Okładka książki - Cień wiatru. Przewodnik po Barcelonie

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Z tym przewodnikiem możesz odnaleźć kluczowe miejsca z Cienia wiatru: przejść się tymi samymi uliczkami, gdzie Fumero przetrzepał Ferminowi skórę, gdzie Daniela zaczepił człowiek w skórzanej masce, możesz trafić na skwerek, gdzie Nuria czytywała książki. Znajdziesz tu zarówno Barcelonę znana z nastrojowych fotografii Francesca Catala-Roca, jak i dzisiejsze nowoczesne miasto. Bohaterowie powieści maja Barcelonę w sercach. Któż nie pamięta labiryntu Cmentarza Zapomnianych Książek, przytułku Santa Lucfa czy też arkad uniwersytetu, w których potajemnie spotkali się Bea i Daniel? Wędrując z autorami przewodnika po Barcelonie, Carlos Ruiz Zafón opowiada, co znaczą dla niego niektóre opisane w książce miejsca, dlaczego właśnie tam dzieje się akcja powieści, zdradza w sekrecie, co figuruje na jego "liście ulubionych zakątków miasta". W przewodniku zamieszczono ponadto informacje praktyczne, niezbędne każdemu turyście zwiedzającemu stolicę Katalonii.

Avatar użytkownika - claracorelli
claracorelli
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Genialny przewodnik po Barcelonie i Cieniu Wiatru. Dużo można się dowiedzieć o samym autorze.
Cień wiatru. Przewodnik po Barcelonie
Sabine Burger, Nelleke Geel, Alexander Schwarz0