Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku

Cisza, która uzdrawia duszę

Uważność jest praktyką, która wycisza panujący w nas zgiełk. Gdy nam jej brakuje, wiele rzeczy może nas odciągać od nas samych.

Thich Nhat Hanh

Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku to ostatnia książka Thich Nhat Hanha. To pochwała uważności, skupienia na chwili obecnej, bez której łatwo stracić poczucie sensu w rzeczywistości pełnej chaosu.

Autor zaprasza nas do uwolnienia się od zgiełku zewnętrznego świata. Proponuje, by odnaleźć spokój w samym sobie i dostrzec, co oferuje niepowtarzalna, bieżąca chwila. Przekonuje, że drogą do wewnętrznej wolności jest uważność w życiu codziennym.

Wewnętrzna cisza pozwala usłyszeć głos własnego serca, by móc odważnie podążyć za swoimi najgłębszymi pragnieniami. Książka przypomina nam, że każda chwila jest cenna i warto przeżywać ją świadomie.

Informacje dodatkowe o Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2016-10-26
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku

Cisza. Siła spokoju w świecie pełnym zgiełku - opinie o książce

Książka, która uspokaja, wycisza i uczy...

W czasach, kiedy każdy z nas jest przebodźcowany, gdzie na każdym kroku coś nas rozprasza, próbuje skupić naszą uwagę, powinniśmy nauczyć się wyciszać i uspokajać. Jak to jednak zrobić, kiedy telefon wysyła powiadomienia, sąsiadka ubija kotlety, a na ulicy trąbią samochody?

Tego stara się nas nauczyć Thích Nh?t H?nh, buddyjski mnich. Autor nie mówi tu jedynie o dźwiękach, czy rozpraszaczach, które docierają do nas z zewnątrz. Skupia się również na wyciszeniu nas samych i zapanowaniu nad chaosem, który rozrywa nas od środka.

W książce skupiamy się na uważności i mindfulness, jednak momentami dla mnie nie wszystkie kwestie były łatwe do zrozumienia. Moim zdaniem takie wyciszanie się może być świetnym dodatkiem do naszego życia w chaosie, jednak nie poradzi sobie ze wszystkimi problemami. Nie jest to również sposób ,,na każdego", ale może warto się przekonać jak na Was zadziała takie panowanie nad ciszą?

Bardzo ciekawa lektura, muszę przyznać, że moja pierwsza książka w takim stylu. Chętnie sięgnę po coś podobnego.

"WIększość ludzi w dzisiejszych czasach, jak się wydaje, nie potrafi żyć bez ścieżki dźwiękowej"

Szukałem ciszy czytając, jednak jej nie zaznałem. jest tu wiele spraw wartych przemyślenia, ale za dużo obcej mi duchowości. Autor krzyczy o ciszy, choć sugeruje, że szepce.

Avatar użytkownika - grzeniuJee
grzeniuJee
Przeczytane:2017-02-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
Słońce moim sercem. Od uważności do kontemplacyjnego wyglądu
Thich Nhat Hanh0
Okładka ksiązki - Słońce moim sercem. Od uważności do kontemplacyjnego wyglądu

Przewodnik po praktyce medytacyjnej zen i filozofii buddyzmu, napisany prostym językiem, zarazem z wielką pasją. Autor udowadnia, że medytacja to sposób...

Serce Buddy
Thich Nhat Hanh0
Okładka ksiązki - Serce Buddy

Jak przekształcić cierpienie w spokój ducha, radość i wolność: Cztery Szlachetne Prawdy, Szlachetna Ośmiostopniowa Ścieżka oraz inne podstawowe...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;