Conan i skrwawiona korona

Conan i skrwawiona korona jest już drugim tomem opowieści o naszym nieokrzesanym i niebezpiecznym wojowniku. Kolejny tom składa się z trzech najdłuższych i najbardziej znanych fragmentów historii Conana, w których dwie z nich zostały bezpośrednio przedrukowane z maszynopisu Howarda. Skrywa w sobie wiele bogatych ilustracji, a to wszystko zostało dopełnione obszernymi esejami, zawierającymi historię i krytycyzm na temat sagi o Conanie.

W tym samym wydaniu nie zabraknie również niepublikowanych wcześniej autorskich szkiców, notatek, czy wcześniejszych wersji tekstów.

„Sęp nadleciał z hałaśliwym łopotem skrzydeł. Jego dziób śmignął, rozpruwając skórę na brodzie Cimmeryjczyka, kiedy ten szarpnął głową w bok. Wtem, zanim ptak zdążył odskoczyć, Conan, szczerząc zęby rzucił głową w przód z całą siłą potężnie umięśnionego karku i kłapiąc szczekami niczym wilk, zatrzasnął je na nagiej skórze podgardla. Sęp natychmiast wybuchnął skrzeczącą histerią, trzepiąc na ślepo skrzydłami. Ich bicie oślepiło człowieka, a szpony rozdarły mu pierś. Lecz on trzymał mocno, nieubłaganie, aż mięśnie jego szczęk nabrzmiały w grudy. I tymi mocarnymi szczękami skruszył kości karku ścierwojada. Ze spazmatycznym łopotem ptak zwisł bezwładnie. Conan puścił go i wypluł z ust krew. Pozostałe sępy, przerażone losem swego towarzysza, zerwały się, odlatując na odległe drzewo, gdzie przysiadły niczym czarne demony na tajnej naradzie. Przez otępiały umysł Conana przepłynęła fala zajadłego tryumfu. Życie w jego żyłach zabiło mocno i dziko. Nadal mógł zadawać śmierć, nadal żył. Każde odczuwane ukłucie, nawet agonii, stanowiło zaprzeczenie śmierci.”

Wśród trzech najsłynniejszych opowieści znajdziemy:

Ludzie Czarnego Kręgu - Opowiada historię zemsty Yasmina na Czarnych Wróżkach, która ma miejsce w Cienistej cytadeli Czarnego Wierchu, pośród wierchów Vendhyi. Conan okazuje się jej jedynym wsparciem, lecz nadal są wrogami. Co się stanie dalej?

Godzina Smoka – Nieumarły czarownik pozbawił Conana tronu Aquilonii. W celu odzyskania korony, nasz bohater musi odnaleźć klejnot znany jako Serce Ahrimana. Czy odzyska koronę, a przede wszystkim ocali swoje życie?

Wiedźma się narodzi – W królestwie kontrolowanym przez najemników, nasz bohater spotka wiedźmę oraz uwięzioną królową. W tym samym czasie Conan będzie planował zemstę na wilku w ludzkiej skórze, który zostawił go na śmierć w piaskach pustyni.

Nowa, poprawiona edycja zawiera w sobie aż trzy tomy:

Conan i pradawni bogowie

Conan i skrwawiona korona

Conan i miecz zdobywcy

Robert E. Howard stworzył dzieło wspaniałe w każdym calu. Każdy fan serii o Conanie powinien znaleźć miejsce dla tej edycji na swojej półce.

Informacje dodatkowe o Conan i skrwawiona korona:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2017-04-04
Tłumaczenie: Tomasz Nowak
Ilustracje:Gary Gianni - okładka

Kup książkę Conan i skrwawiona korona

Conan i skrwawiona korona - opinie o książce

Czerwone cienie
Robert E. Howard0
Okładka ksiązki - Czerwone cienie

- Nocne skrzydła (Wings in the Night)- Dzieci Assuru (Children of Asshur)- Prawa dłoń przeznaczenia (The Right Hand of Doom)- Czerwone cienie (Red Shadows)-...

Kull: Banita z Atlantydy
Robert E. Howard0
Okładka ksiązki - Kull: Banita z Atlantydy

Wydanie ilustrowane przez Justina Sweeta Bohaterskie opowieści przygodowe autorstwa ojca gatunku magii i miecza!!! ,,Twórczość Howarda jest tak...