Opis ksiązki
Kup Teraz

Ciapek

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2016-09-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788364426605
Liczba stron: 27
Dodał/a książkę:wrobel
Historia maleńkiego, bezbronnego pieska, Ciapka, którego chce się przytulić do serca. Zabrany od mamy, potem odtrącony przez dziewczynkę do której trafił, stał się prezentem pod choinką dla bardzo samolubnej osóbki. Jednak jego dobre serduszko zostało nagrodzone przyjacielem, jaki go ocalił przed zamarznięciem w Sylwestrową noc. Dostał też prawdziwe, odważne imię i zupełnie nowe życie, przepełnione miłością. Ta niezwykle emocjonalna i mądra opowieść może stać się przyczynkiem do rozmów z dzieckiem na temat losów zwierząt i umiejętności dokonywania wyborów. Drodzy Czytelnicy, Mali, Średni i Duzi! Zanim podejmiecie decyzję o wprowadzeniu do swojego domu czworonożnego przyjaciela, zastanówcie się, czy jesteście na to wystarczająco gotowi i czy macie ku temu warunki. Pies jest zwierzęciem bardzo wrażliwym i szybko się przywiązuje do wszystkich członków rodziny i tego samego oczekuje od Was.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wrobel plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Egzemplarz recenzencki,Mam,Ulubione,
Czy 26 stron książki może wywołać w czytelniku wszystkie emocje? Owszem, może. I choć głównie książeczka jest skierowana do najmłodszych czytelników, to z całą pewnością poleciłabym ją przeczytać każdemu bez względu na wiek. Zapytacie dlaczego? Otóż dlatego, aby inne psy nie spotkał taki sam los jak Ciapka.


"Ciapkowi było bardzo przykro. Znów poczuł się niepotrzebny, niekochany i przypadkowy, ale wierzył, że ta mała wpadka zostanie mu wybaczona i zaraz pójdzie na spacer ze swoją panią."

Głównym bohaterem książki jest Ciapek - piesek, który od początku był odtrącany i brakowało mu miłości. Kiedy trafił jako prezent do samolubnej dziewczynki po raz kolejny został odtrącony. Jaki los zgotowała mu ta dziewczynka? I czy uśmiechnęło się jeszcze szczęście do Ciapka? Koniecznie przeczytajcie, by się dowiedzieć.

Podczas czytania tej lektury niejednokrotnie się wzruszyłam, ale i też zdenerwowałam. Ludzie często nie świadomi odpowiedzialności za stworzenia takie jak psy, biorą je do domu, a później o nich zapominają. Myślą, że zwierzę to zabawka, którą można odstawić w kąt kiedy się znudzi. Niestety moi drodzy tak nie jest. Sama jestem szczęśliwą posiadaczką suczki bokserki, bez której dzisiaj nie wyobrażam sobie mojego życia. Wzięcie psa, wiąże się z pewnymi obowiązkami. Każde zwierzę czuje, kocha i samo pragnie być kochane. Psa trzeba wyprowadzać na spacery, poświęcać mu wystarczająco uwagi, trzeba zadbać, by miał co zjeść, a także znaleźć chwilę na zabawę z nim. Pamiętajcie zatem, by świadomie podejmować decyzje o przyjmowaniu pod swój dach stworzeń.

Ciapek to niezwykle ciepła i wzruszająca historia pieska, która otwiera nam oczy i uczy, że zawsze powinniśmy być odpowiedzialni za to co oswoiliśmy. Że powinniśmy mieć szacunek dla zwierząt. Oraz, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który nigdy nas nie zawiedzie, czego niestety nie możemy powiedzieć o każdym człowieku. To historia, która poruszy każde serduszko.

Gorąco polecam.
break
Okładka - Ciapek Ciapek
Wanda Szymanowska
Okładka - Ciapek Wojtek i jego pies Dżeki
Dorota Jolanta Szumilas
Okładka - Ciapek Droga do przebaczenia
Katarzyna Łochowska
Okładka - Ciapek Powiedz Ameryce
Roma Szwyngel
Okładka - Ciapek Wiązanka wierszyków dla dziewczynek i chłopczyków
Dorota Frątczak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów