Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników?

Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki książce dowiesz się również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?

- wskazuje przyczyny kocich zachowań i wyjaśnia ich związek ze zdrowiem pupila

- pokazuje, kiedy problem ma źródło w kociej naturze, a kiedy jest wynikiem działania i reakcji opiekuna

- podpowiada, jak interpretować kocią mowę oraz rozumieć sygnały zapachowe, wzrokowe i dźwiękowe wysyłane przez kota

- zawiera praktyczne wskazówki i rozwiązania najczęstszych problemów behawioralnych, np. brudzenie w domu, konflikty między kotami, niszczenie mebli, kocia agresja czy lenistwo

Małgorzata Biegańska-Hendryk - technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.

Informacje dodatkowe o Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2015-09-17
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota

Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota - opinie o książce

Avatar użytkownika - awiola
awiola
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
"Każdy kot jest inny - niby truizm, a jednak rzecz bardzo istotna". Podobno ludzie dzielą się na dwa typy: tych, którzy kochają koty i na tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że je kochają. Ja zdecydowanie od zawsze zaliczam się do tej pierwszej grupy, próbując jednocześnie zrozumieć pewne zachowania mojego zwierzaka, jakie często napawają mnie swoistym zdziwieniem. Po lekturze tej publikacji zdałam sobie sprawę, że jeszcze sporo wiedzy do zdobycia przede mną. Wiedzy, która niestety nie będzie miała zastosowania w przypadku wszystkich kotów, gdyż każdy jest inny. Małgorzata Biegańska-Hendryk to technik weterynarii i kocia behawiorystka. Jest wieloletnią wolontariuszką Fundacji Kocie Życie, prowadzi tymczasowy dom i szpital dla bezdomnych kotów, a także jest zwolenniczką powszechnej sterylizacji zwierząt. Autorka prowadzi szkolenia z behawioryzmu oraz pierwszej pomocy dla zwierząt, sama opiekuje się czterema kotami. "Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota!" to publikacja podzielona na osiem rozdziałów dotykających głęboko tematu kociego życia. Kocia etologia, rozwój, mieszkanie pod jednych dachem, komunikacja, niespodziewane sytuacje, zdrowie i problemy, jakie mogą się pojawić - to obszary, w jakich porusza się kocia behawiorystka. Na końcu książki zamieszczono przydatne linki i rozczulające zdjęcia. Małgorzata Biegańska-Hendryk opiekuje się czterema kotami: Stefanem, Bunią, Kiwi i Opieńkiem, i to właśnie głównie na ich przykładach stara się wyłożyć czytelnikowi meandry umysłu kota i skomplikowaną naturę kociego życia. Dzięki temu, autorka wiedzę teoretyczną przekazuje w prosty i zrozumiały sposób, popierając ją wieloma przykładami z własnego życia. I to chyba moim zdaniem najlepszy sposób nauki bowiem sytuacje, które behawiorystka opisuje, doskonale ilustrują to, co w teorii jest istotne i warte zapamiętania oraz utrwalenia. Mnóstwo wiedzy, przydatne porady i częste podkreślanie, że człowiek nie może patrzeć na kota przez pryzmat własnego zachowania - to główne elementy publikacji, która posiada według mnie duży walor poznawczy i edukacyjny. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że dla osób, które zamierzają zamieszkać po raz pierwszy z kotem, lektura tej książki będzie idealnym początkiem i wstępem do kociej przygody. Koty w moim życiu, zarówno w okresie dziecięcym, jak i dorosłym, towarzyszą od zawsze. I pomimo tego faktu, z publikacji autorki dowiedziałam się kilku interesujących rzeczy, o których nie miałam do tej pory pojęcia. Nie wiedziałam bowiem, że już czteroletnim kotom pogarsza się znacznie słuch. Zatrwożyła mnie informacja o modzie na onychektomię, a pocieszyła o wieku najstarszego kota na świecie. Te i wiele, wiele innych informacji znajdziecie właśnie na łamach tej książki. Mnóstwo porad, które z pewnością przydadzą się kocim opiekunom to także zalety poradnika Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk. Czym karmić naszych kocich przyjaciół? Jak ustawić kuwetę? Jak pogodzić wychowanie dziecka z zazdrością kota? Wiele różnych wskazówek z pewnością pozwoli wielokrotnie wybrnąć z trudnej sytuacji w życiu codziennym. Na końcu książki czytelnicy znajdą rozczulające, kolorowe zdjęcia kotów, które miłośnicy tych zwierzaków wprost uwielbiają. Na końcu znajduje się także niezwykle przydatny spis linków, z których z pewnością będę korzystać. Małgorzata Biegańska-Hendryk popełniła publikację, która w moim odczuciu jest niezwykle praktycznym poradnikiem dla wszystkich - zarówno dla osób, które mają koty, jak i dla tych, którzy dopiero myślą o tym, by przyjąć do swojego domu takiego drapieżnika. Polecam.
Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2015-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,

Wydawnictwo Samo Sedno znane jest z publikacji różnorodnych poradników. Osobiście bardzo cenię je za przejrzystą formę poradników, jak również za ich ogromną różnorodność. Ilekroć zaglądam na stronę wydawnictwa, znajduję tam kolejny tytuł, z którym chętnie bym się zapoznała. W przypadku „Co jest, kocie?” nie można nawet mówić o chęci, a bardziej o palącej potrzebie. Jestem kociarzem i bez chwili zastanowienia sięgam po wszystko, co w moim przekonaniu jest "kocie". Nie inaczej było z tym poradnikiem i muszę przyznać, że już lektura spisu treści utwierdziła mnie w przekonaniu, że był to trafny wybór. Autorka książki to wieloletnia wolontariuszka w fundacji, zajmującej się bezdomnymi kotami ale również osoba, w której domu swoje miejsce znalazły cztery bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem upodobań, jak i zdrowotnych przypadłości, zwierzaki. Można śmiało powiedzieć, że świat Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk kręci się wokół kotów. Autorka uważnie obserwowała te niesamowite zwierzęta, uczyła się rozumieć ich zachowanie i potrzeby, by w końcu całą swoją wiedzę przekazać czytelnikom. Książka podzielona jest na osiem rozdziałów, dotyczących różnych zagadnień kociej egzystencji. Jak na poradnik wydawnictwa Samo Sedno przystało, każdy rozdział ma niezwykle przystępną i przejrzystą formę - wiele informacji zostało przedstawionych w formie podpunktów, mamy tu szereg praktycznych wskazówek, zaskakujących ciekawostek, a na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie, dzięki któremu możemy być pewni, że nie umknęła nam żadna istotna informacja. Autorka książki kładzie spory nacisk na to, że kot jest niezależną jednostką, którą trzeba szanować i nie można wymuszać na niej zachowań, które nie są wpisane w jej naturę. Dogłębne zrozumienie psychiki kota jest gwarantem wielu lat satysfakcjonującej relacji pomiędzy pupilem a jego właścicielem. Warto zwrócić szczególną uwagę na fragmenty dotyczące bezpieczeństwa kota w domu (choćby właściwe zabezpieczanie okien), jak również dotyczące właściwego sposobu karmienia. Myślę, że niejedna osoba, która przeczyta te informacje, zupełnie inaczej spojrzy na puszki z karmą, pyszniące się na półkach w supermarketach... W poradniku znajdziecie praktycznie wszystko, co należy wiedzieć, by prawidłowo opiekować się kotem. Autorka zachęca również do tego, by wreszcie upodmiotowić kota, czyli skończyć z przekonaniem, że jest on tylko ładnym dodatkiem do domu. Zmiana tego przekonania jest podstawą w bardziej zażyłych kontaktach pomiędzy kotem a człowiekiem. „Co jest, kocie?” to jeden z najlepszych poradników dotyczących opieki nad kotem, z jakim dotąd się spotkałam. Zaręczam, że stanowi on fantastyczny prezent dla każdego kociarza. Bo w końcu czy można sobie wyobrazić lepszy prezent, niż cieplejsze relacje z własnym mruczkiem? No właśnie. Zachęcam do lektury.

Avatar użytkownika - Zandalah
Zandalah
Przeczytane:2017-02-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kto po raz pierwszy pod swój dach przygarnął kota ten wie, ile pytań o to puchate stworzenie sie    pojawia. Ta książka odpowiada na szereg pytań, rozwiewa nasze niepewności co do futrzaka a      przede wszystkim zoszczędza nam czasu na szukaniu odpowiedzi w necie. Lektura obowiązkowa dla swieżo upieczonych kociarzy:P

SuperQUIZ Koty
Małgorzata Biegańska-Hendryk0
Okładka ksiązki - SuperQUIZ Koty

SuperQuiz Koty to mnóstwo wiadomości, ciekawostek i wskazówek przydatnych w codziennym życiu z kotem. Fascynująca i pełna niespodzianek...

100 faktów. Koty
Małgorzata Biegańska-Hendryk0
Okładka ksiązki - 100 faktów. Koty

100 faktów to seria prezentująca tematy z różnych dziedzin życia. Treść została podzielona na sto najciekawszych faktów i najbardziej zaskakujących ciekawostek...