Cień nocy

Tom 1 cyklu Cień nocy

Czy zakazana miłość warta jest ostatecznego poświęcenia?

Informacje dodatkowe o Cień nocy:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-01-11
Tytuł oryginału: Nightshade
Tłumaczenie: Agnieszka Kabala

Kup książkę Cień nocy

Cień nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - JustBooks17
JustBooks17
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam :D,
"Cień Nocy" czyta się z przyjemnością. Nie ma tutaj miejsca na nudę. Spokojniejsze chwile pojawiają się po to, aby po chwili na nowo wróciło napięcie. Znajdziemy w tej książce momenty, które nagrodzimy śmiechem, a także takie, które zasługują na nasze wzruszenie. Nie brak także chwil przepełnionych pożądaniem, namiętnością, choć nie pojawia się tutaj ani jedna scena seksu. Nie jest to zwykły romans paranormalny, ani kolejny cykl wilkołaków rodem z sagi ,,Zmierzch". Jest to książka, której bohaterka: ,,chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja". Książkę czyta się naprawdę szybko - ja przeczytałam ją w 2 dni. Jestem bardzo zadowolona z tej pozycji i z całą pewnością polecam ją Wam! :)
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam, Przeczytane,
"Cień nocy" to naprawdę wciągająca, zaskakująca i zabawna książka. Dużo akcji i wiele zdumiewających wydarzeń. Do ostatniej strony nie miałam pojęcia co jeszcze może się wydarzyć. Zgodnie z opisem na okładce w książce częste są chwile w których robi się naprawdę "gorąco". Jednak wszystko utrzymane jest w granicach dobrego smaku. Autorka wykreowała ciekawe społeczeństwo, pełne zawiłych zależności między Strażnikami i Opiekunami. Bohaterowie nie pozostają dla czytelnika obojętni, niektórych nienawidzimy, niektórych kochamy. Wszystko ładnie się ze sobą splata i nie pozwala się oderwać nawet na chwilę. Naprawdę polecam
Jak to było w opisie książki na tylnej stronie ,, cień nocy to bardzo seksowna książka lecz nie zawiera ani jednej sceny seksu' Call zna swoje przeznaczenie, musi poślubić rena by złączyć dwa klany cień nocy i kara nocy. Pewnego dnia łamje zkazy opiekunów i ratuje chłopaka o imieniu shen w górach na którego napadł niedżwiedż. Okazuje się że shen uczestniczy do jej szkoły. Uwielbjam tą książkę mogła bym ją przeczytać jeszcze kilka razy. Niewidzę w niej żadnych minusów, jest super napisana. Przeczytałam odrazu następną część i czekam i czekam no i niemogę się doczekać na nową część Duper książka naprawdę polecam Książka jest o zakazanej miłości odkrytej prawdzie bólach i poświęceniach. spodoba się i młodzieży i dorosłym
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013, Wyzwanie - fantastyka,
Byłam sceptycznie nastawiona, bo tych wilkołaków teraz wszędzie pełno, a ja jakąś wielką fanką nie jestem. Trochę o fabule: Pewnego dnia Calla ratuje nieznajomego chłopaka i łamie tym samym zasady rządzące jej światem. Dziewczyna jest córką alfy klanu Cienia Nocy. Została obiecana synowi alfy drugiego klanu - Kary Nocy. Ich związek będzie początkiem nowego klanu. Podczas czytania trochę się w tym wszystkim gubiłam. Początkowo nie wiedziałam o co w tm wszystkim chodzi, kto jest kim i jakie ma funkcje. Później jednak czytało mi się już znacznie lepiej. Trójkąt miłosny jest oczywiście obecny. Nie zaskakuje niczym nowym, schematyczny, taki jak w wielu innych książkach. Jednym słowem "nic nowego". Bardziej polubiłam Shay'a aniżeli Rena. Książkę czytało się szybko i przyjemnie, ale mimo to nie mam ochoty na kolejne części. Chociaż może kiedyś się skuszę, jak nie będę miała pomysłu co czytać.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-06-11,
Naprawdę świetna książka! Jest ciekawa i szybko wciąga :)
Zdecydowanie należy do najlepszych książek wydanych ostatnio. Genialna akcja :)
Amber zawsze wydaje najlepsze paranomal romance;) Czytam na e-booku, naprawdę dobre:)
Avatar użytkownika - Chazzurizu
Chazzurizu
Przeczytane:2011-02-03,
Opis książki mnie nie zachęcił lecz gdy przeczytałam pierwszy rozdział nie mogłam sie od niej oderwać. Jak najbardziej polecam ;)
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książkę pt. ,,Cień Nocy'' chciałam przeczytać od dawna, ze względu na dobre recenzje, które zyskała. Szukałam książki, której bohaterowie nie są banalni i historii, która zadziwiłaby mnie i jednocześnie na długo została w moich wspomnieniach. Potrzebowałam czegoś, co zadziwiłoby mnie i zaskoczyło. To wszystko znalazłam w tej książce, która została napisana przez Andrea'e Cremer i wydana przez moje ulubione Wydawnictwo AMBER w 2011r. ,, Cień Nocy'' otwiera serię o dziewczynie, która sama chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja. To nie kolejna zwyczajna książka o wilkołakach. I nie kolejna opowieść o miłości nastolatków. Cień Nocy jest o dziewczynie, która sama chce decydować o swoim życiu, chce mieć wolny wybór w miłości i poszukuje prawdy, żeby odnaleźć swoje prawdziwe ja. I jeszcze jedno... Cień Nocy jest piekielnie seksowny, choć nie ma w nim ani jednej sceny seksu. Nowa gorąca, mocna seria kipiąca walką, akcją i potężną zakazaną miłością, która ma przeciwstawić się przeznaczeniu. Jest seksowny, wywołuje dreszcz emocji i przerażenia. Cień Nocy ma więcej suspensu, niż trzeba było, żeby przykuć mnie na całą noc. Do końca nie mogłam ani przewidzieć, ani doczekać się zakończenia. Becca Fitzpatrick, autorka Szeptem. Cień Nocy to mroczny klejnot iskrzący miłością, pożądaniem, akcją, suspensem i grozą. Cynthia Leitich Smith, autorka Wiecznych wygnańców. Niezależna, silna, piękna srebrnowłosa i złotooka siedemnastolatka nocą przemienia się w Strażniczkę, groźną i dziką... Calla od zawsze znała swoje przeznaczenie, które wkrótce ma się wypełnić. W osiemnaste urodziny zwiąże się Renem, władczym i seksownym przywódcą innego klanu. Razem z nim będzie walczyć i rządzić. I strzec świętych miejsc dla Opiekunów - potężnych czarowników. Oni są panami życia i śmierci młodych Strażników. I okrutnie karzą za każdy sprzeciw. Ale Calla łamie prawo swoich mistrzów, ratując pięknego tajemniczego chłopca zaatakowanego przez niedźwiedzia. Wtedy w dziewczynie rodzi się bunt przeciwko przeznaczeniu, tradycji i nakazom świata, w którym żyje. Rozdarta między obowiązkiem i posłuszeństwem a uczuciem - musi wybierać. Wybierając miłość, może stracić wszystko, nawet własne życie. Czy zakazana miłość warta jest ostatecznego poświęcenia? Opis jest zachęcający i doskonale buduje atmosferę przed przeczytaniem książki. Szybka, wartka akcja, która stwarza wspaniały klimat powieści. Nie ma w niej czekania i przynudzania. Wszystko dzieje się szybko, ale spokojnie nie można się w niej pogubić. Można powiedzieć, że autorka stworzyła coś, co w naszych czasach, a szczególnie w fantastyce nie dzieje się często. Sama okładka jest wciągająca i hipnotyzująca. Przedstawia ona srebrzystowłosą dziewczyny o oczach, których barwa jest przybliżona do bursztynu i złota. Widać, że kobieta wie czego pragnie od życia i nie boi się konsekwencji, które mogą wyniknąć z jej czynów. Poza tym jej twarz przyozdabiają białe lilie. Fioletowe refleksy, które przyozdabiają okładkę są romantyczne, ale również groźne. Wszystko to stwarza, że ta ,,Cień Nocy'' zyskuje tajemniczości, ale również pokazuje, że nie jest przykładową książką dla nastolatków. Bohaterowie zawładnęli moim sercem. Calla, samica alfa, która nie boi się ryzyka, ale czasami gubi się w uczuciach, jest jedną z głównych postaci. Jak reszta jest dobrze wykreowana przez autorkę. Strażniczka, która zawsze przestrzegała zasad, ale gdy spotyka miłość swojego życia, postanawia zaryzykować swoje życie, by spędzić z nią trochę czasu. Shay, chłopak o złocistobrązowych włosach, którego ratuje nasza bohaterka, również nie różni się od reszty niebezpiecznych, zwalających nóg bohaterów. Większość ludzi bałaby się ryzyka, które wiąże się z poznanie alfy, ale nie on. Shay postanawia zagłębić się w historię Calli i pomóc jej odzyskać wolność. Muszę powiedzieć, że obrót spraw związanych z Shay'em jest czymś, czego nikt by się nie spodziewał, bo kto by wiedział, że ludzki chłopak jest tak ważny w bitwie pomiędzy Opiekunami a Poszukiwaczami. Następną postacią jest Ren. Niebezpiecznie seksowny, pewny siebie alfa, który w czasie święta Samhain stworzy razem z Callą nowy klan i zapoczątkuje unię, na którą czekali wszyscy Opiekunowie. Ren jest przystojny i wie, że zawsze dostanie od życia to czego pragnie. Nie dziwie się, że jest złym wilkiem, wychowywany przez ojca, który można powiedzieć jest tyranem, nie jest taki jak on. Można powiedzieć, że ma charakter matki, która została zabita 31 października przez Poszukiwaczy. Ale czy na pewno? Ren traktuje kobiety i swój klan dobrze, jest dobrym przywódcą. Najbardziej boli go, że nie może trzymać Efrona, opiekuna ich klanu, z dala od Cosette i Sabiny. Właśnie teraz zaczynam opisywać postacie drugoplanowe, ale musicie wiedzieć, że ich historię tworzą mocny element w książce. Zła, wredna Sabina, która wydaje się być największą s*** na świecie, tak naprawdę stara się jak tylko może chronić młodszą Cosette przed Efronem. Próbuje trzymać go z dala od młodej Strażniczki, przez co bardzo cierpi. Przez to zyskuje duży szacunek z mojej strony, bo kto by zdobył się na coś takiego. Cosette jest najmłodszą z klanu Kary Nocy. Zamknięta w sobie nastolatka, która bardzo boi się Efrona i widzi wzór w Sabinie, która by chronić Cos spełnia erotyczne zachcianki swojego Opiekuna. Dax jest betą Ren'a. Muskularny, groźny i niebezpieczny wilkołak budzi strach u innych, ale słucha Ren'a i nigdy mu się nie przeciwstawia. Nev jest artystyczną duszą w Karze Nocy. Spokojny, mało gadatliwy wilkołak jest homoseksualistą i ukrywał swój związek z Mason'em, który pochodzi z wrogiego, chociaż teraz przyjaznego klanu Cienia Nocy. Mas jest przeciwieństwem Nev'a. Gdatliwy, pewny siebie i zabawny chłopak, który boi się swojego nowego Opiekuna Logana, który jest synem Efrona, chyba wiadomo dlaczego. Tak, Logan jest gejem. Ale Mas póki co ma asa w rękawie i nie boi się go pokazać Loganowi, dzięki temu ma spokój. Fey to wredna, zimna wilczyca, która jest w związku z Dax'em. Może wydawać się złą postacią, ale na pewno można dostrzec w niej dobrą stronę. Brynn jest betą Calli i dziewczyną jej brata. Dziewczyna dała się poznać z przyjacielskiej strony. Wyluzowana, miła, ale silna przeciwniczka, która kocha modę jest najlepszą przyjaciółką Lilli. Dla niewtajemniczony '' Calli oznacza Lillię''. Ansel to postać, która zaraziła mnie swoim optymizmem. Wierny, młody chłopak, który zrobi wszystko by osoby, które kocha były szczęśliwe zdobył moje serce. Może czasami dużo gada, ale jest bardzo optymistyczną postacią. Są również inni bohaterowie, ale nie sądzę by było warto ich opisać ;) Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że ,,Cień Nocy'' zdobył moje serce. Zupełnie mnie zaskoczył. Oczywiście w pozytywny sposób, było w nim coś czego nie znalazłam w innych książkach z gatunku Fantasy. Ciekawy, interesujący świat, który zachęcił mnie do przeczytania następnej części ,,Blasku Nocy''. Jestem pewna, że przeczytam drugą część tej wspaniałej serii w najbliższym czasie. Polecam tę książkę wszystkim fanom opowieści o wilkołakach, czarownicach i innych postaciach, które maja w sobie choć trochę magii, ale nie tylko. Osoby lubiące książki, które porywają swoim światem na pewno z chęcią przeczytają ''Cień Nocy''. To seria, którą po prosu trzeba przeczytać.
Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48