Opis ksiązki
Kup Teraz

Córka doskonała. Jak wychować mądrą i szczęśliwą kobietę. Poradnik bez kantów

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010-07-26
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788324624416
Liczba stron: 319
Dodał/a książkę:figlarna24
Wychowywanie dziewczynki — obowiązek wdzięczny niczym Twoja córeczka!

Zostać mamą lub tatą najmilszej istoty na świecie to cudowne doświadczenie, prawda? Jest taka drobna, niewinna, bezbronna. Jak sprawić, by wyrosła na silną, niezależną i realizującą swoje marzenia kobietę? W jaki sposób uchronić ją przed stereotypami i dyskryminacją? A wcześniej — jak przetrwać bunt dwuletniej terrorystki?

Dla każdego dziecka można by napisać podobny poradnik. Jednak płeć Waszej pociechy determinuje niektóre jej cechy i zachowania. Dziewczynka to dziecko obdarzone nieograniczonym potencjałem dawania, tworzenia i realizowania swoich zamierzeń. Jeżeli dobrze wymieszasz to z własną miłością, cierpliwością i zdrowym rozsądkiem, doczekasz się córki odważnej, zadowolonej z siebie i swojego życia.

Dzisiejszy świat stawia przed dziewczynkami i ich rodzicami inne wymagania, niż bywało to wcześniej. Jednak bez względu na to, jaką rolę społeczną i zawodową będzie kiedyś pełnić Twoja córka, przez kilkanaście najbliższych lat czeka Cię jej wychowywanie i kształtowanie, aby wyrosła na szczęśliwą, spełnioną kobietę.

Nie zapomnij przy tym o przysłowiu ludowym: "Jaka rodzina, taka dziewczyna!".

Różnice w wychowywaniu i przygotowywaniu do dorosłego życia chłopców i dziewcząt. Zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo Twojej córeczki. Radzenie sobie z napadami histerii, humorami i utrzymywaniem higieny osobistej. Kształtowanie niezależnego umysłu, samodzielności i pewności siebie nastolatki. Umiejętne podejście do procesu dojrzewania, menstruacji i buntu. Skuteczne egzekwowanie zasad i utrzymywanie dyscypliny. Rozwijanie świadomej, odnoszącej sukcesy młodej kobiety. Budowanie z córką bliskiej relacji, która przetrwa całe życie.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Bycie rodzicem wydaje się proste i nieskomplikowane. Bycie rodzicem córki wydaje się jeszcze prostsze, ale wcale tak nie jest. Córką jestem , córkę mam, więc wiem co mówię.  Wychowywać córkę , to często zmagać się z delikatna i bardziej wrażliwszą materią niż w przypadku chłopca. Dziewczynki z natury często są tą bardziej drobną, niewinną i bezbronną istotą. Dopiero w trakcie procesu wychowawczo-poznawczego dziewczynka staje się dziewczyną, by stać się zaradną, silną i zdecydowaną kobietą. Ale czy tak się stanie zależy w największej mierze od nas opiekunów.


Dlatego , ja czytam i się "dokształcam" w tej dziedzinie, bo uważam, że nie ma doskonałych rodziców i zawsze warto się podeprzeć na wiedzy bardziej doświadczonych w tym temacie.


Dr Erika V. Sherin Karres jest wykładowcą i uznanym fachowcem w dziedzinie wychowania dzieci. Została wyróżniona tytułem Wybitny Nauczyciel.


Rebecca Rutlenge jest psycholożką, specjalizuje się w terapii rodzinnej oraz terapii indywidualnej dla dzieci i nastolatków.


Obie panie postanowiły napisać instruktaż "jak wychować" mądrą i szczęśliwa córka, by ta w przyszłości stała się również taką kobietą.


Zdaję sobie sprawę, że poradników dla rodziców jest od zatrzęsienia dlatego zawsze szukam czegoś nowego, lepszego i bardziej prostego w przekazie.


Ten poradnik jest dostosowany typowo pod płeć żeńską. Można, by powiedzieć "dziecko to dziecko". Ale , jako matka syna i córki , wiem, że płeć płci nie równa. Każde z moich dzieci ma inną budowę mózgu , co za tym idzie inne predyspozycje, inne cechy, zachowania i oczekiwania wobec mnie i męża.


Książka jest podzielona na 19- ście rozdziałów.


 Zaczynamy od momentu poczęcia. Poznajemy tę małą istotkę i jej potrzeby. Gdy trafi nam się grymaśna pociecha szukamy wsparcia w rodzinie.


.Drugi rozdział to czas naszej córki we wczesnym dzieciństwie. Jej okres buntu tzw. dwulatki (oj u nas było wszystko na NIE). Uczymy się jak znieść krzyki i histerię, jak nakłonić ją do chociażby spróbowania korzystania z nocnika. Ale są i tez sukcesy, które w tym wieku należny upamiętniać , gdyż stanowią podstawę wychowawczą na kolejne lata.


W pozostałych rozdziałach lawirujemy miedzy "od przedszkola do Opola" , czyli autorki doradzają jak zmagać m.in. humorami córek, jej kłopotami z rówieśnikami, jej poglądami na wizerunek kobiet, mediów, mody, makijażu , alkogolu, używek, wagarów itp.


Jednak najbardziej moim zdaniem wartościowymi rozdziałami są te, które są poświęcone na temat zdrowia i samopoczucia córek. Czyli : kiedy po raz pierwszy iść z młodą dziewczyną do ginekologa, jakie są objawy depresji, kiedy możemy podejrzewać , że nasza pociecha ma myśli samobójcze, się kaleczy lub zmaga się z problemami odżywiania.


Ważny jest także rozdział o seksualności dorastających panien. Wiadomo nasi rodzice mogli mieć z tym problem i my jako rodzice naszych dzieci również. Na szczęście to wszystko jeszcze przede mną ,ale kto wie ....


Warto wspomnieć, że choć książka jest wydana w szaro-białych barwach, to poprzez rami i odnośniki są zwrócone na ważniejsze kwestie.w omawianym tekście. Mnie się bardzo ta pozycja podobała, ponieważ nic nie narzucała. Nie zarzucała rodzica/opiekuna niepotrzebnymi radami, a tylko uzmysławia, że córka tez człowiek i wystarczy trochę wysiłku, zrozumienia, popchnięcia dziecka do przodu i córka poradzi sobie w życiu bez rodzicielskiej podpory.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów