jak Pan Proper. Kto¶ spyta: Jak niby zwyk³y kot ma znacz±co wp³yn±æ na przebieg akcji? No có¿.. Trzeba przeczytaæ t± ksi±¿kê! Prawdziwy zwyciêzca to ten, który wie, czym siê ró¿ni "ju¿" od "prawie". Dodatkowo dowiadujemy siê w koñcu kim tak na prawdê jest Luby, jaki by³ cel jego dotychczasowych dzia³añ i chocia¿ nadal mamy pojedyncze niejasno¶ci, to wiêkszo¶æ w koñcu zosta³a rozwiana. A najciekawsz± z nich wszystkich by³a prawdopodobnie kwestia dotycz±ca Syrenich £ez - podawanych jako krople zabieraj±ce wspomnienia, co¶ na kszta³t eliksiru zapomnienia. W koñcu Dzwoneczek rozwieje nasze w±tpliwo¶ci dotycz±ce ich genezy, a mo¿e nawet produkcji? Kto wie.. Marzenia (...) powinny byæ skrojone na miarê danej osoby. Gdy za bardzo zaczniesz wydziwiaæ, bêdzie ciê to drogo kosztowaæ, a ludzie wy¶miej±, a ty i tak nie bêdziesz szczê¶liwa. Nie pozostaje mi nic innego jak poleciæ nie tylko t± ksi±¿kê, ale równie¿ ca³± seriê ka¿demu mi³o¶nikowi fantasy. Mo¿e nie jest ona przesi±kniêta magi±, ale jej elementy s± wyeksponowane i na pewno stymuluj±ce wyobra¼niê. Nie ukrywam, ¿e nastawiona jest bardziej na czytelników m±skoosobowych, ale skoro mi siê spodoba³a, to nie powinno byæ problemów równie¿ z przedstawicielkami p³ci piêknej.
Avatar u¿ytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 3, Chcê przeczytaæ, 52 ksi±¿ki 2015,, Audiobook,
Niestety pod wzglêdem literackim nie jest znakomita, moim zdaniem schamia³a, dla wielu to w³a¶nie jest na + dla mnie nie bardzo. Wiêcej tu: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/202278/chlopcy-3-zguba/opinia/28375509
Zachêcam do zapoznania siê z moj± recenzj±, któr± znale¼æ mo¿na pod adresem: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=19945 Serdecznie zapraszam ^_^
Avatar u¿ytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:2015-01-30,

Kiedy¶ by³o wszystko proste, ka¿dy zna³ swoje miejsce, wiadomo kto by³ dobry, a kto z³y. ¦wiat dzieci jest nieskomplikowany, prosty, niewinny, ale czy na pewno? Mo¿e to jedynie iluzja w jak± chc± wierzyæ doro¶li? Czasem pragnienie wskrzeszenia tego ¶wiata staje siê ¿yciowym celem, lecz czy wartym urzeczywistnienia?

Nibylandia pozosta³a daleko w przesz³o¶ci, chocia¿ wci±¿ obecna  w ¿yciu Dzwoneczka i jej Ch³opców, nie ma do niej powrotu. Kto¶ s±dzi inaczej, lecz czy jest to jeszcze mo¿liwe? Dawna kraina gdzie wszystko siê zaczê³o ju¿ nie istnieje, tera¼niejszo¶æ to nie Piotru¶ Pan, lecz Mama. Jedynie ona umie ogarn±æ chaos jaki stwarzaj± Zagubieni Ch³opcy oraz daæ im prawdziwy dom. Ale czasem i ona potrzebuje uciec na wakacje, przecie¿ bez niej ¶wiat siê przecie¿ nie zawali. Jednak czasem chwile odprê¿enia i zapomnienia kosztuj± du¿o, nawet wiêcej ni¿ ktokolwiek sobie wyobra¿a³. Nagle zmienia siê wszystko, a to co wydawa³o siê jeszcze przed momentem realne staje siê senn± mar±. Czy to mo¿liwe, ¿e rzeczywisto¶æ jest ca³kowicie inna? Nigdy nie by³o Zagubionych Ch³opców, Nibylandii i przede wszystkim Mamy? Co siê wydarzy³o i dlaczego w³a¶nie teraz? Komu¶ bardzo zale¿y by nikt nie pamiêta³ tych, którzy jeszcze tak nie dawno byli cz³onkami jednej, wielkiej, rodziny.

Piotru¶ Pan i Cieñ uknuli mistern± i niezwykle brutaln± intrygê, w jakiej jedn± z g³ównych ról ma odegraæ Dzwoneczek. Ka¿dy krok jest przemy¶lany i dok³adnie zaplanowany tak by uderza³ w najs³absze ogniwo i ³ama³ jednocze¶nie to najsilniejsze. Czy uda siê sfinalizowaæ ten plan? Wydaje siê, i¿ wszystko zmierza ku ca³kowitej zag³adzie i zwyciêstwu Pana, a Dzwoneczek bêdzie ¶wiadkiem ca³kowitej klêski. Jednak czy bezradno¶æ pasuje do prawdziwej wró¿ki i do tego Mamy Ch³opców? Pod blond grzywk± kryje siê umys³ niedoceniany przez niektórych i ... bezwzglêdno¶æ jakiej Cieñ raczej nie spodziewa³ siê. W ¶wiecie Dzwoneczka nie ma rzeczy niemo¿liwych, gdy kto¶ wkroczy na teren uwa¿any przez ni± za w³asno¶æ to krew poleje siê wiele razy i to obficie ... Nawet Skrót siê nie umywa do tego, co czeka ka¿dego kto rzuci jej wyzwanie ...

Trzecia czê¶æ przygód Zagubionych Ch³opców to jazda bez trzymanki, w czasie której nie ma rzeczy niemo¿liwych. Od samego pocz±tku jest ostro i z ka¿d± stron± smak ten jest jeszcze bardziej doprawiany. Sielanki nie ma co szukaæ w tym tomie, wojna przecie¿ wymaga ofiar i pozostawia krwawe blizny na ¿o³nierzach, którzy w niej uczestnicz±, nawet gdy nie s± ¶wiadomi swej roli. Jakub Æwiek nie oszczêdza swych bohaterów, podobnie jak i czytelników, prowadzi ich drog± przypominaj±c± Skrót, gdzie obowi±zuje jedna zasada - brak jakichkolwiek zasad. W ka¿dej chwili mo¿e pojawiæ siê Cieñ z Piotrusiem Panem, ich wrogiem numerem jeden jest Dzwoneczek, do tej pory sprytniejsza i zawsze wychodz±ca ze swymi Ch³opcami zwyciêsko z zasadzek. Tym razem szczê¶cie chyba opu¶ci³o nibylandzk± rodzinê pachtworkow±, chocia¿ czy Mama bêdzie staæ bezczynnie gdy kto¶ burzy ¶wiat, jaki sama stworzy³a? "Ch³opcy. Zguba" to historia w jakiej z³o i marzenia przeplataj± siê, niewinno¶æ ma brutaln± twarz i nikt nie zawaha siê zabiæ by rodzina znowu po³±czy³a siê. Wieczny ch³opiec Piotru¶ Pan zadar³ z kobiet±, jaka zna go lepiej ni¿ jego w³asny Cieñ, w takiej rozgrywce zwyciêzca nie oszczêdzi przegranego ...

Dzika to rzecz i zadziorna, kapitalnie opowiedziana historia, pe³na dezynwoltury i chuligañskiej rado¶ci jak± daje niczym nie skrêpowana zabawa mitami i kliszami, za nic maj±ca sobie dobre wychowanie i pensjonarskie zahamowania. "Zguba" to trzecia z kolei czê¶æ, w której ¶ledzimy losy tytu³owych Ch³opców (Lost boys z Nibylandii) i Dzwoneczka, by³ej wró¿ki, obcenie..hmm, hersztyni gangu motocyklowego? Przyznajê, ¿e mimo i¿ zarys historii znany mi by³ z opisów i recenzji wcze¶niejszych ksi±¿ek Æwieka, to jednak wej¶cie w tê historiê, bêd±c± niew±tpliw± kontynuacj± wcze¶niejszych epizodów, nastrêcza³o nieco k³opotu, nie wszystko by³o jasne, niektóre postaci i ich zachowania wydawa³y siê mêtne, niektóre motywy zaskakuj±co niepasuj±ce do ca³o¶ci. nie znaczy to jednak, ¿e nie mo¿na bawiæ siê lektur± "Zguby" bez gruntownej znajomo¶ci czê¶ci poprzednich. Przeciwnie. Nie wspominam ju¿ o tym, jak bardzo wzmaga siê chêæ, by po skoñczeniu tego temu, siêgn±æ po resztê i czekaæ z utêsknieniem na kolejne, w przys³owiowym miêdzyczasie od¶wie¿aj±c sobie "Hooka" z nieod¿a³owanym Robinem Williamsem, któremu zreszt± dedykowany jest ten tom "Ch³opców"
Avatar u¿ytkownika - Raven
Raven
Przeczytane:2015-01-03,
Trzecia czê¶æ Ch³opców utrzymuje poziom dwóch poprzednich. Czyta siê j± bardzo dobrze, szybko i ca³y czas chcia³am wiêcej. Pomimo tego, ¿e w tym tomie to antagoni¶ci s± gór±, Dzwoneczek podejmuje walkê o swoich Ch³opców i robi to po swojemu. Z niecierpliwo¶ci± bêdê czekaæ na nastêpny tom.
Avatar u¿ytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-05-14, Ocena: 5, Przeczyta³em,

Doros³o¶æ mocno w nas uderzy³a w trzecim tomie Ch³opców. Minimalna, nudna wrêcz akcja. Sporo opisów szarego, nudnego, ponurego ¿ycia bohaterów. Jedynie pojawienie siê Piotrusia i jego nowej Wendy da³o nam jaki¶ podmuch akcji. Niestety, choæbym chcia³, nie jestem w stanie ich polubiæ. Ca³ym sercem za Ch³opcami. Na szczê¶cie Dzwoneczek wziê³a siê ju¿ do roboty i zaczê³a naprawiaæ ten ohydny ba³agan. Obudzi³em siê przed prac± i postanowi³em, ¿e na szybko dokoñczê tê jak¿e przepe³nion± doros³o¶ci± ksi±¿kê, ¿eby ju¿ po powrocie - mam nadziejê - cieszyæ siê jeszcze wiêksz± ilo¶ci± akcji i powrotem ulubionych Ch³opców!

Avatar u¿ytkownika - Fretka
Inne ksi±¿ki autora
Dreszcz
Jakub Æwiek0
Ok³adka ksi±zki - Dreszcz

Oto Dreszcz! Rock N' Roll is Not Dead! Keith Richards na osiedlu Tysi±clecia? Why not?! Rychu Zwierzchowski wiedzie ¿ywot paso¿yta-luzaka - sex drugs...

K³amca 4 Kill'em all. Audiobook
Jakub Æwiek0
Ok³adka ksi±zki - K³amca 4 Kill

Loki powraca! Tym razem z misj± ostateczn±. Pora na ostatni± misjê Lokiego. Tym razem bohater „K³amcy” przemierza ¶wiat, który trawi Apokalipsa...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa