Opis ksiązki
Kup Teraz

City Girl. Kobieta która podbiła londyńską giełdę

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Data wydania: 2012-06-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-932919-5-3
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - City Girl. Kobieta która podbiła londyńską giełdę

Prawdziwa historia. Determinacja, rywalizacja, chciwość i grzeszne rozrywki londyńskiego świata finansów są tłem dla historii ambitnej dziewczyny, która pomimo humanistycznego wykształcenia, wbrew przeciwnościom i seksistowskim stereotypom podbiła giełdę i została skutecznym traderem. Zapiski giełdowej graczki, ukrywającej się pod pseudonimem Suzana S., pokazują prawdziwe oblicze londyńskiego City w czasie największego od dziesiątków lat kryzysu gospodarczego. Autorka opisuje fascynującą drogę i przemianę bohaterki, która może stanowić inspirację także dla polskich kobiet.

Autorka książki Barbara Stcherbatcheff, ukrywająca się pod pseudonimem Suzana S., stała się słynna w 2008 roku, kiedy zaczęła publikować swoje felietony w The London Paper. Opisywała w nich swoją drogę do sukcesu i wymarzonej fortuny - historię amerykańskiej dziewczyny z muzycznym wykształceniem pragnącej wejść w męski świat londyńskiej giełdy.

Na Wyspach Brytyjskich książka uznana została za bestseller, damski odpowiednik wydanego wcześniej, popularnego "City Boy" Geraint Andersona, opowiadającego o brutalnym świecie londyńskich finansistów w czasie recesji, ich braku moralności i zasad etycznych, a także o blaskach i cieniach ich pracy.

W tej książce odbija się świat londyńskiego City, ale można też wyczytać uniwersalne prawdy o funkcjonowaniu biznesu. Do połowy tej powieści szampan leje się strumieniami, a głód coraz większej ilości pieniędzy wydaje się być jedynym czynnikiem, który sprawia, że ludzie z londyńskiego City wstają bladym świtem by wpaść w mordercze tryby wyścigu szczurów. Z czasem jednak bohaterka zaczyna dostrzegać i rozumieć, że pieniądze to nie wszystko, liczy się też komfort pracy, zespół, a przede wszystkim to, czy wykonywana praca daje satysfakcję i nie jest wyłącznie źródłem nieustającego stresu - napisała w przedmowie do polskiego wydania książki GRAŻYNA PIOTROWSKA-OLIWA, Prezes Zarządu PGNiG SA, Wiceprezydent Pracodawców RP.

Recenzja
slk Linia koment
Przeczytane:2013-01-09, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Moje ebooki,

Czy kryzys ekonomiczny, z którym dziś przychodzi się światu borykać, miałby miejsce, gdyby na giełdowych parkietach pracowało mniej brutalnych "samców", skupionych na wypychaniu własnych portfeli i zaspokajaniu potrzeb swojego wielkiego "ego", a więcej kobiet takich jak Barbara Stcherbatcheff, traderka, jedna z niewielu dziewczyn, które podbiły londyńską giełdę? Pewnie tak, ale być może miałby on odmienne, mniej bolesne oblicze. Taki wniosek płynie z książki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów