OPIS KSIĄŻKI:
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej?

Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej?

Wydawnictwo: MEDPHARM
Data wydania: 2007
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Żywienie człowieka jest jedną z najmłodzszych nauk przyrodniczych, łączących wiedzę z różnych dziedzin nauk przyrodniczych, łączących wiedzę z różnych dziedzin: chemii, biologii, biochemii i medycyny.Szczególną częścią tej nauki jest żywienie w chorobie (dietetyka). Jest to ważny element prawidłowej terapii, a w wielu schorzeniach ? podstawa postępowania leczniczego. Właściwa dieta jest w wielu schorzeniach pierwszym etapem leczenia.W początkowej fazie choroby najczęściej zalecana jest dieta łatwo strawna, której zasady omawia niniejsza książka.Do prowadzenia racjonalnego żywienia osób, niezbędne jest przestrzeganie kilku prawideł określanych jako 5 razy U :? urozmaicenie? umiarkowanie? uregulowanie? umiejętność przyrządzania potraw podczas obróbki kulinarnej? uprawianie sportu, ćwiczeń lub spacer
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? Leki i pożywienie Interakcje
Zachwieja Zofia (red.)
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? Metody badania i leczenia psów i kotów
Schrey
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? ANTYKONCEPCJA
Meisenbacher Karin
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? HEMOROIDY
F. Wullink
Okładka - Co warto wiedzieć o diecie łatwostrawnej? Sensoryka i podstawy perfumerii
Jabłońska - Trypuć Agata, Farbiszewski Ryszard
Cień jabłoni