Cień nocy

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-01-11
Dodał/a książkę:adiego
Recenzja - Cień nocy

Największy debiut od czasu Zmierzchu! Tak zapowiadał powieść Andrei Cremer brytyjski wydawca. A wie, co mówi, bo sam wylansował sagę Stephenie Meyer. To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach. I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków. Cień Nocy jest o dziewczynie, która sama chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja. I jeszcze jedno… Cień Nocy jest piekielnie seksowny, choć nie ma w nim ani jednej sceny seksu. Nowa gorąca, mocna seria kipiąca walką, akcją i potężną zakazaną miłością, która ma przeciwstawić się przeznaczeniu. Jest seksowny, wywołuje dreszcz emocji i przerażenia. Cień Nocy ma więcej suspensu, niż trzeba było, żeby przykuć mnie na całą noc. Do końca nie mogłam ani przewidzieć, ani doczekać się zakończenia. Becca Fitzpatrick, autorka Szeptem. Cień Nocy to mroczny klejnot iskrzący miłością, pożądaniem, akcją, suspensem i grozą. Cynthia Leitich Smith, autorka Wiecznych wygnańców. Niezależna, silna, piękna srebrnowłosa i złotooka siedemnastolatka nocą przemienia się w Strażniczkę, groźną i dziką... Calla od zawsze znała swoje przeznaczenie, które wkrótce ma się wypełnić. W osiemnaste urodziny zwiąże się Renem, władczym i seksownym przywódcą innego klanu. Razem z nim będzie walczyć i rządzić. I strzec świętych miejsc dla Opiekunów - potężnych czarowników. Oni są panami życia i śmierci młodych Strażników. I okrutnie karzą za każdy sprzeciw. Ale Calla łamie prawo swoich mistrzów, ratując pięknego tajemniczego chłopca zaatakowanego przez niedźwiedzia. Wtedy w dziewczynie rodzi się bunt przeciwko przeznaczeniu, tradycji i nakazom świata, w którym żyje. Rozdarta między obowiązkiem i posłuszeństwem a uczuciem - musi wybierać. Wybierając miłość, może stracić wszystko, nawet własne życie. Czy zakazana miłość warta jest ostatecznego poświęcenia? Andrea Cremer miała dzieciństwo pobudzające wyobraźnię. Puszczała wodze fantazji, wędrując po lasach i wśród jezior malowniczego północnego Wisconsin. Pilnie uczyła się, aż zabrakło szkół, do których mogłaby chodzić. Skończyła więc edukację jako doktor historii, specjalizująca się w historii nowożytnej. Ale zawsze fascynowały ją czary i walka. Obecnie mieszka z mężem (oraz mopsem, border collie i papugą) w Minnesocie i wykłada w college’u. Jako fanka Christine Feehan uwielbia romanse paranormalne. W swoim debiutanckim Cieniu Nocy wykreowała niezwykle ciekawy i bogaty świat klanów i zależności, i powołała do życia oryginalnych skomplikowanych bohaterów. Wypełniona akcją i suspensem powieść rozpoczyna serię, do której prawa kupili wydawcy po burzliwych aukcjach w 20 krajach. Cień Nocy został ogłoszony na portalach czytelniczych w USA najlepsza książka młodzieżową 2010. Dewizą autorki jest „mniej znaczy więcej”. Potrafi stworzyć najwyższe napięcie erotyczne samym spojrzeniem, gestem, delikatnym muśnięciem warg. Dlatego jej opowieść - zmysłowa, a nie dosłowna - mistrzowsko balansuje na cienkiej granicy pomiędzy namiętnością a seksem.

Recenzja
MoNiuRka Linia koment
Przeczytane:2011-04-02, Na półkach: Przeczytałem,

„Cień nocy” Andrei Cremer podobno został okrzyknięty mianem „największego debiutu od czasu Zmierzchu”, ale czy na nie zasłużył? Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu. ja uważam, że jest to kolejna ckliwa opowieść o zagubionych nastolatkach w świecie, w którym nadprzyrodzone istoty żyją wśród śmiertelników.

Historia z początku zaczyna się niepozornie. Dziewczyna w postaci wilka na coniedzielnym patrolu w lesie z niewiadomych przyczyn ratuje życie śmiertelnikowi, łamiąc tym samym obowiązujące ją zasady

klara203 Linia koment
Przeczytane:2011-05-16, Na półkach: Przeczytałem,

Książki Andrei Cremer mogą wciągnąć czytelnika bez reszty. Nie dziwota więc raczej, że "Cień Nocy" szybko stał się hitem. To bowiem niesamowita opowieść o miłości, a zarazem o łamaniu zasad, za które grozi sroga kara.

Podczas lektury można odnieść wrażenie, jakby w powieści splatały się historie kilku popularnych autorów, z których Cremer bez wątpienia czerpie. Powieściowe klany przywodzą na myśl powieść "Przyrzeczeni” Beth Fantaskey, przypomina się również "Nieziemska” Cynthii Hand i wiele opowieści innych autorów

JustBooks17 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Posiadam :D,
"Cień Nocy" czyta się z przyjemnością. Nie ma tutaj miejsca na nudę.
Spokojniejsze chwile pojawiają się po to, aby po chwili na nowo wróciło napięcie.
Znajdziemy w tej książce momenty, które nagrodzimy śmiechem, a także takie, które zasługują na nasze wzruszenie. Nie brak także chwil przepełnionych pożądaniem, namiętnością, choć nie pojawia się tutaj ani jedna scena seksu.
Nie jest to zwykły romans paranormalny, ani kolejny cykl wilkołaków rodem z sagi ,,Zmierzch". Jest to książka, której bohaterka:

,,chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja".

Książkę czyta się naprawdę szybko - ja przeczytałam ją w 2 dni. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji i z całą pewnością polecam ją Wam! :)
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,Przeczytane,
"Cień nocy" to naprawdę wciągająca, zaskakująca i zabawna książka. Dużo akcji i wiele zdumiewających wydarzeń. Do ostatniej strony nie miałam pojęcia co jeszcze może się wydarzyć. Zgodnie z opisem na okładce w książce częste są chwile w których robi się naprawdę "gorąco". Jednak wszystko utrzymane jest w granicach dobrego smaku. Autorka wykreowała ciekawe społeczeństwo, pełne zawiłych zależności między Strażnikami i Opiekunami. Bohaterowie nie pozostają dla czytelnika obojętni, niektórych nienawidzimy, niektórych kochamy. Wszystko ładnie się ze sobą splata i nie pozwala się oderwać nawet na chwilę. Naprawdę polecam
mangaanime plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-08, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 26 książek 2013 rok,
Jak to było w opisie książki na tylnej stronie ,, cień nocy to bardzo seksowna książka lecz nie zawiera ani jednej sceny seksu'
Call zna swoje przeznaczenie, musi poślubić rena by złączyć dwa klany cień nocy i kara nocy. Pewnego dnia łamje zkazy opiekunów i ratuje chłopaka o imieniu shen w górach na którego napadł niedżwiedż. Okazuje się że shen uczestniczy do jej szkoły.
Uwielbjam tą książkę mogła bym ją przeczytać jeszcze kilka razy. Niewidzę w niej żadnych minusów, jest super napisana.
Przeczytałam odrazu następną część i czekam i czekam no i niemogę się doczekać na nową część
Duper książka naprawdę polecam
Książka jest o zakazanej miłości odkrytej prawdzie bólach i poświęceniach.
spodoba się i młodzieży i dorosłym
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Byłam sceptycznie nastawiona, bo tych wilkołaków teraz wszędzie pełno, a ja jakąś wielką fanką nie jestem.

Trochę o fabule:
Pewnego dnia Calla ratuje nieznajomego chłopaka i łamie tym samym zasady rządzące jej światem. Dziewczyna jest córką alfy klanu Cienia Nocy. Została obiecana synowi alfy drugiego klanu - Kary Nocy. Ich związek będzie początkiem nowego klanu.

Podczas czytania trochę się w tym wszystkim gubiłam. Początkowo nie wiedziałam o co w tm wszystkim chodzi, kto jest kim i jakie ma funkcje. Później jednak czytało mi się już znacznie lepiej.

Trójkąt miłosny jest oczywiście obecny. Nie zaskakuje niczym nowym, schematyczny, taki jak w wielu innych książkach. Jednym słowem "nic nowego". Bardziej polubiłam Shay'a aniżeli Rena.

Książkę czytało się szybko i przyjemnie, ale mimo to nie mam ochoty na kolejne części. Chociaż może kiedyś się skuszę, jak nie będę miała pomysłu co czytać.
angela1914 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Naprawdę świetna książka! Jest ciekawa i szybko wciąga :)
klara203 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
AnnaJo plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zdecydowanie należy do najlepszych książek wydanych ostatnio.
Genialna akcja :)
MoNiuRka plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
AleksandraEwa plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Amber zawsze wydaje najlepsze paranomal romance;) Czytam na e-booku, naprawdę dobre:)
Chazzurizu plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Opis książki mnie nie zachęcił lecz gdy przeczytałam pierwszy rozdział nie mogłam sie od niej oderwać. Jak najbardziej polecam ;)
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,