Ciemna Strona Światła. Tunel Zagłady

Mia jest normalną nastolatką, która zamiast uważać na lekcji fizyki, woli rozmyślać o swojej szkolnej sympatii, Emilu z IIIc. Okazuje się jednak, że siły wyższe mają dla niej zupełnie inne plany. Zostaje wyznaczona przez moce natury do przywrócenia równowagi energetycznej świata. Wraz z innymi wybrańcami: Dantem, Jonalem, Zoją i Radmirem trafia do miejsca znajdującego się między wymiarami, w którym wszyscy oni uczą się władać mocami natury.

Drużyna żywiołów łączy swoje siły, by wyruszyć w niebezpieczną wyprawę na ratunek świata i obu jego wymiarów. Ostateczna walka ma się rozegrać u podnóża Kopuły, sferycznej przestrzeni, w której znajduje się Euteum - źródło wszechmocy. Wysłannicy muszą dostać się do jej wnętrza, by przywrócić równowagę energetyczną świata, a jedyna droga prowadzić będzie przez owiany złą sławą Tunel Zagłady, stanowiący ostateczną próbę i najtrudniejszy egzamin ich życia...

Jeśli uwielbiasz podróże do innych, alternatywnych światów, które zamieszkują niezwykłe stworzenia, ludy i plemiona, ale znudziły Ci się już elfy, trolle, smoki i wróżki, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Poznaj niezwykłe przygody zwykłych ludzi, którzy zostali wybrani przez moce przyrody, by ocalić źródło wszechistnienia przed ciemną energią i jej niszczycielską mocą.

Informacje dodatkowe o Ciemna Strona Światła. Tunel Zagłady:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2017-04-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7915-421-0

Kup książkę Ciemna Strona Światła. Tunel Zagłady

Ciemna Strona Światła. Tunel Zagłady - opinie o książce

[ UWAGA!!! Spojlery ]

Książka jest mocno średnia. Coś co mi bardzo przeszkadzało podczas czytania to to że autorka zapomniała co napisała. Napisała że Emil ma zielone oczy. Zaraz po tym  Mia myśli o jego NIEBIESKICH oczach. Mia mówi do Lilki że Kapsel do niej zarywa. Jakieś 20 stron później Kapsel się popisuje, a ona myśli ,, O matko, on do mnie zarywa. Dlaczego wcześniej tego nie zauwarzyłam". Halo!? Rozmiawiały o tym. Tak samo z fałszywym Radmirem. Cała ekipa stoi w wielkiej sali i Zoltan mówi że Dante w domu znalazł zdjęcie prawdziwego. Po tym jak go złapali Lilka się pyta Zoltana skąd to wie. A przecierz mówił że Dante w domu znalazł zdjęcie itd. Mógłbym jeszcze wymieniać, chociarz w tedy zajęłoby to za dużo. A więc bardzo mi to przeszkadzało i przez taki błąd książka dużo u mnie traci.

Ps: Jestem dyslektykiem. Za wszystkie błędy przepraszam :)

Co mogę powiedzieć. Już od samego początku ciężko mi się tę książkę czytało. Akcja w książce opiera się na motywie podróży, która niestety nie jest podróżą pełną emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Wizja ciemnej energii niszczącej wszystko co istnieje, w większości książki wydaje się nie robić wrażenia na wyrwanych z normalnego życia nastolatkach. Gdyby nie wątki miłosne postacie były by kukiełkami pozbawionymi psychologicznej strony. Często otrzymujemy opisy które wyjaśniają tyle co nic. Myślę że fabuła ma ogromny potencjał tyle że nie został on przez autorkę wykorzystany.