Cisza w sieci

Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-7361-659-4
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Cisza w sieci
Praktyczne spojrzenie na zagadnienia bezpieczeństwa w sieci Poznaj zasady działania protokołów sieciowych Naucz się rozpoznawać zagrożenia Zastosuj techniki obronne W Internecie zdrowy rozsądek i zasady moralne, które obowiązują w rzeczywistym świecie, tracą rację bytu. Z racji coraz głośniejszych i coraz częstszych kradzieży danych i włamań do komputerów rozsądek zostaje zastąpiony paranoją i obawą, a komputerowi przestępcy rzadko miewają wyrzuty sumienia. Bezpieczeństwa w sieci nie zapewnimy sobie, nie popełniając błędów czy też postępując w określony sposób. Prawie z każdym procesem informacyjnym wiążą się zagadnienia bezpieczeństwa, które należy zrozumieć. "Cisza w sieci. Praktyczny przewodnik po pasywnym rozpoznaniu i atakach pośrednich" to bardzo nietypowa książka poświęcona technikom ochrony danych. Autor przedstawia w niej zupełnie inne spojrzenie na bezpieczeństwo. Pokazuje niezwykłe i niecodzienne zagadnienia ochrony danych, które nie mieszczą się w ramach tradycyjnego modelu haker - ofiara. Z tej książki dowiesz się o rzeczach, których istnienia nawet nie podejrzewałeś, na przykład o tym, że generator liczb losowych może ujawniać naciskane przez Ciebie klawisze, a postronny obserwator może zidentyfikować Twój system operacyjny, wyłącznie analizując pakiety sieciowe. Nauczysz się rozpoznawać takie zagrożenia i przeciwdziałać im. Bezpieczeństwo generatorów liczb losowych Ataki na sieci przełączane Działanie protokołu IP Pasywna identyfikacja systemów na podstawie pakietów IP i jej zapobieganie Właściwe stosowanie firewalli Techniki skanowania portów Identyfikacja użytkowników systemów Spójrz na budowę sieci i pracę z komputerem z zupełnie nowej perspektywy.
Recenzja
nektrus Linia koment
Na półkach:

„Cisza w sieci” to książka napisana przez Michała Zalewskiego, człowieka, dla którego bezpieczeństwo komputerowe nie jest nauką tylko pasją. Autor od połowy lat 90. jest wybitnym i skutecznym poszukiwaczem błędów w oprogramowaniu, stworzył kilka popularnych narzędzi związanych z bezpieczeństwem. Dzięki jego doświadczeniu książka nie jest jedynie przedstawieniem suchej teorii, jak zdarza się coraz częściej w podobnych publikacjach, a stała się próbą przekazania ciekawych dla czytelnika zagadnień w niebanalny sposób

everyman plusminus Linia koment
Uwielbiam zestawienie tego, o czym traktuje recenzja i tego, o czym są komentarze. :D
Dawno się tak nie ubawiłem. :P

Recenzja: "Cisza w sieci” (...) prezentuje sprawy związane z elektroniką i wstępną analizą sygnałów z urządzeń, które mają posłużyć do ulepszenia generatorów liczb, czy do odczytywania tekstu, jaki użytkownik pisze na klawiaturze.(...)"

Komentarz: "Dzięki dość szalonej głównej bohaterce, nie wieje nudą. Z jednej strony pikantny romans, z drugiej trzymajaca w napięciu afera surogatek."

:D :D :D