OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Cisza w sieci

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2005
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-7361-659-4
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Cisza w sieci
Praktyczne spojrzenie na zagadnienia bezpieczeństwa w sieci Poznaj zasady działania protokołów sieciowych Naucz się rozpoznawać zagrożenia Zastosuj techniki obronne W Internecie zdrowy rozsądek i zasady moralne, które obowiązują w rzeczywistym świecie, tracą rację bytu. Z racji coraz głośniejszych i coraz częstszych kradzieży danych i włamań do komputerów rozsądek zostaje zastąpiony paranoją i obawą, a komputerowi przestępcy rzadko miewają wyrzuty sumienia. Bezpieczeństwa w sieci nie zapewnimy sobie, nie popełniając błędów czy też postępując w określony sposób. Prawie z każdym procesem informacyjnym wiążą się zagadnienia bezpieczeństwa, które należy zrozumieć. "Cisza w sieci. Praktyczny przewodnik po pasywnym rozpoznaniu i atakach pośrednich" to bardzo nietypowa książka poświęcona technikom ochrony danych. Autor przedstawia w niej zupełnie inne spojrzenie na bezpieczeństwo. Pokazuje niezwykłe i niecodzienne zagadnienia ochrony danych, które nie mieszczą się w ramach tradycyjnego modelu haker - ofiara. Z tej książki dowiesz się o rzeczach, których istnienia nawet nie podejrzewałeś, na przykład o tym, że generator liczb losowych może ujawniać naciskane przez Ciebie klawisze, a postronny obserwator może zidentyfikować Twój system operacyjny, wyłącznie analizując pakiety sieciowe. Nauczysz się rozpoznawać takie zagrożenia i przeciwdziałać im. Bezpieczeństwo generatorów liczb losowych Ataki na sieci przełączane Działanie protokołu IP Pasywna identyfikacja systemów na podstawie pakietów IP i jej zapobieganie Właściwe stosowanie firewalli Techniki skanowania portów Identyfikacja użytkowników systemów Spójrz na budowę sieci i pracę z komputerem z zupełnie nowej perspektywy.
Recenzja
nektrus Linia koment
Na półkach:

„Cisza w sieci” to książka napisana przez Michała Zalewskiego, człowieka, dla którego bezpieczeństwo komputerowe nie jest nauką tylko pasją. Autor od połowy lat 90. jest wybitnym i skutecznym poszukiwaczem błędów w oprogramowaniu, stworzył kilka popularnych narzędzi związanych z bezpieczeństwem. Dzięki jego doświadczeniu książka nie jest jedynie przedstawieniem suchej teorii, jak zdarza się coraz częściej w podobnych publikacjach, a stała się próbą przekazania ciekawych dla czytelnika zagadnień w niebanalny sposób

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
everyman plusminus Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Uwielbiam zestawienie tego, o czym traktuje recenzja i tego, o czym są komentarze. :D
Dawno się tak nie ubawiłem. :P

Recenzja: "Cisza w sieci” (...) prezentuje sprawy związane z elektroniką i wstępną analizą sygnałów z urządzeń, które mają posłużyć do ulepszenia generatorów liczb, czy do odczytywania tekstu, jaki użytkownik pisze na klawiaturze.(...)"

Komentarz: "Dzięki dość szalonej głównej bohaterce, nie wieje nudą. Z jednej strony pikantny romans, z drugiej trzymajaca w napięciu afera surogatek."

:D :D :D
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów